Migotanie w Sharp'ach LCD

phoenixoz

New member
Witam,

Zakupiłem Sharp'a LC-32BV9E i zauważyłem pewną rzecz. W zależnościod koloru tła, szczególnie gdy jest to kolor szary, występuje lekkie migotanie obrazu. Przy zwiększeniu podświetlenia w menu "Obraz", migotanie nie jest już tak intensywne, ale nadal problem występuje. Po wejściu do menu "Opcja / System kolorów" i zmianie z automatycznego na NTSC4.43 migotania już nie ma. W systemie NTSC nie ma jednak plynności, ponieważ europejskie programy nadawane są nie w tym systemie.
Proszę o jakąś pomoc, bo nie wiem już czy mój LC-32BV9E to jakiśwadliwy egzemplarz, czy może dotyczy to całej serii LC-32BV9E. Tym, którzy twierdzą, że w tym modelu mogotania nie ma, proponuję bardzo dokładne "wpatrzenie się" w niektóre ujęcia, na których problem jest wyrazniejszy.

Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Namówiłem teścia na zakup Sharpa GA9 i u niego ten problem równez wystepuje. NIe wiem co z tym zrobic . Całe szczescie ze tesciowi to nie przeszkadza. Wydaje mi sie jednak ze to migotonie wystepuje zawsze po jakichkowiek ustawieniach w obrazie .
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Użytkuje BV9 od pół roku i tego nie zauważyłem.
Czy to nie chodzi o zmianę podświetlenia matrycy OPC-auto ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
gatar napisał:
Witam.
Użytkuje BV9 od pół roku i tego nie zauważyłem.
Czy to nie chodzi o zmianę podświetlenia matrycy OPC-auto ?
Nie, to cos innego. Mam wrazenie jakby mu brakowało Hz. Widac to na ciemniejszym tle.
 

Mareq

New member
Witam
U mnie te miganie wynika ze zmiennego podswietlenia matrycy. Czasami sie TV nie moze zdecydowac jaka sila podswietlac i troche 'szaleje' :)
Zauwazylem ze kolor tla ma na to tez wplyw, ale moze wynika to z tego ze jak jest bialy ekran (jasny) to oswietla pomieszczenie bardziej i czujnik podkreca podswietlenie. Przy ciemnym tle dzieje sie odwrotnie.
 

phoenixoz

New member
Tutaj nie chodzi o OPC-auto. Tak jak wczesniej kolega powiedzial, to wyglada tak jakby odswiezanie bylo za slabe. Ale z tego co wiem, to LCD nie powinny migac. Na kanalach, gdzie obraz jest prawie idealny, migotanie zmniejsza sie do minimum, praktycznie tego nie widac. Tam jednak, gdzie jest gorsza jakosc, i wystepuja okreslone kolory tla (np. szary), miga mocno. Zastanawia mnie fakt, ze po zmianie systemu koloru na NTSC, problem zanika. System PAL ma gorsze odswiezanie niz NTSC, czy chodzi tu zatem o problem odswiezania?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprzedalismy kilkaset tych modeli. Nikt jeszcze nie zgłaszał żadnych uwag.
Czyli - albo sprawdź na sygnale z innego źródła, wówczas bedzie pewność że nie jest to wina sygnału . Albo zadzwoń do serwisu i poproś o ocene technicznną.
pozdrawiam
 

phoenixoz

New member
Bylem wlasnie w sklepie RTV, ogladnalem ten sam model czyli LC-32BV9E w sklepie. No i o dziwo jest lekkie migotanie. Ja mam polsat cyfrowy, tam puszczona byla N-ka. Mysle, ze nikt tego nie zauwaza, bo nie jest to az tak dotkliwy problem. Porownywalem obraz na LG z tego samego zrodla ( N-ka) w sklepie, no i obraz jesli chodzi o odswiezanie byl bardziej stabilny. Jestem wymagajacym uzytkownikiem, moze dlatego to zauwazylem. Ogolnie jest ok, tylko jak wspominalem, przy gorszej jakosci sygnale, w tle czasami miga dosc mocno. Jesli ktos ma ten akurat tv i PS2 podlaczone, proponuje wejsc w menu z karta pamieci, gdzie mamy szare tlo. Zmniejszcie podswietlenie w menu "Obraz" do minimum i zobaczycie, ze migotanie wystepuje. Takze jest to cecha charakterystyczna tych akurat modeli. Ale i tak ten sharp'ik jest ok, made in japan, bardzo solidnie wykonany.

Pozdrawiam
 

semaisa

New member
Witam. ze swoejgo dowsiwadczenia z moim sharpem , polecam sprobowanie takiej o to rzeczy:
Przy wlaczonym lcd wyjmij wtyczke z zasilania .
Takie rozwiazanie pomoglo mi wiele razy przy moim GA8
 

phoenixoz

New member
Poszperalem w necie i na amerykanskich stronach znalazlem wypowiedz uzytkownika, ktory zauwazyl podobny problem. Opisuje, ze podczas zmniejszania podswietlenia problem sie zwieksza a przy zwiekszeniu go do wartosci maksymalnej praktycznie go nie ma. Poza tym jest artykul "flickering backlight" czyli "migoczace podswietlenie". Jest to ponoc zwiazane z polaryzacja, wiecej informacji mozna znalezc na stronie:

http://www.techmind.org/lcd/

Mam juz Sharp'a prawie miesiac i przyzwyczailem sie do tego tym bardziej, ze nie miga ciagle, jedynie przy okreslonych kolorach tla (szary,granat). Choc zauwazylem co jest dla mnie conajmniej dziwne, ze na pewnych kanalach, nawet przy tych kolorach nie migocze. Byc moze chodzi wlasnie o polaryzacje, ktora jest zmienna. Moze nawet kolor nie ma tu nic do rzeczy.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Spróbójcie wyłączyc Quick Shot Procesor ten dopalacz przy szybkim ruchu , gdzieś czytałem że pomogło i obraz przestał pulsowac i migotac.
 
Do góry