Sharp LC-42RD1E

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Może ja podzielę się wrażeniami po zakupie 42RD1E .
Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu bardzo dobre ,ładny wygląd i dośc szybkie wyszukanie kanałów z kabla.RD1E zaskoczył mnie jakością obrazu ,z 3.5 metra naprawdę przyzwoity .Czerń no cóż nie jest taka jak w plazmie (mam porównanie w domu)ale nie jest tak żle jak niektórzy na forum piszą,kąty na kożyśc plazmy ale wcale nie tak wielka różnica .Kolory można dostroic w rozbudowanym menu i w moim odczucu jest b.dobrze.
Po podłączeniu nrecordera TV pokazał swoje możliwości obraz super zarówno na Sd jak iHD .Srodowe mecze L>M.oglądałem ;pod kątem;smużenia tej matrycy i mogę powiedziec że tego nie zauważyłem(chyba prawdą jest te 6ms)żadnych ;warkoczy;za piłką.
Połączenie po HDMIdziała z jedną niedogodnością(reguła)mianowicie zaniki sekundowe dżwięku ,reszta ok. chociaż może zbyt wolne jest przełączanie kanałów.Ogólnie jestem w tej chwili zadowolony że zakupiłem tego LCD.
 

szopen

New member
Bez reklam
diana napisał:
Witam
Może ja podzielę się wrażeniami po zakupie 42RD1E .
Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu bardzo dobre ,ładny wygląd i dośc szybkie wyszukanie kanałów z kabla.RD1E zaskoczył mnie jakością obrazu ,z 3.5 metra naprawdę przyzwoity .Czerń no cóż nie jest taka jak w plazmie (mam porównanie w domu)ale nie jest tak żle jak niektórzy na forum piszą,kąty na kożyśc plazmy ale wcale nie tak wielka różnica .Kolory można dostroic w rozbudowanym menu i w moim odczucu jest b.dobrze.
Po podłączeniu nrecordera TV pokazał swoje możliwości obraz super zarówno na Sd jak iHD .Srodowe mecze L>M.oglądałem ;pod kątem;smużenia tej matrycy i mogę powiedziec że tego nie zauważyłem(chyba prawdą jest te 6ms)żadnych ;warkoczy;za piłką.
Połączenie po HDMIdziała z jedną niedogodnością(reguła)mianowicie zaniki sekundowe dżwięku ,reszta ok. chociaż może zbyt wolne jest przełączanie kanałów.Ogólnie jestem w tej chwili zadowolony że zakupiłem tego LCD.

Mam pytanie do Ciebie.
Zanim zdecydowałeś się na ten model, jakie TV były alternatywą i dlaczego wybrałeś właśnie ten? Co zdecydowało?
pozdr
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Mając plazmę LG myślałem o LCD tej właśnie firmy w grę wchodziły 42LC25 i 42 LB2R. Sharp też był w centrum mojej uwagi ,zaciągnełem ;porady;u KIKIEGO i po przeglądaniu danych technicznych i odrzuceniu na dżiś 42XD1 wybór padł na RD1E, który jest z ostatniej seri na rynku.Wpływ na decyzję miało u mnie też znaczenie znikomej usterkowości Sharpa(LG coraz więcej kłopotów z TV) i pochwały posiadaczy innych modeli Sharpa,ale i wygląd też trzeba zaliczyc do plusów.
Pozdrawiam
 

szopen

New member
Bez reklam
diana napisał:
Witam
Wpływ na decyzję miało u mnie też znaczenie znikomej usterkowości Sharpa(LG coraz więcej kłopotów z TV) i pochwały posiadaczy innych modeli Sharpa,ale i wygląd też trzeba zaliczyc do plusów.
Pozdrawiam


Gratuluje! Gust nie jest kwestią dyskusyjną ale obaj mamy podobny. Pod względem designu, jak dla mnie super! Co do możliwości tego TV, to się nie wypowiadam ponieważ jeszcze niewiele o nim wiem a chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej. Problemem XD1 jest buczenie i zawieszanie się (przynajmniej we wczesnych modelach). Zaobserwowałeś coś takiego w swoim TV?

pozdr
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Szczerze mówię że żadne nieprawidłowości nie zaistniały.W szybkich akcjach filmowych żadnego smużenia,obraz bardzo dobry( dużo ustawień) dzwięk z głośników super,DVD po HDMI bajer-mam kable Tech+Link.Nic nie ;buczy;nie piszczy , tylko miom zdaniem trochę wolne jest przęłączanie kanałow ,ale można z tym życ;) Jeżeli coś znajdę nie tak jak powinno działac (oby nie) to dam znac.
Pozdrawiam
 

szopen

New member
Bez reklam
diana napisał:
Szczerze mówię że żadne nieprawidłowości nie zaistniały.W szybkich akcjach filmowych żadnego smużenia,obraz bardzo dobry( dużo ustawień) dzwięk z głośników super,DVD po HDMI bajer-mam kable Tech+Link.Nic nie ;buczy;nie piszczy , tylko miom zdaniem trochę wolne jest przęłączanie kanałow ,ale można z tym życ;) Jeżeli coś znajdę nie tak jak powinno działac (oby nie) to dam znac.
Pozdrawiam

Dzięki za info. Mam wrażenie, że brak pośpiechu w przełączaniu kanałów nie jest winą TV ale "N". Mam dokładnie takie samo podejście do wyboru technologii jak Ty i Kiki...

"Lepiej być pierwszm w piekle niż ostatnim w niebie".

Full HD w Polsce (1080p) jak na razie jest pieśnią przyszłości i jak na dzień dzisiejszy, IMHO warto wybrać sprawdzone i w drodze naturalnej selekcji okrzepnięte technologie. Oczywiście, za 2 do 4 lat to się zmieni, ale kto wie co się stanie za 4 lata ?...

( na pewno nie ja ).

Naprawdę fajny TV...
Mam mały dylemat, ponieważ na szczycie mojego "ranking score" znajduje się JVC LT40S70 i do niedawna na drugim miejscu znajdował się Sharp 42XD1E, który od momentu rozpoczęcia tej korespondencji został zdetronizowany przez RD1E
icon7.gif


No cóż, pewnie narażę się tym postem wielu użytkownikom technologii Full HD, ale na swoje wytłumaczenie podam 2 powody takiej filozofii
- kasa
- kasa

Wybaczcie i bądzcie wyrozumiali...
pozdr
 

tribond

New member
Rd1e

witam
mam zamiar kupić ten model prosze coś powiedzieć za lub przeciw a może jakiś sklep zdobrymi cenami
pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Po paru dniach mogę powiedziec że dokonałem dobrego wyboru ,choc mam mało czasu do pełnego poznania tego lcd(praca)to po precyzyjniejszych ustawieniach obraz jest naprawdę b.dobry.Kabel z UPC z około 3,5m. naprawdę można oglądac(o dziwo Polsat i Regionalna3 zadziwia na plus) Nka -ASTRA HDTV PROMO,ANIXE HD przy ustawieniu NRECORDERA 720p lub 1080i po prostu super,TVNy b.dobre ,pozostałe różnie w zależności od nadawanego sygnału.Obraz stabilny , bez smużenia,czerń po dokładnych ustawieniach(dużo możliwości w menu)stała sie bardziej ;czarna;;) ,działa automatyczna regulacja głośności.Połączenia z PC nie testowałem więc nic na ten temat nie mogę napisac.Sumując jestem zadowolony i gdy będę miał więcej czasu wezmę się za niego dokładnie i wyciągnę wszystko co jeszcze ukrywa :cool:
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Niko24

New member
A jak z podłączeniem kompa do tego modelu? Są jakieś kłopoty? Jak obraz? I co z podłączeniem konso np PS2 i XBox 360.
 
Do góry