Jak podlaczyc HDTV do sharpa LC-46D62U z USA

szalik_11

New member
Witam.chce przywiezc do Polski z USA Sharpa LC-46D62U i podlaczyc go do konwertera CMD 1500 ale konwerter nie ma wejscia ani wyjscia HDMI.Czy sygnal HD jest wszedzie taki sam i mozna normalnie w polsce podlaczyc ten TV do HD? albo co trzeba zrobic zeby dzialala HDTV na nim?
 

mark

New member
szalik_11 napisał:
Witam.chce przywiezc do Polski z USA Sharpa LC-46D62U i podlaczyc go do konwertera CMD 1500 ale konwerter nie ma wejscia ani wyjscia HDMI.Czy sygnal HD jest wszedzie taki sam i mozna normalnie w polsce podlaczyc ten TV do HD? albo co trzeba zrobic zeby dzialala HDTV na nim?

Kup scaler powinno pomoc/choc do tanich nie nalezy/.pozdr
 

mark

New member
szalik_11 napisał:
Witam.chce przywiezc do Polski z USA Sharpa LC-46D62U i podlaczyc go do konwertera CMD 1500 ale konwerter nie ma wejscia ani wyjscia HDMI.Czy sygnal HD jest wszedzie taki sam i mozna normalnie w polsce podlaczyc ten TV do HD? albo co trzeba zrobic zeby dzialala HDTV na nim?

Gdzie obecnie jestesw Polsce czy w USA to wazne/
 

mark

New member
szalik_11 napisał:
W USA. ogladam te scalery ale one conwertuja sygnal VGA na DVI

Zobacz tu http://www.gefen.com
http://hdtvsuplly.com
Zadzwon tez na nr,1818-884-6294 1800-545-6900 sa to telefony do Gefen czasam posiadaja w magazynie nietypowe scalery.Tobie potrzebny jest scaler razem z video converterem taki 2 w 1 cena od 500$-800$Musi miec component HDMI in component HDMI out.Musi miec tez zabezpieczenie przed kopiwaniem/HDCP/oraz przesylac sygnal 50Hz /60Hz
Twoj Tv ma sygnal 60Hz/NTSC/.Ten Tv zostal wprowadzony do sprzedazy we wrzesniu 06 z cena 3399$ a obecnie kosztuje od 1800$ do 2400$.Jezeli zmiesciles sie w dolnej cenie to to ma sens.pozdr mark
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kolega wkleił zły link ale jego zamiary były słuszne

TU masz dobry link

nawet jego cena jak na parametry nie jest odstraszająca

kupić raczej musisz gdyż twój LCD ma tuner w systemie ATSC / QAM / NTSC
natomiast nie jestem pewien ale prawdopodobnie dobrze odtworzy sygnał ze wszystkich zródeł bez używania jakiegokolwiek urządzenia.Ale będzie to już tylko tzw monitor a nie TV w szerokim słowa tego znaczeniu

pozd
 
Ostatnia edycja:

szalik_11

New member
Ale czy jak podlacze to wszystko pod konwerter i scaler to czy jakos obrazu HD bedzie gorsza? co wy byscie zrobili na moim miejscu z tym wszystkim?;)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
szalik_11 napisał:
Ale czy jak podlacze to wszystko pod konwerter i scaler to czy jakos obrazu HD bedzie gorsza? co wy byscie zrobili na moim miejscu z tym wszystkim?;)

jakość obrazu nie będzie gorsza - bo on skaluje do 1080p nawet

pozd
 

szalik_11

New member
czyli warto jest kupic ten tv,conwerter CMD 1500 i scaler? pytam sie bo poprostu to troche kasy bedzie kosztowac a chce byc pewnien ze to bedzie dobrze dzialac czyli tak jakbym kupil tv w europie.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
teoretycznie tak
ale ja bym skrobnął maila do serwisu Sharp.pl z pytaniem ile kosztuje przeróbka tego LCD z USA na Europę i czy w ogóle jest możliwa.
Tobie jak rozumiem sprawa rozbija się o sam tuner TV.
Myślę że teoretycznie jest to możliwe gdyż sam tuner to zwykła płytka w lcd.Jest tylko pytanie czy się tego podejmą i czy to robią.
Sama przeróbka związana z prądem to żaden problem.
Dobra może ktoś jeszcze coś napisze bo mi się oczy zamykają ..... pamiętaj u mnie jest 5,30 rano

pozd
 

szalik_11

New member
Dzieki, ale znajomi odradzaja mi przerobki bo slyszalem ze mieszanie w tv tez nie jest dobre i czesto jakos obrazu sie psuje jak i dzwiek.nie wiem czy to prawda ale tak slyszalem
 

mark

New member
Nikt Ci nie da odpowiedzi czy to bedzie dzialac.Jestes/ przepraszam za slowo/krolikiem doswiadczalnym.Ja tam kupilbym TV multisystem
http://www.samstores.com.Nie byloby tyle problemow i niepewnosci ze cos nie bedzie dzialac.Napisz gdzie mieszkasz moze moglbym Ci pomoc w wyborze.Albo daj do siebie nr.tel.na pryw. wiadomosci.Pozdr. mark
 

szalik_11

New member
mark napisał:
Nikt Ci nie da odpowiedzi czy to bedzie dzialac.Jestes/ przepraszam za slowo/krolikiem doswiadczalnym.Ja tam kupilbym TV multisystem
http://www.samstores.com.Nie byloby tyle problemow i niepewnosci ze cos nie bedzie dzialac.Napisz gdzie mieszkasz moze moglbym Ci pomoc w wyborze.Albo daj do siebie nr.tel.na pryw. wiadomosci.Pozdr. mark

Obecnie jestem w Kansas ,40 min od Kansas City. dzisiaj bede mial numer tel. to ci wysle.tylko tv multisystem kosztuja tyle co w polsce wiec sie nie oplaca.
 

szydlo08

New member
Jak z tym Sharpem

Czy doszedłeś do jakiegoś rozwiazania z tym sharpem. Ja jestem w posiadaniu takiego telewizora LC-46D62U, i teraz sie zastanawiam czy jak go przywioze do Polski to bedzie on na cos uzyteczny. Jezeli wiesz co z nim zrobic to daj mi jakiegoś posta. Jeżeli chodzi o napiecie to doczytałem ze prawdopodobnie bedzie działal na 220 ale czy jako minitor czyli przez złacze HDMI bedzie przenosił sygnał PAL? Moze jest jakas możliwosc wgrania firmwara nowego bo w menu jest opcja zmiany systemu ale jest zablokowana nie sadze by specjalnie robili nowe komponenty na USA. Myślę, że jest jakies rozwiazanie programowe by to odblokowac. Dzieki za info
Mariusz
 
Do góry