Sharp LC-46LE Problemy techniczne

queed90

New member
Witam, powyższy telewizor użytkuje od ponad półtora roku. Od samego początku irytujące było jego długie włączanie w okolicach 10 sekund. Od kilku tygodni pojawia się kłopot przy przełączaniu kanałów. Od momentu naciśnięciu guzika na pilocie do reakcji telewizora mija 5 - 10 sekund... masakra. Problem dotyczy oglądania kanałów DTV, po przejściu na ATV problem znika jednak jakość obrazu jest dramatyczna wiec to chyba nie będzie rozwiązaniem. Dodam iż nie ma żadnego dekodera, kabel tv jest wpiety bezpośrednio do telewizora. Proszę o jakieś wskazówki co z tym problemem zrobić, może jakieś ustawienia? Czy po prostu procesor ma na tyle słaby ze po tak krótkim czasie nie daje rady przełączać kanałów? Może stąd jego niska cena? Jeśli tak to jeszcze mam chwile na oddanie go na gwarancji. Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie :)
 

queed90

New member
Niestety nie daje to efektów. Odłączalem go od internetu, później z prądu, wróciłem do ustawień fabrycznych, wyszukalem na nowo wszystkie kanały. Każda z wymienionych pozycji powtórzona kilkukrotnie. Żadna nie pomogła.
 

ko5a

New member
Miałem to samo, problem się pogłębiał aż doszło do tego że TV włączał się raz na 20 włączeń.. zapętlał się przy włączaniu. Zgłosiłem na gwarancji, przyjechał serwisant i powiedział że soft się wysypał i w tym modelu zdarza się to dość często. Nie mógł przeflashować więc drugiego dnia przyjechał z drugą płytą główną.. po wymianie działa już rok.
 
Do góry