SHARP 32GA8E - wrazenia po zakupie

lesiam

New member
Witam
Po przeczytaniu mnóstwa wątków na tym forum, wreszcie zdecydowałem się na zakup TV LCD. Mój wybór padł na Sharpa GA8E.
Pierwsze wrażenia po zakupie i już tygodniowym obcowaniu z nowym zakupem:
- sygnal (nie najlepszej jakości) z kablowki - obraz zadawalający przy ogladaniu > 3m, przy blizszej odleglosci niestety dość duża pikseloza, generalnie jestem zadowolony spodziewalem sie ze bedzie gorzej
- sygnal z dvd - obraz super :smile:, zarówno przez hdmi jak i component
- sygnal z "n" - niestety nie testowany, ale mam nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej
- podlaczenie przez PC - bez problemów wykyl komputer, obraz tez b.dobrej jakosci, trailery w HD robia wrażenie
- generalnie pokoj w którym ogladam tv jest dość jasny, wiec czern, ktora nie jest czarna podczas ogaldania tv w ciagu dnia nie przeszkadza, ogaldajac wieczorem i w nocy, racje maja Ci ktorzy pisza że czern nie jest czarna :-(, mozna sie przyzwyczaic jednak
- wyposazenie - tylko jedno gniazdo hdmi, po zakupie "n" bede mial problem, bo teraz mam dvd z wyjsciem hdmi, no coz taki byl moj swiadoy wybor
- menu - duze mozliwosci wyboru ustawien obrazu, kontrastu, dziwieku itp - zdecydowanie na +
- pilot - troche nietypowy ksztalt ale to szczegol w sumie

Ocena ogolna b. dobra jak na tej klasy telewizor za bardzo rozsadne pieniadze.

Przy okazji DZIEKUJE WSZYTKIM, ktorzy maja czas, zapał i przede wszystkim wiedze i udzielaja sie na tym forum.
pzdr
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
lesiam napisał:
- pilot - troche nietypowy ksztalt ale to szczegol w sumie

Ocena ogolna b. dobra jak na tej klasy telewizor za bardzo rozsadne pieniadze.

Przy okazji DZIEKUJE WSZYTKIM, ktorzy maja czas, zapał i przede wszystkim wiedze i udzielaja sie na tym forum.
pzdr

Witaj.
Ma tez Sharpa ale BV9.
Pilot taki sam, no prawie.
Mimo wyglądu skrobaczki do szyb samochodowych dobrze "leży" w ręku.
Jednym słowem jest ergonomiczny. Zdecydowanie lepszy od długich
prostopadłościanów.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
U mojego teścia sygnał z zewnętrznej anteny siatkowej (bez wzmacniacza) wygląda bardzo dobrze a podejrzewam, że jego jakość sami wiecie jaka jest.
Nie sądziłem, że może być tak dobrze.

Co do HDMI to są przecież rozgałęziacze.

Skrobaczka do szyb całkiem całkiem :) choć chyba jednak za szeroka u góry.

Z ciekawości jaką cenę zapłaciłeś?

Pozdrawiam Masta_J
 

asp

New member
A jak z szybkością przełączania kanałów?. W moim BV9 trwa to prawie 1.5 sekundy przy sygnale z kablówki i jest trochę irytujące, szczególnie jesli sie porówna z kartą telewizyjną do pc, gdzie przełaczanie jest prawie natychmiastowe.
 

lesiam

New member
wrazenia

pilot - nie sposob sie nie zgodzic z okresleniem "skrobaczka" - rzeczywiscie troche za szeroki u gory ale idzie sie przyzwyczaic.
obraz - jak na mozliwosci mojej kablowki , tak jak pisalem wczesniej, nie jest rewelacja, kanaly tvp niestety wypadaja tutaj najgorzej, najlepiej oczywiscie tvn, przy ogladaniu z mniej niz 2 metrow wyraznie widac "ziarnistosc"
mozliwosci do ceny - wg mnie OK, cena 3150 - sklep internetowy w warszawie
opc - super sprawa, naprawde fajnie dziala i widac roznice w trakcie ogladania
MINUSY
- wolne przelaczanie kanalów nie mierzylem czasu ale jest to zauwazalne szczegolnie porownujac do crt-ka
- czern niestety szara, nie przeszkadza w ciagu dnia ale wieczorem przy ciemnych scenach jest odczuwalna

Generalnie jestem zadowolony z zakupu, Polecam
pzdr
 
Do góry