Sharp LC 60LE752 vs Samsung 55UE7000 doradźcie

j_oda

New member
Mam tego drugiego 3 rok. Generalnie jestem z TV bardzo zadowolony. Znalazłem gdzieś na jakimś anglojęzycznym forum ustawienia kalibracyjne i TV naprawdę sprawuje się super. Trochę clouding jest ale da się z tym żyć. Z PS3 w grach płynność na bardzo wysokim poziomie. Tylko mam ochotę sprezentować go córce na nowe mieszkanie i kupić coś do 4500zł i większego bo ok. 5m mamy do TV. Wybór padł na tego Sharpa. Nie korzystam ze Smart TV i 3D raz na "ruski rok". Najważniejsza jakość obrazu i płynność (sport, film), dlna (filmy z dysku- NAS w sieci domowej).
Oglądając w sklepie tego Sharpa wszystko wygląda ok ale zapewne dopiero w domu wyjdą "inności" . Najbardziej interesuje mnie porównanie jakości obrazu tego TV do modeli Samsunga.
I tu od razu pytanie do Kikiego - jaką dasz cenę na ten TV gdybym się zdecydował?
 

pablolite

New member
Jeżeli zależy Ci na DLNA nie bierz Sharpa, bo w tym modelu nie działa to poprawnie (brak przewijania, częste zawiechy, brak możliwości włączenia napisów i zmiany fonii).

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do intuicyjnej obsługi bez opóźnień i zawieszeń to nie bierz Sharpa.

Jeżeli nie przeraziło Cię powyższe i szukasz przyzwoitego obrazu (sport również) w tej klasie cenowej to bierz Sharpa.

Z tego co czytałem Sharp wycofuje się z europy, a to powinno dać dodatkowo do myślenia ;)

Pozdrawiam,
Paweł
 

j_oda

New member
W Samsungu też jest problem z przewijaniem; nie działają przyciski funkcyjne przy odtwarzaniu Divx po LAN tylko strzałki kursora a przy materiale 3D to w ogóle nie działa przewijanie.
 
Do góry