70LE835 AquosLink przestał działać

xXPoGoXx

New member
Witam

Piszę z prośbą o poradę, spędziłem właśnie 1,5 h z z moim TV i nie mogę dojść do ładu. Ostatnio troche w nim grzebałem, próbowałem napisy odtwarzać do flmów z USB etc i niestety chyba coś nagrzebałem ponieważ przestało mi działać łącze Aquos Link.
Przedwczoraj wszystko elegancko śmigało, włączałem TV odpalał się Denon i ostatnie urządzenie aktywne, włączałem PlayStation odpalało się i Denon i TV. Jak zmieniałem źródło w TV z hdmi na DTV (tv naziemną) to kanał zwrotny elegancko funkcjonował i dźwiek automatycznie leciał przez Denonka. Nawet ściszanie pilotem TV ściszało kino domowe z automatu.
Teraz kompletnie nic, nawet nie mogę go zmusić aby dźwięk z tv wrzucił na kino domowe. Wszystkie urządzenia muszę z osobna włączać.
Wszystkie opcje interfejslinku i aquos linku włączałem i wyłączałem na zmianę ale nie chce zaskoczyć.
Jest w stanie ktoś podpowiedzieć? Będę wdzięczny za pomoc.:blagam:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam

Piszę z prośbą o poradę, spędziłem właśnie 1,5 h z z moim TV i nie mogę dojść do ładu. Ostatnio troche w nim grzebałem, próbowałem napisy odtwarzać do flmów z USB etc i niestety chyba coś nagrzebałem ponieważ przestało mi działać łącze Aquos Link.
Przedwczoraj wszystko elegancko śmigało, włączałem TV odpalał się Denon i ostatnie urządzenie aktywne, włączałem PlayStation odpalało się i Denon i TV. Jak zmieniałem źródło w TV z hdmi na DTV (tv naziemną) to kanał zwrotny elegancko funkcjonował i dźwiek automatycznie leciał przez Denonka. Nawet ściszanie pilotem TV ściszało kino domowe z automatu.
Teraz kompletnie nic, nawet nie mogę go zmusić aby dźwięk z tv wrzucił na kino domowe. Wszystkie urządzenia muszę z osobna włączać.
Wszystkie opcje interfejslinku i aquos linku włączałem i wyłączałem na zmianę ale nie chce zaskoczyć.
Jest w stanie ktoś podpowiedzieć? Będę wdzięczny za pomoc.:blagam:


Witam uprzejmie ,
Proszę przywrócić ustawienia fabryczne telewizora lub zainstalować telewizor od nowa , jakby był włączony
po raz pierwszy gdy wykonywałeś pierwszą jego instalację po zakupie .

Pozdrawiam,:)
accu


:kom:
 

xXPoGoXx

New member
Zrobiłem reset fabryczny ale coś nie za bardzo pomógł. Istnieje możliwość, że przyczyna jest Denon? Nie wiem do końca jakimi zasadami rządzi się CEC. Trzeba w jakieś kolejności włączyc urządzenia? Albo uruchomić link przed wlaczeniem drugiego lub po wlaczeniu??
 

accu

New member
Bez reklam
Zrobiłem reset fabryczny ale coś nie za bardzo pomógł. Istnieje możliwość, że przyczyna jest Denon? Nie wiem do końca jakimi zasadami rządzi się CEC. Trzeba w jakieś kolejności włączyc urządzenia? Albo uruchomić link przed wlaczeniem drugiego lub po wlaczeniu??

Witam uprzejmie,

A jak masz ustawioną funkcję : synchronizacja urządzeń ? Może jakąś opcję należy włączyć a inną
opcję wyłączyć . Pilot mojego telewizora firmy Sony ma fajny przełącznik wejść .

Ja mam np. połączony Blu-ray Philips BDP-9600/12 z telewizorem firmy Sony W905A kablem HDMI .
Współpraca pomiędzy tymi urządzeniami znakomita. W menu telewizora są różne opcje synchronizacji
połączeń pomiędzy urządzeniami , które można zastosować .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

xXPoGoXx

New member
Witam uprzejmie,

A jak masz ustawioną funkcję : synchronizacja urządzeń ? Może jakąś opcję należy włączyć a inną
opcję wyłączyć . Pilot mojego telewizora firmy Sony ma fajny przełącznik wejść .

Ja mam np. połączony Blu-ray Philips BDP-9600/12 z telewizorem firmy Sony W905A kablem HDMI .
Współpraca pomiędzy tymi urządzeniami znakomita. W menu telewizora są różne opcje synchronizacji
połączeń pomiędzy urządzeniami , które można zastosować .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Mam aktywowane wszystkie funkcje. Jest osobno kontrola, osobna automatyczne wlaczanie,opcje urzadz nagrywających (tych nigdy nie miałem aktywowanych) + jest opcja kanału zwrotnego audi mam tez automatycznie ustawione. Wszystko funkcjonowało super przez ostatnie pół roku. Musiałem coś mu pomieszać ostatnio jak ustawienia robiłem, tylko nie kojarze co by to mogło być. Funkcji łączenia nie ruszałem. Analizowałem też wszystko wg instrukcji sharpa ale nic sie nie dowiedziałem konkretnego.

edit 1
maly przelom, kanał zwrotny ruszyła ale działa tylko po ręcznym przestawieniu na Denonie TV Audi.
Wcześniej aktywowalo sie to automatycznie. W sumie nic nie przestawiłem, ustawienia funkcji wszystkich takie same.

edit 2
doczytałem jeszcze na jakimś zagranicznym forum, że warto odłączyć sprzęty od zasilania na kilka minut. dzisiaj spróbuje, napisze jaki efekt będzie
 
Ostatnia edycja:
Do góry