Czy Sharp LC-50LE752 nadaje się do grania?

Gotoku

New member
Witam,
Tak jak w temacie, mam zamiar zakupić TV Sharp LC-50LE752 i chciałbym prosić o opinie użytkowników o tym telewizorze, głównie interesuje mnie jak duży ma input lag ale wszystkie informacje na temat tego telewizora będą mile widziane :).
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

Dudziek

New member
Input lag jest dla mnie niezauważalny, ale jak na laptopie ustawiłem rozdzielczość 1080p i puściłem film to ścieżka była delikatnie opóźniona. Za to jak ustawiłem rozdzielczość pulpitu na 768p to już takiej rozbieżności chyba nie było. Nie wiem o co chodzi.
Może z konsolą nie byłoby problemu.
 

Gotoku

New member
Dzięki za odpowiedź :).
A czy jest jeszcze coś co powinienem o nim wiedzieć? Jakieś wady nie dostrzegalne łatwo dla laika? Bo nie byłem w stanie przetestować 3D np.
 

Gotoku

New member
Z tego co jest na stronie Sharpa to ma natywnie 100 Hz. Potestowałem go w domu i gra się na nim super, nawet w gry w stylu Street Fighter IV (ultra wymagająca pod względem lagów), obraz HD i z PC zacny jak na tą kategorię cenową, jedyne co doskwiera to średni Smart TV i to że na mojej Vectrze kanały SD wyglądają jak chcą, jedne dobrze inne gorzej, ale to pewnie wina samego dostawcy i dekodera. Ogółem za te pieniądze bardzo dobrze z tym że śmigam na fabrycznych ustawieniach, jakby ktoś miał jakieś dopracowane to byłbym wdzięczny :).
 

firekage

New member
Bez reklam
Z tego co jest na stronie Sharpa to ma natywnie 100 Hz. Potestowałem go w domu i gra się na nim super, nawet w gry w stylu Street Fighter IV (ultra wymagająca pod względem lagów), obraz HD i z PC zacny jak na tą kategorię cenową, jedyne co doskwiera to średni Smart TV i to że na mojej Vectrze kanały SD wyglądają jak chcą, jedne dobrze inne gorzej, ale to pewnie wina samego dostawcy i dekodera. Ogółem za te pieniądze bardzo dobrze z tym że śmigam na fabrycznych ustawieniach, jakby ktoś miał jakieś dopracowane to byłbym wdzięczny :).

Możesz opisać jak ma się sprawa z:
-bandingiem
-cloudingiem
-szybkością uruchamiania telewizora
-prędkością obsługi menu (nie mówię o smarcie, przy Sharpach ludzie na to narzekają).
-płynnością ruchu na dynamicznych scenach filmowych (ruchy pionowe, boczne)

Dziękuję.

Ps - na stronie Sharp Polska nie ma modelu 752. Są jedynie 760. Natomiast ten wpis, z wyszukiwarki

http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/szczegoly_produktu.htm?product=LC50LE752V&cat=111

nie mówi o 100Hz natywnie matrycy.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Active Motion 800 / 400 - / -
Active Motion 200 / 100 • / -
Active Motion 500 -
Znamionowa częstotliwość odświeżania panelu 200 Hz/100 Hz - / •

Widzisz teraz? :>
 

Gotoku

New member
Info o 100 Hz mam stąd:
LC-50LE752V - LC50LE752V - LED TV - Sharp
Technical Specification -> Native Panel 200Hz / 100Hz - / •

Co mogę powiedzieć już teraz na temat reszty:
- Kolory w wypadku obrazu HD wyglądają dobrze (czerń także jest zadowalająca), a matryca podświetlona jest równo, ogólnie z obrazu jestem bardzo zadowolony. Zwracam jednak uwagę że nie jestem profesjonalistą i mam go stosunkowo krótko więc nie przeszedł jeszcze wszystkich możliwych prób bojowych ;).
- uruchamia się dosyć szybko (dokładny czas mogę podać po powrocie do domu :))
- Szybkość menu uległa wyraźnej poprawie po updacie softu ale część menu działa znacząco wolniej niż inne.
- Płynność przy obrazie HD z konsoli lub laptopa moim zdaniem świetna 300: Rise of the Empire i gry śmigają aż miło, nie zauważyłem żadnych smug czy "rozdarć".
 

bombastic

New member
Ponawiam pytanie lucanx. Czy model 762 również ma matywną matrycę 100hz? Brak o tym informacji na stronie Sharpa.

Dobra, już wiem, że prawdopodobnie nie ma 100hz. W takim razie ciekawe, jaki input lag ma 752.
 
Ostatnia edycja:
Do góry