Sharp LC-70LE747E czy warto?

czared

Member
Witam
Mam pytanie co sądzicie o tym tv, 70" swoje robi ,cena dobra ,jakość obrazu ?? Czy odpuścić i brać 60UQ10e .Proszę o małą poradę :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znam naprawdę wielu którzy są bardzo zadowoleni z tego modelu.
Prezentowaliśmy go na targach B2B
I wówczas biznesmeni nie potrafili pokazać wśród innych który jest który.
Jest na niego specjalna cena.
 

czared

Member
Jak zwykle Kiki potrafisz namieszać w głowie , byłem zdecydowany na 60UQ10E ,a teraz mam dylemat czy brać nowość czy wieksze cale kosztem starszej technologii .Kiki czy ten tv będzie płynnie odtwarzał kanały sportowe w HD i jak z podświetleniem matrycy.
Serdeczne dzięki za info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To naprawdę już duży ekran.
Robiliśmy ostatnio nim pokazy w salonie Mercedesa.
Kanapy stały dokładnie 2,5 metra od telewizora , tyle że sygnał był puszczony extra. Ludzie byli mega zdziwieni jakością.
Jeśli liczysz na czerń Pioneera -to takiej nie ma. Ale przy wszystkich dynamicznych scenach gra naprawdę bardzo dobrze.
Ja zawsze jestem za wielkością - to robi zawsze i bez wyjątku największe wrażenie i to na lata.
 

czared

Member
Zgadzam się z TB ,że ekran robi wrażenie ,ale zawsze jest to ale jeżeli mam oglądać sport (a oglądam go dużooooo) i ma mi smużyć to po kiego wydawć taką kasę ? Rozumiem że do kanałów sprtowych go polecasz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do sportowych nie ma żadnego problemu bo tu są sceny dynamiczne.
A z czego jest sygnał sportowy i czy w HD ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tym sygnale możesz brać naprawdę spokojnie, jak Ci nie będzie odpowiadać zawsze możesz zamienić na inny.
 

onlooker

New member
No właśnie, też przymierzam się do 70 cali sharpa i zastanawiam się czy zauważę różnicę między LC-70LE747E a LC-70UQ10E przy sygnale z cyfra+ . Czy warto dołożyć 40% i kupić droższego? Na pewno dźwięk jest lepszy - a na tym też mi zależy.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi tylko o wielkość, to Sharpa 70LE747 trudno pobić w cenie 9000 zł, ale czy wyłącznie przekątna się liczy. Przykładowo pod względem jakości obrazu, kontrastu, czerni, ale również obsługi, wyposażenia, multimediów, Smart TV bez trudu pokonałby go nieco mniejszy Samsung 65H6400 kosztujący wyraźnie mniej, czyli 7800-8000 zł.
Sutuację 70LE747 ratuje trochę normalna matryca RGB, a nie "wynalazek" marketingowców czterokolorowy Quattron.

Mając 12500 zł do wydania, możesz kupić bardzo dobrego Samsunga 75H6400 zdecydowanie dystansującego przeciętnego pod względem jakości obrazu, przeładowanego "marketingowym bełkotem" i drogiego Sharpa 70UQ10.

A może chciałbyś kupić projektor - za 12500 zł da się już znaleźć naprawdę świetny sprzęt (JVC X35,Sony HW55), który w ciemnym pokoju na ekranie 100-130 cali (!) potrafi zauroczyć.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wynalazek Quatrona ma się dobrze.
A inne firmy próbują go kopiować.
W kinie liczy się zawsze przynajmniej dla mnie wielkość.
A Sharp kosztuje 7499 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zresztą przy takich wątpliwościach zdecydowanie poprosiłbym o prezentację modeli w domu. Tam jesteś najlepszym specjalistą na świecie bom kupujesz z własnym sygnałem w swoich warunkach i sam sprawdzasz swoje potrzeby.
 

wrx

New member
Bez reklam
A może chciałbyś kupić projektor - za 12500 zł da się już znaleźć naprawdę świetny sprzęt (JVC X35,Sony HW55), który w ciemnym pokoju na ekranie 100-130 cali (!) potrafi zauroczyć.

Pozdrawiam.
Posiadam nienajgorszy projektor i ekran 103" (TV 55").
I wlasnie szukam TV 70-80".
To tak w skrocie.
 

wierkii341

New member
Oglądałem tego Sharpa i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Solidnie wykonany, piękny ekran led z przyjemnymi kolorkami oraz komplet multimedialnych gadżetów typu DLNA, czy funkcje Smart, usb itp. Nie wiem kto do czego ma porównanie, ale mi po przygodach głównie z samsungami, bardzo przypadł do gustu, również dlatego, ze to trochę coś innego niż telewizory, które ma większość ludzi.
 

Artur 26

New member
Jak zwykle Kiki potrafisz namieszać w głowie , byłem zdecydowany na 60UQ10E ,a teraz mam dylemat czy brać nowość czy wieksze cale kosztem starszej technologii .Kiki czy ten tv będzie płynnie odtwarzał kanały sportowe w HD i jak z podświetleniem matrycy.
Serdeczne dzięki za info.
Jeśli zależy Ci na jakości obrazu to quatrony omijaj z daleka, to są jedne ze słabszych tv Sharpa. Nierównomierne podświetlanie matrycy i słabiutki kontrast ansi (płytka czerń) - mimo matrycy va oraz nienaturalne kolory . Poczytaj testy w necie niższe modele Sharpa wypadają lepiej niż Quatrony i są tańsze.
 
Do góry