sharp LC-60LE 752E smużenie MASAKRA

sqaya

New member
Na początku jak kupiłem telewizor tego nie zauważyłem ale teraz przeszkadza mi to strasznie.
Smużenie jest tak duże że aż mnie oczy bolą a jak włączę filtr redukcji szumów to widzę jakieś "mgiełki" dookoła szybko poruszającego się obiektu. Szczególnie widać to na bardzo szczegółowym tle.
Mam to na zwykłych programach przez kabel jak i na full HD. Może to wina kabla? Filmów nie da się oglądać bez włączonego filtra bo podczas ruchu nic nie widać a z włączonym filtrem widać te wkurzające pikselki...
Czy to jest jego taka natura? Wy też tak macie? Może muszę gdzieś coś jeszcze poustawiać?
Soft mam najnowszy z kwietnia.
 

Rudeford

New member
Inni domownicy też to widzą? Ja nie widzę smużenia jedynie na matrycach IPS. Taki niekoniecznie pożyteczny dar. Miałem kiedyś skalibrowanego Sharpa(dobry model z chyba 2010r) i niestety smużył w pewnych scenach, więc kalibracja dużo nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:

sqaya

New member
Inni domownicy też to widzą? Ja nie widzę smużenia jedynie na matrycach IPS. Taki niekoniecznie pożyteczny dar. Miałem kiedyś skalibrowanego Sharpa(dobry model z chyba 2010r) i niestety smużył w pewnych scenach, więc kalibracja dużo nie pomoże.

widzą... :/

może to wina kabla HDMI... mam podłączony 1.3... ? ale podobno 1.4 różni się od 1.3 przesyłem obrazu 3d
 
Do góry