Drgania Sharp 60le740e

Matizzulo

New member
Witam

Mam problem z moim sharpem. Od początku mam problem z usuwaniem drgań i przeplotów. Na koszuli krawatach itp strasznie drga obraz i jest jakby kilka kolorów. Czy można to jakoś ustawić lub przestawić? W ogóle widzę że obraz nie jest jak gdyby fullhd. Kabel Hd mam najtańszy ale 1.4 3d.

Proszę o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dlatego, że do ekranu 60" nie stosuje się najtańszych kabli.
Telewizor wymaga kalibracji - o tym też pisaliśmy.
 

firekage

New member
Bez reklam
Właśnie dlatego, że do ekranu 60" nie stosuje się najtańszych kabli.
Telewizor wymaga kalibracji - o tym też pisaliśmy.

Chyba żartujesz. Kabel HDMI, gdy spełnia specyfikację, będąc kablem cyfrowym, bez względu na cenę, powinien dawać taką samą jakość. Mój podpięty jest 10 metrowym HDMI do pc'ta, zapłaciłem za niego około 18 zł w hurtownii i działa bez problemów.
 

Matizzulo

New member
Zastanawiam się właśnie nad zmianą kabla hd na kabel o większym ekranowaniu. Ponieważ przy każdym włączeniu światła w domu dźwięk w kinie domowym na chwile stopuje a puszczam go kanałem zwrotnym ARC przez kabel HD. Dlatego chce kupic teraz jakis dobrze ekranowany żeby wyeliminowac zakłócenia i zobaczymy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie masz racji , to już był długie , bardzo długie dyskusje na różnych portalach na temat kabli HDMI.
Powinno tak być jak mówisz ale tak nie jest .
Ważny jest oplot , interferencja fal.
Na dużym szczególnie ekranie ma to Swoje odzwierciedlenie.
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie masz racji , to już był długie , bardzo długie dyskusje na różnych portalach na temat kabli HDMI.
Powinno tak być jak mówisz ale tak nie jest .
Ważny jest oplot , interferencja fal.
Na dużym szczególnie ekranie ma to Swoje odzwierciedlenie.

Dywagację odnośnie kabli opiszę skrótowo, na przykładzie "kabli dla entuzjastów muzyki" - jedni słuchają kabli, inni muzyki... Rozumiesz? Kabel spełniający standard, bez względu na cenę, ma działać tak samo.
 
Do góry