Sharp 60UQ10e vs Panasonic 60DT60E ?

czared

Member
Przymierzam się do kupna tv 60" ,w 90% wypadło na Sharpa ale oferta Panasonica jest kusząca .Proszę o małą podpowiedź :roll:
 

czared

Member
Panowie czy nikt nie pomoże ,Panas jest w dobrej cenie i test kikiego (47") też pozytywnie wypadł. Czy lepiej dołożyć około 2kk i brać Sharpa.Zależy mi przedewszystkim na jakości obrazu.
Pozdrawiam
 

GeneralMus

New member
Przede wszystkim CZARED bądź cierpliwy. Kupno telewizora wiąże się z użytkowaniem go na parę lat. Lepie poczekać te kilka dni do tego przeczytać testy od deski do deski i wyciągnąć wnioski. A jeżeli masz niepewność co do wyboru to podaj czego dokładnie oczekujesz, jakie są twoje wymagania.
 

czared

Member
Witam
Warunki : 60-65" (pokój 25m2),max do 9000 tys.,dobre 3d , jakość obrazu przede wszystkim .
Przeczytałem wszystkie testy od kikiego (chwała mu za to) i tak jak napisałem wyżej skłaniam się ku Sharpowi 60uq10e , dobrze wypadł test Panasa 47dt60 ,dlatego też rozważam tego producenta (60dt60e).Stąd moje pytanie czy w konfrontacji Sharp vs Panas zwycięzcą jest Sharp?Dlatego też jeżeli mam wydać troszkę kasy to chciałbym mieć wysoką jakość obrazu (filmy blu-ray.mkv z Duna ,tv polsat hd) Jakość przede wszystkim jakość.
Dzięki pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za dużo to nie napisałeś.
Do tych potrzeb brałbym Sharpa UQ10.
 

czared

Member
Kiki jesteś Guru dla mnie i bardzo się liczę z twoją opinią , ale nie kumam "Za dużo to nie napisałeś" .Jestem laikiem , mam obecnie Panasonica 42"plasmę 5 letnią i chciałbym aby nowy tv również dobrze odbierał.Stąd moja prośba o opinie (choć i tak po Twoim teście wybór padł na Sharpa) , a do Panasonica mam sentyment i cena też jest przyzwoita.Liczy się tylko jakość obrazu , Ty mnie tylko utwierdziłeś w słusznym wyborze tv.
Dzieki i sorry za te pytania . :)
 

czared

Member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?- 3-3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?- 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - tak
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - od wschodu (mam żaluzje )
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 42" pasma 5 lat
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Super obraz !
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - hd i sd
10.Jakie urządzenia ? - blu-ray ,Dune 3d Base
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - max 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport hd i filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - nie nie nie od tego jest komp itp.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie only kino
16.Preferencje co do marki ? - Sharp ,Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? - 60-65"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? , smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - max 9000 tyś.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktyw - tak , powiem szczerze ,że pasywne są wygodniejsze , ale niema to tak istotnego znaczenia .Oglądanie 3d raczej bardzo rzadko.

Dzięki i pozdrawiam
 

czared

Member
Mam pytanie Kiki , po przeczytaniu testu Sharpa 60UQ10E bardzo mało wiadomości na temat 3d .Jak z jakością oglądanego obrazu (Jasny obraz w 3D)?Czy te wrunki jakie przedstawiłem , dalej polecasz Sharpa?
Serdeczne dzięki pozdrawiam. ;-)
 

starosta17

New member
Kupilem tego panasonic w ostatni piątek. Przeszedlem na niego z zaledwie paro miesiecznego 55 calowego lg i muszę powiedzieć ze obraz jest super i widać różnice co do mojego LG który tez był bardzo dobry. Warunki oglądania mam podobne jak Ty, wiec myślę ze nie musisz doplacac do sharpa, żeby być zadowolony z jakości obrazu po skalibrowaniu go. Mój niestety idzie z powrotem do sklepu bo ma chyba jakoś usterkę i w ogóle nie widzi sygnału z kina domowego, najlepsze ze tez panasonica:( Pod tym względem mnie zawiódł i sam spróbuje teraz tego Sharpa ale tylko dlatego, ze moja zona ma znizke i będzie mnie kosztował prawie tyle samo co panasonic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo 3 D jest w odstawce.
Nawet w nowych modelach Samsunga nie będzie już wszędzie 3D.
Ale akurat w Sharpie jest 3D i gra i ma się bardzo dobrze.
Sharp świetnie skaluje obraz !
 

czared

Member
Panowie serdeczne dzięki za podpowiedzi.Co do Panasonica 65vt60 trochę za drogi , plasma odchodzi do lamusa ( a szkoda bo jakość była super).Także wybór padł na Sharpa , z czego jestem zadowolony.
Dzięki i pozdrawiam :)
 

czared

Member
A właśnie jak to jest z tą kalibracją , czy można kalibrować odrazu po zakupie , czy trzeba odczekać aż tv wygrzeje swoje komponenty.
Jeszcze Kiki niewiesz , ale innego kalibratora nie biorę pod uwagę poza Tobą ,mam nadzieję że w czerwcu będzie wisieć na ścianie :)
Pozdrawiam
 
Do góry