Rozwarstwienie ekranu (?) Sharp LC-46X20E

pyoter

New member
Witam,
(Jeśli pomyliłem działy, to z góry przepraszam!)

Od pewnego czasu mam problem z moim telewizorem.
Chodzi o rozwarstwienie/odwarstwienie (jakkolwiek można to nazwać) ekranu. Wygląda to mnie więcej tak jakby między 2 warstwy ekranu przedostał się bąbel powietrza, który rozrasta się co jakiś czas.

photo.jpg

Ma ktoś może jakieś pomysły co z tym zrobić lub jak to naprawić?

Pozdrawiam,
Pyoter
 
Ostatnia edycja:

Lagoos

New member
Witam,

znam ten problem. Ogólnie wada a spowodowana jest odklejeniem się i częściowym osunięciem się jednej z folii dyfuzyjnych/refleksyjnych , która znajduje się pomiędzy panelem a płytą rozświetlającą. Naprawić to jest w tym momencie bardzo ciężko, (model był produkowany chyba w 2008 roku z tego co pamiętam) trzeba by było wymienić cały moduł bo tej folii już nie da się podkleić (no chyba że jakiś "rzemieślnik" to weźmie na warsztat :) )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jak dla mnie to tv do kosza, ale powiem ze pierwszy raz cos takiego widze na oczy..
 

pyoter

New member
Witam,

Witam,

znam ten problem. Ogólnie wada a spowodowana jest odklejeniem się i częściowym osunięciem się jednej z folii dyfuzyjnych/refleksyjnych , która znajduje się pomiędzy panelem a płytą rozświetlającą. Naprawić to jest w tym momencie bardzo ciężko, (model był produkowany chyba w 2008 roku z tego co pamiętam) trzeba by było wymienić cały moduł bo tej folii już nie da się podkleić (no chyba że jakiś "rzemieślnik" to weźmie na warsztat :) )

Problem w tym, że mieszkam za granicą, także nikt tutaj nie podejmie się czegoś takiego. No ale nie szkodzi, spodziewałem się, że nie jest to normalna usterka, którą można naprawić WD-40 i kawałkiem taśmy klejącej :)

Witam jak dla mnie to tv do kosza, ale powiem ze pierwszy raz cos takiego widze na oczy..

Ja również nigdy nie spotkałem się z podobnym problemem.
Ogólnie to TV działa, jedynie w niektórych momentach da się zauważyć ten bąbel. Jednak jeśli to coś będzie się nadal powiększać, to wtedy pomyślę o zmianie TV.

Pozdrawiam
 
Do góry