Nowy Sharp AQUOS 3D LED LE760 i extra oferta cenowa.

kropkacompl

New member
Dziś go obejrzałem.
Co najważniejsze - matryca to niestety 50hz. Trochę niespodzianka, ale niestety - po taniości przyszedł (cena startowa 2299 42").
Czerń ciężka do oceny, ale na pierwszy rzut oka to nie ten poziom co Panasonic AS650 czy Toshiba L7453.

W sumie co do porównania go z Panasonic AS650 czy Toshiba L7453 to nie ten przedział cenowy. Sharp 50 cali w porównaniu do tamtych modeli w tym samym rozmiarze jest o 1000 zł tańszy.
Ja osobiście porównał bym tego Sharp LC-50LE760E do LG 50LB670V jednak i tutaj różnica w cenie jest 700zł na niekorzyść LG.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie porównuję do tych modeli - matryca 50hz to przekreśla. Mówię tylko, że czerni bliżej do ET60 niż do nowych modeli - gdzie niektóre IPS mają dość głęboką czerń, co rok temu było wręcz nie do pomyślenia.
 

bob219

New member
Ciekawe jak wypada w porównaniu do zeszłorocznej serii. Bo jak na razie nie wygląda to zbyt zachęcająco.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ciekawszy niż poprzednik - model LA660/LA690.
Dość dobrze wykonany, nowy interfejs i smart bardzo płynny, ale to zaskoczeniem nie jest - z tym lg problemów nie miało. Poprawiła się jakość dźwięku.
Jeśli chodzi o obrazu - tutaj zmiana jest najmniejsza - podświetlenie do idealnych na pewno nie należy, pewne chmurki na ekranie się pojawiają, choć to często kwestia egzemplarza. 47" którą się troche bawiłem nie miała bandingu - a to było w serii 2013 dość powszechne. Z płynnością radzi sobie dość dobrze - z krawędziami bardzo przeciętne, obraz robi się rozmazany przy dużej ilości prostych. Skalowanie nadal poniżej normy.
Kalibracja fabryczna jest gorsza niż rok temu - kolorystyka jest bardziej jaskrawa, nawet na normalnych trybach. Ogólnie wygląda na to, że znowu nic ciekawego, bo w tej cenie oferuje zbyt mało. Chyba że ta się szybko zmieni.
 

kropkacompl

New member
Ideału w cenie tego Sharpa czyli 3100 + - 200/300 zł nie kupię ... więc pewnie zostanę przy tym modelu tylko rozmiar 50'. Dzięki
 

paeru

New member
Bez reklam
Dziś go obejrzałem.
Co najważniejsze - matryca to niestety 50hz. Trochę niespodzianka, ale niestety - po taniości przyszedł (cena startowa 2299 42").
Wykonanie - niemal idealne, ramka bardzo podobna do Samsunga F8000, metalowa. Wykończenie dookoła z tworzywa przypominającego aluminium - dość estetyczne.
13519941266119759352.jpg
.

Panel jest dość ciemny, kolorystyka fabryczna naturalna. O dziwo jak na 3d pasywne jego kąty do idealnych nie należą. Czerń ciężka do oceny, ale na pierwszy rzut oka to nie ten poziom co Panasonic AS650 czy Toshiba L7453.

Dodać należy, że nie jest to produkt Sharpa (pomimo znaczka Aquos), a jest to produkt Vestela, na ich płytach głównych i z ich menu (przy okazji brak oznaczonego kraju produkcji). Jedyny plus tego telewizora w moim odczuciu to aluminiowa stopa, która prezentuje się znakomicie.

Zdecydowanie lepiej w tych cenach zainwestować w Panasonica AS600, skoro 3D to i tak zbędny bajer.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mi się podoba więcej rzeczy.
Ale poczekam na test.
Model jest zlecony do produkcji podobnie jak SONY.
 

godul

New member
Mi się podoba więcej rzeczy.
Ale poczekam na test.
Model jest zlecony do produkcji podobnie jak SONY.

Kiki,
kiedy można spodziewać się testu?
TV mam już do odebrania w RTV EURO AGD, ale zastanawiam czy lepiej nie brać Toshiba 47L7453DG, który jest teraz w promocji 3oo zl taniej.

pzdr.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kiki,
kiedy można spodziewać się testu?
TV mam już do odebrania w RTV EURO AGD, ale zastanawiam czy lepiej nie brać Toshiba 47L7453DG, który jest teraz w promocji 3oo zl taniej.

pzdr.

Jeśli 3' Cie nie będą boleć, to Toshiba jest pod każdym względem lepsza jakościowo.
 
Do góry