Sharp LC-46LE730E słaby obraz polsat

Jac Pro

New member
Witam
Jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Mam kilka pytań zakupiłem około miesiąca temu telewizor Sharp LC-46LE730E w NEONET ostatnia sztuka z wystawy. Po przeczytaniu opinii na temat tego telewizora (są bardzo różne) chciałbym się dowiedzieć czy jakość odbieranego obrazu na moim telewizorze jest taka sama jak u innych posiadaczy w/w telewizora (wcześniej miałem Samsung LE40C650 ). Sygnał z Polsat cyfrowy dekoder Dekoder HD PVR Sagemcom ESI-88 podłączony kablem hdmi. Telewizor i dekoder ustawiony na rozdzielczość 1080.
1. Przy oglądaniu filmów na jasnym tle przy krawędziach wyraźnie widać świecące Ledy w odstępach co 2 cm na długość ok. 3 cm.

2. Bardzo słabo widoczne elementy drugiego planu (na kanałach hd trochę lepiej)

3. Przy bliskim około 1 m do 2m oglądaniu widać tak jakby folie w matrycy która zniekształca obraz (w hd trochę lepiej)

4. Obraz na kanałach hd wcale nie jest żyleta w stosunku do starego samsunga można powiedzieć że słaba.

5. Przy ciemnych scenach w filmach widać tak jakby smużenie.

Próbowałem zmiany kabla bez różnicy. Oglądanie filmów z pendrive te same efekty. Zmiana w ustawieniach telewizora jak i dekodera też bez zmian. (Pożyczyłem od sąsiada dekoder obraz taki sam).

Wdzięczny będę za każde informacje
 

Jac Pro

New member
Czy wszyscy posiadacze sharpale730e są zadowoleni ?, może ma ktoś jakiś złoty środek co do ustawień tv, żeby obraz poprawić.
 

ko5a

New member
mogę porównać ze swoją sztuką.. może uda Ci się zrobić jakieś zdjęcia pokazujące bolączki Twojego 730E na przykładowym materiale z YT?
 
Do góry