Sharp LC-40LE831S - podłączenie do komputera

mikic11

New member
Cześć,

Nie mogłem znaleźć na forum więc otwieram nowy temat. Chciałem podłączyć tv z pc. Z kompa (karta AMD Radeon R9 200 Series) poprowadziłem kabel HDMI i wpiąłem go do wejścia HDMI2 w tv. Komputer wykrył od razu Sharpa, ale z kolei jak przechodzę w tv na wejście HDMI2 to nie pojawia się obraz z kompa. Czemu :sad: Proszę o pomoc. Rozdzielczość w pc 1680x1050 w tv 1920x1080. Czy w tym tkwi problem?

Pozdrawiam
 

mikic11

New member
Mam do wyboru opcje tak jak w załączniku. Próbowałem każdej z nich ale na tv nie było obrazu z kompa. Mało tego to po podłączeniu tego kabla HDMI zniknął mi dźwięk w głośnikach komputerowych...
 

Attachments

  • tvzpc.jpg
    tvzpc.jpg
    96,8 KB · Wyś: 72

mikic11

New member
Tak oczywiście. Podłączyłem tak jak jest na pierwszym schemacie na tej stronie. Gniazdo hdmi w pc z gniazdem hdmi w tv. To jest kwestia jakiś ustawień tylko nie wiem jakich.
 

tdx

New member
Bez reklam
co do dźwięku sprawa jest prosta masz ustawione w mixerze hdmi audio

Problemem może być np odświeżanie zrób test wyłącz komputer.
TV na HDMI2 i odpal komputer i napisz czy widać jak się ładuje bios...

Może spróbuj jak masz inne złącze hdmi winowajcą może też być kabel
 

mikic11

New member
Dzięki bardzo za podpowiedź. Po południu zrobię tak jak napisałeś. Na kompie jaką opcję mam wybrać (powyżej w załączniku): powiel te ekrany, rozszerz te ekrany, pokazuj pulpit tylko na 1, pokazuj pulpit tylko na 2?

W mixerze gdzie jest taka opcja "hdmi audio"?
 

tdx

New member
Bez reklam
prawym w trayu na głośnik >> urządzenia do odtwarzania >>
jak chcesz dźwięk na TV zostaw Digital audio (HDMI)
Jak ma być na głośnikach z pc to Głośniki
 

mikic11

New member
co do dźwięku sprawa jest prosta masz ustawione w mixerze hdmi audio

Problemem może być np odświeżanie zrób test wyłącz komputer.
TV na HDMI2 i odpal komputer i napisz czy widać jak się ładuje bios...

Może spróbuj jak masz inne złącze hdmi winowajcą może też być kabel

Zrobiłem tak jak pisałeś. Niestety nic z tego. W tv nie widać jak się ładuje bios.
Co do głośników to wygląda to tak jak w załącznikach a dźwięku jak nie było tak nie ma.... :niewiem:
Natomiast jak wchodzę w "menedżer dźwięku" tam jest faktycznie hd audio. Nie wiem jak to zmienić...
 

Attachments

  • tvzpc1.jpg
    tvzpc1.jpg
    62,7 KB · Wyś: 101
  • tvzpc2.jpg
    tvzpc2.jpg
    60,7 KB · Wyś: 102
  • tvzpc3.jpg
    tvzpc3.jpg
    66,6 KB · Wyś: 68

tdx

New member
Bez reklam
U mnie jak włączę TV dźwięk automatycznie zmienia się z Głośników na DIGITAL AUDIO (HDMI)...
No i ko jak masz podłączony kabel hdmi i masz ustawione głośniki to dźwięku nadal nie ma?

Sterowniki do grafiki masz z MS czy AMD?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Przeczytaj jeszcze to http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html
Zobacz czy będzie obraz jak odłączysz przewód od monitora i podłączysz sam telewizor metodą z w.w linku na wyłączonym TV i PC. Jak uzyskasz obraz w POST, to wtedy zajmij się systemem. Zaktualizuj sterownik od karty graficznej, ustaw rozdzielczość natywną i odświeżanie 60 Hz dla telewizora, przez skrót win+p sprawdź różne tryby wyświetlania. Jak już było pisane sprawdź pozostałe porty HDMI i na innym przewodzie. Karta graficzna ma jeden port HDMI? Korzystasz z przejściówki? Jakie ma jeszcze złącza.
 

mikic11

New member
Do tdx:
Od momentu jak podłączyłem kabel hdmi to dźwięku nie mam wogóle. Ani w pc (nawet jak odłącze ten kabel) ani w tv (oglądając kanały telewizyjne oczywiście jest dźwięk)
Co do sterowników do grafiki to mam AMD - nowy komputer, wszystkie sterowniki niedawno (2 tygodnie temu) wgrywane.

Do Tsubasa:
Zrobię tak jak radzisz po południu i dam znać. Co to znaczy obraz w POST? Karta ma jeden port hdmi i nie korzystam z przejściówki.
 

mikic11

New member
Sprawa załatwiona w połowie. Okazało się że końcówka przewodu hdmi jest wadliwa. Po założeniu innego kabla obraz i dźwięk pojawiły się na tv :)

Niestety mam problem z głośnikami od pc. Kupiłem miesiąc temu creative inspire t3300. Po podłączeniu tego kabla to tv przestały działać głośniki. Dioda przy pilocie przewodowym cały czas miga (wcześniej świeciła cały czas). Po podłączeniu głośników to telefonu też nie dają dźwięku. Macie może na to jakiś pomysł?
 
Do góry