PODŁĄCZENIE LCD SHARP 32GA8E jako monitora

qwerty123

New member
Witam, posiadam sharpa ga8e ktorego chcialem podlaczyc jako monitor do komputera. Niestety telewizor nie wykrywa komputera, wyswietla komunikat: poza zasiegiem. podlaczam oczywiscie zwyklym kablem taki jaki idzie od komputera do monitora. I teraz pytanie do tych co wiedza wiecej, co moze byc przyczyna tego? czy moze trzeba specjalnie przystosowac komputer/telewizor do odbioru monitora ??

pozdrawiam.
 

qwerty123

New member
dzieki, pomoglo. Moglby ktos teraz doradzic jakis dobry sprzet do tego lcdka? Moze byc mikrowieza, ew jakis zestaw kina domowego tylko zeby zajmowal malo miejsca. Oraz jak najlepiej podlaczyc wszystkie urzadzenia - jakimi kablami ?
 

qwerty123

New member
Biorąc pod uwagę np takie zestawy:

http://www.allegro.pl/item151464546_yamaha_piano_craft_e_810_wawa_3_kolory_od_reki.html miniwieza yamaha z dvd

albo np zestaw kina domowego: http://www.allegro.pl/item151434785_kino_domowe_philips_hc75r_lx710.html

Po pierwsze zalezy mi na miejscu, takze mikrowieza bylaby dobrym wyborem ale pytanie - czy pomiedzy kinem a ta wieza jest duza roznica? Moze ktos by poradzil jakis optymalny zestaw, z malymi glosnikami w cenie powiedzmy do 2k. Zalezy mi na dvd, dixv, tunerze fm i ew do tego zeby bez problemu polaczyc nagrywarke dvd oraz zeby te glosniki z wiezy/kina wspolpracowaly rowniez z komputerem. Prosze o rady.
 

semaisa

New member
Jezeli chodzi o sprzet , to wszystko zalezy od twoich potrzeb , to ty musisz byc zadowolony. Nikt nie doradzi Ci co wziasc , njawyzej zaproponuje. To czy jakosciowo bedzie ci odpowiadala mikrowieza czy kino domowe jest twoim wyborem. W mikrowiezy za duzo efektow nie uzyskasz , a i kino domowe moze byc rowniez malych rozmiarow. Kino domowe mozna rozmiescic na wiele sposobow ze bedzie zajmowalo mniej miejsca niz mikrowieza np: przez powieszenie na sciane frontow itd... jedyną rzecza na twojej podłodze byłby subwoffer (bez tego urzadzenia nie ma co mowic o dobrym naglosnieniu do ''filmow''). Podaj przedzial cenowy , rozmiary pokoju oraz rozmieszczenie , w ceimno nie mozna doradzac.
 

qwerty123

New member
Witam, a więc pokoj ma 12m2. co do ceny chcialbym sie zmiescic w jak najmniejszej powiedzmy 1.5k najlepiej jakby bylo cos za jeszcze mniej. Tv mam na centralnej scianie, wisi na srodku. Jakies porady ? Zalezy mi na dobrym odbiorze, nie musi to byc idealny glos ktory mozna odebrac w kinach za pare tysiecy. Wystarczy w miare dobry dzwiek, zeby dvd nie bylo jakies starodawne, odczytywalo divxa..

P.S. jakim najlepiej kablem podlaczyc komputer-lcd ? Zwyklym 'monitorowym; czy moze inne daja jeszcze lepsza jakosc obrazu ?
 

semaisa

New member
Co do podlaczenia lcd , to ja mam kablem rgb , standardowym od monitora i jestem zadowolony z jakosci obrazu. A co do sprzetu audio to popatrz np w sklepie megamedia.pl co moglbys miec za taka kwote , tak orientacyjnie , ale proponuje zeby na ten temat wypowiedzieli sie znawcy tematu ;].
 
Do góry