słaby obraz Sharp LC-60LE840E

art_pl

New member
Cześć,
kupiłem niedawno Sharpa LC-60LE840E. Zauważyłem że obraz dosyć mocno smuży. Szczególnie przy szybkich kontrastowych scenach. Niezależnie od kanału na UPC czy np DVD. To dosyć przeszkadza.
Poza tym jest taka dziwna, sztuczna głębia. Tzn film 2D oglądany bez okularów wydaje się być faktycznie z jakąś większą głębią, tak jakby "trochę" 3D. Ale na dłuższą metę to jest bardzo męczące - takie nienaturalne.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Czy ten typ tak ma czy może trafił mi się jakiś felerny egzemplarz? Może można to jakoś skorygować?

Poradźcie proszę.....
Z góry dziękuję,
art
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Cześć,
kupiłem niedawno Sharpa LC-60LE840E. Zauważyłem że obraz dosyć mocno smuży. Szczególnie przy szybkich kontrastowych scenach. Niezależnie od kanału na UPC czy np DVD. To dosyć przeszkadza.
Poza tym jest taka dziwna, sztuczna głębia. Tzn film 2D oglądany bez okularów wydaje się być faktycznie z jakąś większą głębią, tak jakby "trochę" 3D. Ale na dłuższą metę to jest bardzo męczące - takie nienaturalne.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Czy ten typ tak ma czy może trafił mi się jakiś felerny egzemplarz? Może można to jakoś skorygować?

Poradźcie proszę.....
Z góry dziękuję,
art

Ja robiłem kalibracje u Kikiego, musiałem jednak ją trochę pozmieniać do swoich warunków w domu (był ustawiony bardzo ciemno, jak rozjaśniałem to jak stałem z boku to mój JVS 47DV1 miał 100 razy lepszy obraz). Teraz po wielkich męczarniach mam dobrze ustawiony, tzn. z boku mam taki (no prawie bo to LCD) sam obraz jak z przodu i już nie blaknie. W nocy i w dzień obraz żywy i ekstra kolory. Musiałem się trochę namęczyć ponieważ nie lubię "obrazów teatralnych" oraz "cukierkowych". Chciałem naturalne kolory i takie mi wyszły. Porównywałem z JVC i jest extra.
Pozdrawiam
 
Do góry