SHARP LC-60LE652E- co sądzicie?

Avanti70

New member
Witam,
interesuje mnie model LC-60LE652E. cena stosunkowo niska jak na te parametry i gabaryty:-D ale jak to bywa coś wynika w czegoś dlatego chciałem zapytać co sądzicie o tym modelu? jakie ma plusy a jakie minusy?
 

pablolite

New member
Mam ten TV od ponad tygodnia i od kilku dni matryca przestała świecić - jutro ma być serwis.

Jak jeszcze działał:

+ jakość obrazu HD
+ działa z telewizją na kartę HD (poprzez moduł CAM)
+ działa sterowanie amplitunerem poprzez TV oraz dźwięk zwrotny przez HDMI
+ bardzo delikatny i minimalistyczny design (kwestia gustu)

- okropnie niedopracowane oprogramowania (dużo drobnych, upierdliwych błędów), oraz bardzo wolna praca funkcji TV
- filmów poprzez DLNA (Gigabitowy LAN) nie da się oglądać bez przycięć
- przy próbie powrotu z DLNA do TV zwiecha (trzeba wyłączyć z sieci)
- przy szybkim wciśnięciu kanału + lub kanału - wyświetla się obraz z innego kanału :)
- przytrzymanie przycisku VOL+ zawiesza TV, by później doszło do powolnej degradacji zdrowia uszu widza ;)


Odpowiedź od serwisu SHARP:
Szanowny Panie,

Dziękujemy za wiadomość i przesłane sugestie.

Faktycznie, część niedogodności jest spowodowana oprogramowaniem. Produkt jest tegoroczny, a jego oprogramowanie cały czas rozwijane, a informacje/sugestie/wnioski od konsumentów przesyłane do twórców w Japonii.

Łatki oprogramowania powinny pojawiać się w najbliższym okresie dość często.
Ostatnia wersja jest z 09.10.2013, oczywiście do pobrania ze strony produktu.:

LC-60LE652E - LC60LE652E - Telewizory LCD - Sharp


Z poważaniem,

Sharp Helpline
###


Mimo wszystko to ogólnie byłem zadowolony z TV, powolne i wieszające menu najbardziej denerwowało przy ustawianiu parametrów obrazu i listy kanałów. DLNA postanowiłem nie używać.

Teraz jeszcze czekam na naprawę...
 

sikorb

New member
Kurcze chyba masz jakąś usterkę u mnie wsio działa stabilnie jak skała,menu się nie zawiesza a filmy dlna odpala płynnie bitrate około 14Mbit co do smart tv to się tym nie bawię :)
Potrzebowałem 2 tygodnie żeby się przekonać do tego tv bo przeszłem z plazmy.
Jeżeli miałbym jeszcze raz kupić tv 60 cali byłby to ten sam model

Jedyny dla mnie problem że nie mogę wyłączyć trybu auto-wyłączenia tv gdy brak aktywności ,to mnie drażni bo przy tunerze satelitarnym pilot z tv praktycznie nie używany a co za tym idzie często mi się wyłącza po czasie 4h
 

pablolite

New member
Może faktycznie masz rację, a może to moduł CI+ spowalnia (obciąża) TV, bo od początku do używam. Jak mi naprawią TV to sprawdzę jak działa po wyjęciu modułu.
 

tuko

New member
cześć,
mam ten model od miesiąca, generalnie nie polecam, widoczny clouding - ekran wygląda przy niektórych scenach jakby był nierównomiernie zakurzony - mowie o jasnym tle, na ciemniejszym nie ma problemu. Wolno działa menu, czasem się wiesza, interfejs nie za bardzo intuicyjny, filmy przez dlna dzialaja dobrze, ale bez napisow. wstyd wypuszczac na rynek tv w ktorym laguje menu... jakosc obrazu dostateczna, ale zaluje ze nie wzialem plazmy.
 

Rabi

New member
Witam. Drogi autorze pozwól że podczepię się do Twojego wątku. Mam nadzieję że nie będziesz zły ;).
Byłem dzisiaj w sklepie potestować sobie telewizorki. Obok siebie stały LC-60LE652E i LC-60LE857E. Byłem już zdecydowany na tego pierwszego, lecz postanowiłem że zanim kupię, podłączę pod niego mój dysk przenośny...
No i wyszła bardzo bardzo poważna wada... TV nie chciał odtwarzać napisów. LC-60LE857E odtwarzał bez problemu ale jest dwa razy droższy.
Menu też nie rzuca na kolana, dużo lepsze, czytelniejsze w droższym modelu.
Powiedzcie proszę, czy problem napisów został rozwiązany, może to wina niezaktualizowanego softu?
Czy jest jakiś godny polecenia TV podobnych rozmiarów?
 
Ostatnia edycja:

lukiasz

New member
hej, potwierdzam zarówno wady jak i zalety ;)
Mnie się obraz podoba, ale soft totalnie nie dopracowany. Wolno działa nawet na naziemnej, potrafi pokazać jeden kanał a opisać inny. Funkcja AquosNet do dupy, żadnych przydatnych apek dla polaków, w dodatku nie ma przeglądarki www żeby np obejrzeć film on line. Kiedyś wróciliśmy z żoną do domu a TV był włączony, samozapłon normalnie hehe Czekamy na łatki i poprawę. Jest to nowy model, więc trzeba być cierpliwym, liczę że rekompensatą będzie niski pobór prądu oraz jego żywotność.
 

pablolite

New member
Lepiej żeby Wam się nie psuły telewizory, bo niestety serwis SHARP (lokalny i centralny) jest mało kompetentny, o rzetelności nie wspominając.

14.10.2013 zgłosiłem awarię (w weekendy nie pracują), 16.10.2013 był serwisant, który nie potrafi diagnozować telewizorów, więc stwierdził:
1) Zasilacz działa
2) Płyta dostaje napięcie
3) Matryca nie świeci
Nie wie co jest zepsute, ale na pierwszy rzut zamówi płytę główną,
później najwyżej zamówi matrycę.

Po tygodniu bez odzewu zadzwoniłem do serwisu i dowiedziałem się, że płyty nie wyślą, bo nie mają i będzie wymiana TV na nowy...
Serwis lokalny czeka na zgodę serwisu centralnego i wystawią pismo dla sklepu, aby ten mógł wydać nowy TV.
Serwis centralny (infolinia) twierdzi (od 22.10.2013), że serwis lokalny jest niedoinformowany i nie mam ich słuchać. Zgoda już jest, a oni TV wyślą z magazynu centralnego do serwisu lokalnego, a Ci następnie przywiozą mi go do domu.
Sęk w tym, że jak dzwonię dzisiaj do serwisu lokalnego, to oni o niczym nie wiedzą,
a serwis centralny nie jest w stanie powiedzieć czy TV wyślą, wysłali (kiedy?).
W praktyce jestem 3 tydzień bez normalnie działającego telewizora z abonamentem NC+... :]
 

pablolite

New member
Dzisiaj otrzymałem od Sharpa nowy telewizor, więc jak już trochę go potestuję to napiszę dalsze wady i zalety.

Zachęcam użytkowników tego modelu o zgłaszanie wykrytych błędów i niedogodności w oprogramowaniu na forum lub do Sharpa: sharp.sep@sharp.eu. Helpline twierdzi, że na bieżąco wysyłają info o odkrytych błędach do Japonii, a Ci je poprawiają... :)
 

namfuae

New member
mam ten tv od 2 miesiecy, uzywam go glownie po tuner satelitarny takze nie chce sie wypowiadac o dzialaniu menu i listy kanałów bo poprostu go nie uzywam.

Czasami bawie się funkcjami smart tv ale wiekszość aplikacji dla mnie zupelnie nieuzyteczna (np turecki cnn :) ) ale uzywam od czasu do czasu ipla i dziala jak trzeba, głównie ze smart tv uzywam youtuba i dzieki temu ze mozna nim zarządzać ze smartfona jest to bardzo wygodne, menu aplikacji youtube dosc mocno zamula ale da sie go uzywac. Tak jak pisalem za pomoca smartfona uzywanie jest nawet wygodne.

Jest przegladarka internetowa ale ciezko z tego korzystac

Duzym minusem jest brak odtwarzania napisow z pendriva, nie czyta z zewnetrzego pliku ale tez nie udalo mi sie nawet odpalic napisów wmuksowanych do filmu. Z sharpa pierw dostałem info ze napisy będa działały po aktualizacji softwareu, ale ostatnio dostałem od nich info ze nie dla tego modelu nie bedzie wsparcia napisów, dla mnie jest to spory minus i z tego powodu raczej drugi raz na ten tv bym się nie zdecydował.

Oczywiscie z napisami mozna sobie poradzic za pomoca dongle czy htpc jak ja, ale bezosrednio z tv bylo by jednak wygodniej.
 

pablolite

New member
Wysłałem do serwisu SHARP listę błędów i niedogodności w tej serii telewizorów. Ktoś chce coś dodać? :)

1. Brakuje opcji, która by regulowała, czy po włączeniu TV automatycznie ma włączyć urządzenie podłączone pod HDMI ARC (CEC).
Powinna być opcja, która WYŁACZA AUTOMATYCZNE uruchomienie urządzenia HDMI-CEC, a wybudzanie następuje przkładowo po wybraniu "Dźwięk przez...".
Aktualne ustawienia powodują 2 nieprawidłowości:
- podłączony amlplituner uruchamia się zawsze z TV;
- podłączony, włączony amplituner przykładowo na tryb RADIO w momencie włączenie TV przełącza się na dźwięk z TV;

2. Przycisk 3D na pilocie włącza menu 3D i powinien również je wyłączać tak jak przycisk EPG, MENU, i+.
Niestety tak się nie dzieje.

3. Podczas oglądania materiału ze źródła HDMI-CEC (ma nazwę urządzenia) można wcisnąć przycisk EPG, co pokazuje niby EPG dla źródeł HDMI i innych... oczywiście puste :)

4. W trybie oglądania zdjęć poprzez DLNA, w momencie wciśniecia przycisku INFO(i+), telewizor pokazuje informacje o kanale TV, który był ostatnio aktywny.

5. Zarządzaj listami -> Jakaś lista -> OK -> Pojawia się lista kanałów i tutaj kilka uwag:

- OK na kanale nie daje nic - nawet nie włącza kanału, dopiero strzałka w dół powoduje wyświetlenie listy wyboru:
Dodaj/usuń stację, przesuń stację, usuń listę, zmień nazwę listy;

- Przy funkcji "USUŃ LISTĘ" powinien być monit "czy na pewno?", bo bardzo łatwo ją usunąć przypadkiem;

- Przy funkcji "DODAJ/USUŃ stacje" informacja/podpowiedź zasłania górną listę kanałów,
przyciskiem "zielonym" przesuwa się ją do góry, ale nie powinno jej w ogóle być przy wyłączonych podpowiedziach (w menu);

- Przy funkcji "DODAJ/USUŃ stacje" gdy wybierzemy sortowanie A-Z i przewiniemy listę stacji w prawo przez ok 100-400 pozycji TV zawiesza się,
włącza się do pozycji oglądania kanału i nie zapamiętuje tego co dotychczas ustawiliśmy - powtarzalność 100%!!

- Przydała by się możliwość podglądu kanału, który chcemy przesunąć, dodać lub usunąć, bo w tym momencie trzeba zapisywać na kartce;

- Przydałą by się możliwość wpisania numeru kanału z "palca" na który ma przejść, bo jazda w prawo do kanału 2000 jest irytująca;

6. W EPG, gdy przeglądamy przykładowo na kanale 1 programy na jutro i przechodzimy w dół
do kanałów 2, 3, 4 itd, to w sytuacji gdy na kanale 2 zaczytało się tylko EPG na "dzisiaj",
to zamiast EPG pozostać na "jutro" z pustym polem na kanale 2, system wraca do "dzisiaj"
na pozycję, która jest zaczytana. Następnie gdy wejdziemy na kanał 3 dalej jest "dzisiaj"
mimo, że EPG jest na cały tydzień, a chcemy przeglądać "jutro".

7. Brak polskich znaków w EPG dla kilku kanałów m.in.: Polsat Sport News, TV4, TVP Kultura, TV6

8. MENU -> Ustawienia -> Obraz -> Wyłączanie filtra -> Wył./Włacz
Z opisu i nazwy funkcji nie wynika jasno, czy "Wył./Włacz" włączy czy wyłączy filtr.
Włącza się zaprzeczenie włączenia funkcji? :)


9. W trybie HDMI CEC, TV z bardzo dużym opóźnieniem podgłasza i ścisza fonię.
Czasami trzymam przycisk +, ten nie reaguje, a po chwili samoistnie podgłasza ile fabryka dała.
Reszta funkcji w tym trybie działa bez opóźnień.

10. Zaplanowałem nagranie na 22:00 (z EPG) wg domyślnych ustawień. O 22:00 dioda TV włączyłansię na kolor fioletowy (niebieski/czerwony),
a następnie TV włączył podświetlenie matrycy bez obrazu obrazu (takie chmury). Gdy włączyłem TV z pilota obrazu nie było, ale pojawił się dźwięk.
Wyłączyłem TV z pilota i było ok - brak obrazu, brak podświetlenia, brak fonii, ale...
Po zakończonym nagraniu TV samoistnie włączył się...! Są jakieś ustawienia odnośnie tego, czy to po prostu błąd?

11. Przy przeglądaniu pełnej listy kanałów (2000) z satelity TV generuje listę, zamula, przywiesza się jakby to była dla niego najcieższa praca.

12. Przy przeglądaniu listy kanałów i tworzeniu list powinna być możliwość przejścia z pierwszego do ostatniego kanału.
Przy liście 100 kanałów gdy chcemy zobaczyć co jest grane na 1 (bez przełączania na niego), to wciskamy OK i jedziemy w lewo przez 99 kanałów!!
A można by tylko raz w prawo :)

13. Przeglądanie zasobów DLNA to katorga w trybie horyzontalnej listy kwadratów. Powinna być możliwość przełączenia
na tryb pełnoekranowy lub listy z większą ilością elementów na jednej stronie.

14. Menu kontekstowe w wielu przypadkach nie wraca do tego samego punktu. Przykład:
Mamy wybrany kanał -> OK -> dół -> zmień listę stacji -> OK -> chcemy jednak zrezygnować, wrócić do ustawienia dźwieku.
Niestety nie ma takiej możliwości, bo TV wszedł w zupełnie inne menu. To samo się tyczy wielu innych opcji.

15. Na kanale -> OK -> góra -> wyświetlają się zdefiniowane/własne listy stacji.
Samo przeglądanie ich strzałkami lewo i prawo przełącza na listy, co doprowadza do przełączenia kanału - nie powinno się tak dziać bez potwierdzenia OK.

16. Ogólnie menu działa bardzo wolno, efekty przejść i "pojawiania się" często są bardzo mało płynne - szczerze to wolałbym je wogóle wyłączyć
niż oglądać to w takiej formie.
 

namfuae

New member
przez ostatnie kilka dni w aplikacjach internetowych było TVP.pl, działało nawet sprawnie, obecnie znikło, mam nadzieje ze przywrócą ale już z pełną bilblioteką materiałów video, która dostępna jest na stronie tvp. Podobno inne sharpy dostały już onet.vod ciekawe czy trafi też na nasz telewizor
 

sikorb

New member
752 niczym się nie rożni od 652 poza wyglądem

752
Srebrny,lepszy pilot,podstawa stalowa
652
Czarny ,pilot rodem z elemisa,czarna plastikowa podstawa

Reszta jeżeli chodzi o działanie to to samo
 

Ryszard48

Member
Pisałem w inny poście że nie nagrywa LCD na USB napisałem do SHARPA i dostałem taką odpowiedz

> Szanowny Panie,
>
> Zapomniałem dodać, że Sharp nie gwarantuje kompatybilności urządzeń
> podłączanych do telewizora za pomocą wejścia USB. Jedyną możliwością
> jest wypróbować inne pendrivy i dyski zewnętrzne. Jeżeli nie będą
> chciały działać, znaczy to, że problem jest z wejściem USB i należy
> skontaktować się z najbliższym autoryzowanym serwisem Sharpa.
> Niestety nie wiem skąd Pan do nas pisze, proszę o podanie nazwy miejscowości, wyślę namiary.
>
> Z poważaniem,
>
> Sharp Helpline
> Kamil Rożnowski

Dziwna logika
 

lukiasz

New member
hej, a przygotowałeś pendrive? trzeba go sformatować przez TV inaczej nie pójdzie, też chwilę z tym walczyłem, ale podczas nagrywania nie da się oglądać nic innego, w dodatku jak się uruchomi nagrywanie nawet TV nie mozna włączyć i wyłączyć, wszystko się wiesza hehe to były testy jak kupiłem TV w sierpniu, może zaktualizowali ten problem, przetestuję któregoś dnia i dam znać czy jest lepiej, bo fajnie by było oglądać cos z BlueRay albo grać na Xboxie a w międzyczasie nagrywasz film dla żony :)

sp. mamy nową apkę Onet VOD, w końcu coś na nasz region, ciekawe co z TVP VOD, było i nie ma
 
Do góry