LC60LE652e - wygaszanie ekrany

tuko

New member
Witam,
Niedawno stałem się użytkownikiem nowego TV LC60LE652e oraz tego forum dlatego wszystkich serdecznie pozdrawiam.
Do konkretów.
Chodzi mi o fukncję wyłączania ekranu TV podczas odtwarzania muzyki - powoduje ona, że muzyka gra dalej, a ekran gaśnie. Fajne. Problem w tym, że nie wiem jak go spowrotem włączyć. Włączenie ekranu działą pod przyciskiem "ok" ale tylko kilka sekund po wygaszeniu. Później, jedyne co pomaga to całkowite wyłączenie TV (pilotem) i wlączenie od nowa. Nie znalazłem w instrukcji odpowiedzi.
Soft mam wgrany najnowszy. Jest jakis magiczny przycisk? Ktoś próbował tej opcji?

Pozdrawiam
Jacek
 

pablolite

New member
Mam ten TV od kilku dni i nie zdziwię się jeżeli to błąd w oprogramowaniu. Menu i obsługa tego telewizora jest bardzo niedopracowana i do tego powolna. Wygaszenie ekranu zdarzyło mi się już kilka razy podczas korzystania z zasobów DLNA.
Za to jakość obrazu jest niezła jak za te pieniądze :)

Kolejny plus to bezproblemowa obsługa CI Conax i odbiór wszystkich kanałów z oferty SmartHD+ bez dodatkowego tunera :)

Może ktoś z forumowiczów kojarzy jaki jest kod do wejścia w menu serwisowe?
Po 2 dniach walki z listą kanałów chciałem sobie ją zapisać na pendrive,
wchodzę w tryb serwisowy, a tam o kod pyta :/

Pozdrawiam,
Paweł
 

sikorb

New member
Mam ten TV od kilku dni i nie zdziwię się jeżeli to błąd w oprogramowaniu. Menu i obsługa tego telewizora jest bardzo niedopracowana i do tego powolna. Wygaszenie ekranu zdarzyło mi się już kilka razy podczas korzystania z zasobów DLNA.
Za to jakość obrazu jest niezła jak za te pieniądze :)

Kolejny plus to bezproblemowa obsługa CI Conax i odbiór wszystkich kanałów z oferty SmartHD+ bez dodatkowego tunera :)

Może ktoś z forumowiczów kojarzy jaki jest kod do wejścia w menu serwisowe?
Po 2 dniach walki z listą kanałów chciałem sobie ją zapisać na pendrive,
wchodzę w tryb serwisowy, a tam o kod pyta :/

Pozdrawiam,
Paweł

Napisz proszę jak wszedłeś w menu bo mi sie to nie udało jeszcze :d
 

pablolite

New member
Udało mi się dojść do powtarzalnego sposobu na menu serwisowe.
Wyłączasz TV z przycisku na panelu, tak aby zgasła kontrolka.

Wszystkie operacje wykonujesz na panelu TV
1. Dotykasz przycisk POWER
2. Trzymasz razem VOL- i INPUT do momentu pojawienia się napisu SHARP
3. Trzymasz razem VOL- i CH- do momentu pojawienia się menu serwis

Z napisami SRT itd to nie wiem, bo nie oglądam w ten sposób filmów.
 

sikorb

New member
z menu do pobrania jest aktualizacja oprogramowania jakby co :)

Software Version 0.1.43.5 - 01.10.2013

 Add USB Mouse Support
 Enhance front Panel Key detection


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pilisław

New member
Panowie witam tez sie interesuje tym modelem z ilu metrow ogladacie tv cz 3 lub 4 metry wystarcza jak obraz full hd czy 3 d .okulary sa w komplecie jak z internetem bandingiem i czy przy szybkich scenach sie razmywaja detale
 

pablolite

New member
Czy może ktoś przetestować sytuację (na nowym oprogramowaniu 0.2.3.5):
- włączamy TV na jakiś kanał telewizyjny
- wchodzimy do NET+ do Onet Player lub Youtube
- odpalamy cokolwiek
- wyłączamy TV z przycisku na pilocie
....czekamy....

U mnie po chwili pojawia się fonia z ostatnio oglądanego kanału TV,
przy wyłączonym telewizorze (czerwona dioda) :)
 

RAF1977

Banned
Jak by się to komuś przydało, to można ustawić żeby się nie wyłączał sam po 4 godzinach.
Trzeba w menu ustawić tryb standardowy dla całego telewizora nie tylko dla hdmi.
Potem można zmienić tryb przyciskiem na pilocie ale tryb zarządzania energią dla tv będzie nadal standardowy.
 
Ostatnia edycja:

pablolite

New member
Udało mi się dojść do powtarzalnego sposobu na menu serwisowe.
Wyłączasz TV z przycisku na panelu, tak aby zgasła kontrolka.

Wszystkie operacje wykonujesz na panelu TV
1. Dotykasz przycisk POWER
2. Trzymasz razem VOL- i INPUT do momentu pojawienia się napisu SHARP
3. Trzymasz razem VOL- i CH- do momentu pojawienia się menu serwis

Z napisami SRT itd to nie wiem, bo nie oglądam w ten sposób filmów.

Czy ktoś może potwierdzić działanie trybu serwis z nowym oprogramowaniem.
Mi przestało działać :/
 

Awiator

New member
Moja sytuacja jest taka:
Zmiana softu na 2.3.3 wszystko działa OK. Po ponownym włączeniu pokazało się, że jest nowy soft 2.3.5 Pobrać? Pobrać. Ciekawostka, że na stronie oficjalnej Sharp nie było nic. Ponowne załączenie i tu kiszka. Nie działa Aquos +. Ustawienia sieciowe przywrócone do fabrycznych i całego telewizora i nic.Pobiera adres z DNS-a, Wszystko niby ok. a nie uruchamia się przegladarka. Wysyłam ze smartfona filmy i obrazki jest ok(nie po DLNA). Ping odpowiada. Aplikacja po uruchomieniu kreci się kółeczko i nic. Ok. pojawił się soft 2.3.9 robimy upgrade. I co i nic dalej Aquos +nie działa a dodatkowo telewizor się, co jakiś czas restartuje. Tzn robi się czarny ekran po jakimś czasie pojawia się napis czerwony Sharp i pojawia się prawidłowy obraz. Dioda cały czas świeci na niebiesko. Przestał pojawiać się, co cztery godziny napis o nie używaniu funkcji i nastąpi jego wyłączenie. Ciekawe czy ktoś ma po zmianie soft cos podobnego.
 

sikorb

New member
pablolite znalazłeś może sposób żeby znowu wejsć w menu serwisowe?
Ten telewizor coraz bardziej mnie denerwuje,jego szczęście ze nie zmieści się przez okno
 

pablolite

New member
Włączasz normalnie telewizor, wchodzisz do MENU i wciskasz po kolei (dość wolno): 999222

Poza opcjami zgrywania listy kanałów nic w tym menu serwisowym ciekawego nie znalazłem ;)
 
Do góry