40LE730EVNET czy 40LE830E

noma22

New member
Witam,

chcę kupić telewizor głównie do ps3 (czasem też filmy w blu-rayu). Nie oglądam telewizji, więc nie ma znaczenia dla mnie jakość odbioru SD. Póki co korzystałem z monitora full hd 24". Zastanawiam się nad dwoma modelami Sharpa:

sharp lc-40le730evnet
oraz
sharp lc-40le830e quattron 3d

Czytałem już sporo o obu telewizorach i każdy ma pochlebne opinie, ale też i sporo negatywnych. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat dwóch modeli pod kątem awaryjności? Niestety miałem już przykre doświadczenie z niby polecanym Samsungiem i lądował 2 razy w serwisie w ciągu pół roku. Nie chcę podobnej sytuacji. Druga kwestia: czy jest odczuwalna różnica między jakością obrazu w tych modelach? Przyznam szczerze, że widziałem oba w sklepie i nie potrafię się zdecydować. Niestety nie miałem okazji testować w grach, więc ciekawi mnie też jak oba się sprawują.

Z góry dziękuję za każdą opinię.
Pozdrawiam,
noma22
 

astw

New member
Za 830 przemawia dźwięk, szybkość, za 730 cena, Ecolabel (min. 6 lat dostępności części). Obraz bardzo dobry w obu. Oba matowe - duży plus.
 

marcinkoleksl

New member
mam le730 jak i nowszy, ale gorszy le650. jak nie obchodzi ciebie tv, to bierz 830tke. powinieneś być zadowolony. co do awarayjnosci, to le650 fajnie wariuje, już raz sam się wyłączył, nie znikają samoczynnie okna, np. wyboru źródła itp artefakty. dziwne, jak tak dalej pójdzie, poleci do serwisu. le730 praca stabilna.
 
Do góry