SHARP 80 cali LC80LE646 czy LC80LE657

zawik

New member
Witam, szukam i szukam..., nie mogę odszukać odpowiedzi na moje pytanie. W sklepach różnych też bywałem aby na żywo porównać ale nie było jak(nie mieli tych modeli do porównania).
Do rzeczy, czy opłaca się dorzucić 3,5 tys do SHARPA-a 657?.
3D mnie nie interesuje.
TV do oglądania filmów, bajek, grania na PC, X-BOX.
Kino domowe ze średniej półki posiadam.
Pokój ma ok 25m2(5x5). - czy 80/70 nie będzie za duża? od ładnych paru lat wisi 47 cali i już się jakiś mały wydaje patrząc na te modele co teraz są.
To tyle jeżeli chodzi o pierwsze pytanie.
Druga sprawa to opinia pewnego Pana, że SHARP LC80LE646 będzie miał o wiele lepszy obraz od SHARP-a LC70LE835E(uzasadniał to tym, że ten pierwszy ma podświetlanie pełne, a drugi krawędziowe i nawet RGBY nic tu nie da)..., tylko w opisach widzę, że LC70LE835E ma podświetlanie pełne.
Tak więc bardzo proszę o odpowiedź na pierwsze pytanie oraz zapytam jeszcze raz czy łądniejszy obraz będzie na LC70LE835E czy na LC80LE646 do pełni szczęścia proszę też porównać do LC80LE657.
Jeżeli za bardzo pogmatwałem to przepraszam.
ps. mam ok. tygodnia czasu na podjęcie decyzji, czekałem ponad rok czasu na ten moment:] - tylko myślałem, że dużo więcej stanieją po wejściu nowej linii SHARPA...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nawet się nie zastanawiaj nad 70", przy 80" dostaniesz kopa nie z tej ziemi, po tygodniu stwierdzisz ze to wcale nie jest tak dużo jak się wydaje. Ja mam 80" z 4m i jest wybornie, a wiem ze będzie więcej.
70" jest ok, ale to tylko trochę więcej jak 65", a ten znam na wylot i nie było jakiejś rewelacji. To dalej był tylko tv, w przypadku 80" to już nie jest "tylko tv", a calkowicie inne doznanie, material HD wygląda oblednie. Co do Twojego pytania, to poczekaj na Kiki, udzieli Ci konkretnych odpowiedzi.
 

panborysek

New member
Armanig mam pytanie czy SHARP 657 80 cali gra dużo gorzej od Sharp LC-80LE857E chodzi mi tylko pod hdmi w grach i z bluraya??czy jest jakaś kosmiczna różnica na korzyść droższego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stojące telewizory obok Sharpa z matrycą Quatrona zawsze wydają się jakby nienasycone kolorami. Każdy kto wchodzi na sklep nie może się nadziwić nasyceniu kolorów Sharpa na matrycy Quatrona. Jeśli masz wątpliwości który wybrać , albo czy warto dopłacać do Quartrona lub czy wielkość jest dla Ciebie odpowiednia. Poproś o prezentację modeli w domu i sam się najlepiej przekonasz.
 

sebol81

New member
Ja od kilku miesięcy też posiadam Sharpa 80 cali (LC80LE645 / LC80LE646). Na początku było jedne wielkie wow. Po około 2 miesiącach telewizor ten pokazał swoją największą wadę - clouding i vertical banding. I pełne podświetlenie matrycy nic tu nie daje. Pod tym względem jest po prostu źle:( Nie widać tego za mocno tylko i wyłącznie gdy siedzimy dokładnie na wprost telewizora. Przy siedzeniu z boku jest już delikatnie mówiąc tragedia (około 30 stopni lub więcej). I widać to tym bardziej, im ciemniejszy obraz jest wyświetlany. Przy jasnych wyświetlanych obrazach, tego efektu nie widać. Przy ciemnych scenach w filmach (albo np. w grach), gdy nie daj boże kamera porusza się poziomo - można się naprawdę załamać, gdzie dobitnie widać przede wszystkim vertical banding. Im telewizor stoi w ciemniejszym pomieszczeniu, tym powyższy efekt będzie mocniej widzialny.

Jeśli ktoś zamierza kupić 80LE645/646 to naprawdę polecam mu wizytę w jakimkolwiek sklepie, żeby zobaczyć matrycę w akcji. Ważne aby taki tv już trochę pochodził, bo wtedy powyższe niepożądane efekty widać wyraźnie. Gdy do tego dojdzie ciemne pomieszczenie i ciemny wyświetlany obraz, gdzie dużo ruchu będzie się odbywało np w poziomie, to bez problemu każdy to zauważy.

Efekt ten występuje u mnie, podobnie było na tv w sklepie RTV EURO AGD gdzie oglądałem inny egzemplarz z taką samą matrycą - po tym domniemywam, że "ten typ tak ma". Mimo wszystko, za jakiś czas będę reklamował tv pod kątem vertical banding'u (bo clouding to chyba występuje w każdym LEDZIE i serwisy machają na to ręką). Z vertical banding'iem już niekoniecznie tak jest - tym bardziej za taką kasę, jaką wydaje się na tego Sharpa.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja znam 857, ale tylko w opcji 60" (edge led). Matryca zdecydowanie PREMIUM. Pod każdym względem rewelacyjna. U mnie zero cloudingu i bandingu. Wcześniej miałem 840 i była pod tym względem masakra...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sebol, pisalem Ci na privie kiedys. U mnie nic takiego nie ma, zapraszam do mnie, ZADEN z tych problemow, ocenisz sam. Porownasz tez z ciekawosci do Kuro. Moze katy, ale to w kazdym jednym lcd/led jaki mialem, ale nie interesuje mnie one specjalnie. Tutaj tez masz wypowiedz dot. tematu z jednej recenzji "The quality is fine up until about a 45-degree angle, after that it's much less enjoyable.
The uniformity of the display is excellent, thanks to the full-LED backlight. Clouding is completely absent."

Nie ma zadnego cloudingu, czy o zgrozo vertical bandingu, tv po odpowieniej regulacji jest BAJKA! W grach rewelacja. Filmy w nocy to samo. Bez regulacji jest porazka, to absolutna podstawa. Co wiecej, jeden nasz kolega forumowy zamienial z Kuro i mial mocne obawy, po kupnie bardzo zadowolony, co opisywal na forum. Tez poczatkowo nie mogl sobie poradzic z ustawieniami.
Mysle ze uzytkownicy telewizorow KURO, cos nieco maja do powiedzenia w kwesti jakosci obrazu, nikt z nas o zdrowych zmyslach, nie przesiadalby sie na cos gorszego, za duze pieniadze wchodza w gre aby sobie robic takie eksperymenty.

Masz albo uszkodzony tv, albo trafiaja sie takie modele. Nie widze zadnej innej opcji.
Mialem tak kiedys w Samsungu, tez byl clounding i generalnie porazka, jak sie okazalo tv byl uszkodzony, po wymianie absolutnie idealnie!
Nie rzucam slow na wiatr, mozesz to ocenic u mnie. Sasiad ma nowa serie 857 (no i ma clounding lekki), tez mozesz sobie porownac, a drugi ma nowa plazme Panasa, wszystko w jednym bloku ;)

Clouding nie wystepuje tez w kazdym lcd/ledzie.

Raccoon, przeciez Twoja poprzednia 840 byla uszkodzona, sam to pisales.
W kazdym tv moga sie trafic kwiatki, w plazmie to samo o czym pisza uzytkownicy na kazdym jednym forum, ale nie dajmy sie zwariowac. Czy tak wyglada matryca w kazdym 857? Nie! Kazdy rozsadny o tym wie:
Official 2013 Sharp LC-XXLE857 Series Thread - Page 2
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Zgadza się wszystko. 840 miała clouding, a potem padła zupełnie. Pytanie: czy clouding znamionował, że zaraz padnie matryca czy był jeszcze w momencie, gdy matryca była sprawna. Nie wiem :) Fakt jest taki, że po wyjęciu z pudełka clouding był straszny. Stwierdziłem "widocznie edge led tak ma" (przesiadałem się z full leda). Potem matryca padła. Czy miało to jakiś związek - jak pisałem: nie wiem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy Twoj tv ma taki cloundig jak w linku ktory podalem? Nie sadze ;) Inaczej bys juz dawno ubolewal, ja zreszta podobnie.
Takich zdjec jest cala masa w sieci i nie dot. tylko 857, ale generalnie wiekszosci tv, tyle ze to sa pojedyncze przypadki lub faktycznie slabej jakosci krawedziowe.
Nie bede sie bawil tutaj w wklejanie zdjec, bo mam ich sporo, za to chetnie spotkam sie na takim mini meetingu i wspolnej ocenie jak jest na prawde.
Jak powiedzialem, moge zestawic 857, VT60, Kuro, moj tv i jeszcze kilka innych na upartego. Mozemy to udokumentowac mini fotorelacja i opisac na forum, wole konkretne dzialania, ja bawienie sie jakimis fotkami.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
U mnie chmury występują JEDYNIE chwilę po włączeniu tv, gdy jeszcze nie jest podany żaden sygnał. Gdy pojawia się sygnał, nawet w postaci czarnego ekranu, chmury nie ma ŻADNEJ. Potwierdzam to w 100%. NIGDY CHMURY NIE ODNOTOWAŁEM. W żadnym materiale. Nawet gdy na PS3 ładuje się kolejny level i jest czarna plansza, a np. w rogu coś się obraca, w części centralnej jest napis "loading", a do tego dochodzi jeszcze jakaś grafika (czyli ekran nie wygasza się automatycznie do minimum), nadal nie ma chmur.
 
Do góry