652/752 lista kanalow dvbt i dvbs

mexik

New member
Z infolinii dostalem odpowiedz ze telewizory z serii 652/752 moga zrobic jedna liste kanalow z programami zarowno z dvbt jak i dvbs. Tak wiec jak to sie sprawuje, dziala ?? Czy zadowoleni jestescie z tych modeli generalnie jezeli chodzi glownie o jakosc obrazu. Zatanawiam sie jeszcze nad seria LA od LG bo tylko te dwie firmy potrafia zrobic jedna liste kanalow.
 

tiger1981

New member
Działa. Wybierasz albo dvbt, dvbc ,dvbs, analog, wszystkie lub tworzysz swoją własną listę.
Z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony. Brak smużeń, cloudingu nie dostrzegam. Do czego bym sie przyczepił jedynie to nieintuicyjne ustawienia. TV dla mnie świetny jest w tej cenie.
 

Artistek

New member
Witam
Jak zrobić aby telewizor SHARP 752 poprawnie sortował listę kanałów np po ID dostawcy.
Chodzi o telewizję naziemną DVB-T.

Programom z kanału 46 telewizor poprawnie nadaje numery programom, tak jak np dekoderze Fergusona lub u większości moich znajomych.

tj...
Kanał 46

Na numerze 1 jest program TVP1 HD
Na numerze 2 jest program TVP2
Na numerze 12 jest program EskaTV
Na numerze 13 jest program TTV
Na numerze 14 jest program Polo TV
Na numerze 15 jest program ATM ROzrywka
Na numerze 20 jest program TVP Info

Na kanale 24 są programy którym telewizor dziwnie nadaje numery (błędna kolejność i nie wiem jak to zmienić)

Na numerze 22 jest program TVP Rozrywka
Na numerze 23 jest program TVP Polonia
Na numerze 24 jest program TVP Historia
Na numerze 25 jest program TVP Kultura
Na numerze 26 jest program TVP1
Na numerze 27 jest program Polsat Sport News
Na numerze 28 jest program TV6
Na numerze 29 jest program Puls 2
Na numerze 30 jest program TVN Siedem
Na numerze 31 jest program TVP Łódź
Na numerze 32 jest program TV Puls
Na numerze 33 jest program TV4
Na numerze 34 jest program TVN
Na numerze 35 jest program Polsat
Na numerze 36 jest program TVP2 HD

Czy są jeszcze jakieś inne sposoby sortowania programów i po wykonaniu takiego sortowania ustawienie domyślnie dla telewizora takiej kolejności?

Jest też tu funkcja tworzenia własnych list programów, ale nie wiem jak ustawić aby stworzona lista stała się domyślną listą dla telewizora?

Proszę o pomoc
 

Ryszard48

Member
Można ja mam tak kanały dvbc dvbt
Ja ustawiłem sobie tak kanały jak mi pasuje czyli
USTAWIENIA >KANAŁY>LISTY STACJI TV>CAŁA LISTA STACJI>pojawi się ekran z wszystkimi stacjami jakie zaprogramowałeś
Przesuwasz na PRZESUŃ ZAKRES zaznaczasz np chcesz mieć na 1 TVP1 HD a na 2 TVP2 HD robisz tak ,troche to długo trwa ale efekt będziesz miał jaki chcesz

TVP1 HD zaznaczasz dalej szukasz na liście TVP2 HD ale go nie zaznaczasz tylko zaznaczasz poprzedni kanał a następnie TVP2 HD i zjeżdżasz na sam dół listy i zaznaczasz wykonaj przenoszenie i tak za każdym razem

Przykład
Na numerze 1 jest program TVP1 HD Zaznaczasz >klik pierwsze wykonanie
Na numerze 2 jest program TVP2
Na numerze 12 jest program EskaTV
Na numerze 13 jest program TTV
Na numerze 14 jest program Polo TV
Na numerze 15 jest program ATM ROzrywka
Na numerze 20 jest program TVP Info

Na kanale 24 są programy którym telewizor dziwnie nadaje numery (błędna kolejność i nie wiem jak to zmienić)

Na numerze 22 jest program TVP Rozrywka
Na numerze 23 jest program TVP Polonia
Na numerze 24 jest program TVP Historia
Na numerze 25 jest program TVP Kultura
Na numerze 26 jest program TVP1
Na numerze 27 jest program Polsat Sport News
Na numerze 28 jest program TV6
Na numerze 29 jest program Puls 2
Na numerze 30 jest program TVN Siedem
Na numerze 31 jest program TVP Łódź
Na numerze 32 jest program TV Puls
Na numerze 33 jest program TV4
Na numerze 34 jest program TVN
Na numerze 35 jest program Polsat Zaznaczasz >klik drugie wykonanie
Na numerze 36 jest program TVP2 HD Zaznaczasz >klik trzecie wykonanie
dół listy i zaznaczasz wykonaj przenoszenie

Wtedy masz 1 na 1 a jak chcesz mieć 2 na 2 to zamaczasz na drugiej pozycji trochę skomplikowane ale dasz rade
 
Ostatnia edycja:

Artistek

New member
Ok.
Czy W ten sposób Tworzę nową własną listę.
To już rozpracowałem, ale jak pisałem wcześniej nie wiem jak i gdzie ustawić aby ta stworzona ręcznie lista była domyślną listą dla mojego telewizora.
Jak już zauważyłem można stworzyć nawet kilka własnych list, a teraz jak wybrać i gdzie która ma być domyślną dla telewizora.

A moje 2 pytanie brzmi, czy u wszystkich tak dziwnie telewizor nadaje numery programom z kanału 24 jak u mnie? Tzn daje im tak wysokie numery?

Wcześniej używałem dekodera Fergusona i tam kolejność była raczej poprawna, czyli np tvn dostawał numer 5, polsat nr 4 itp... czyli kolejność programów była zgodna z tym jakie id programom daje dostawca.

W dodatku tam można było wybierać różne sposoby sortowania listy programów (kolejność programów).
Sortowanie po ID, sortowanie po numerze, sortowanie alfabetycznie, i tak jak potwierdziłem, taka była kolejność programów w telewizorze
Ja miałem ustawione po ID.
Nie trzeba było się bawić w ręczne tworzenie własnej listy programów
Dlatego w Sharpie szukam czegoś takiego, ale nie wiem czy jest.
 
Do góry