Sharp 50le750/752

T

Tgamer

Guest
Witam zastanawiam sie nad tym tv jakanjest roznica miedzy 750 a 752 i czy jest warty kupna bo jest bardzo tani jak za 50 cali wymiary pomieszcze5nia narazie nie podaje tylko chodzi mi o opinie i uwagi co to tego tv.

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 
T

Tgamer

Guest
A jak z jakoscia obrazu imput lagiem itd

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

marcinkoleksl

New member
panowie, zanim zakupicie tv serii 650 - 750 a wiec z linii 2013 radziłbym w sklepie dokładnie się przyjrzeć menu tych tv i pobawić się nimi chwile. mam le730 oraz le650 i niestety, nowszy model to jakby cofniecie się wstecz tej firmy. żebyście później nie przeklinali... ;(
ocena dotyczy le650, a wiec poniższe wady nie muszą występować w serii 750:
- brak wykrywania sygnału przez Hdmi (wyłączamy TV na dekoderze kablówki, po chwili włączamy TV oraz Blu Raya – musimy ręcznie przełączyć na wejście Hdmi na blu Rayu – w innych modelach firmy TV przełącza na inne źródła cyfrowe)
- tryb Eco powoduje powstanie ‘efektu teatru’ oraz rozjaśnienie obrazu (w modelu LE730 ten tryb ściemniał obraz)
- widoczne chmurki na ekranie w ciemnym pomieszczeniu (po zakupie ekran był jednolicie czarny, po wygrzaniu TV, po około 2 tygodniach widać 2 chmurki z lewej strony TV – w dzień nie przeszkadza, w nocy, jak ktoś lubi ewidentną czerń – może to denerwować)
- jak zwykle beznadziejna przeglądarka internetowa i inne serwisy (klawiatura w ramach tej samej aplikacji raz działa, raz nie!)
- po włączeniu TV trzeba poczekać około 2 minut, aż tv złapie, ze jest podłączony lanem do Internetu (w le730 nie ma tego artefaktu)
- brak fajnej opcji wyłączania TV przy bezczynności np. 3 godzin
- gniazdo przewodu LAN z boku (widać przewód – niezbyt to przyjemne estetycznie)
- TV gubi ustawienia (jest ok, na 2 dzień włączasz – wszystko rozregulowane!)
- telewizor coraz częściej się wiesza, jak tak dalej będzie, trzeba będzie wezwać serwis

to tak na spokojnie po ponad miesiącu użytkowania. oczywiscie żałuję, ze 2 tv nie kupiłem z matowa matryca, bo różnica w słoneczny dzień jest kolosalna. ale cóż, napaliłem się na nowy model... ;(
 

mikikrzys

New member
Witam.
Mam następne pytanie do KIKIego. Pogrzebałem trochę na forach internetowych i z tego co piszą, to we wszystkich telewizorach 50 calowych są matryce od jednego producenta - nawet te w SHARPie.
Więc od jakiego producenta są te matryce i jak to ma się do modelu Sharpa 50 le 650/652/750/752?
Może jednak warto dołożyć trochę do modelu 60 calowego 60le752, który na 100% ma matrycę Sharpa X Generacji UV²A ( sprawdzone na stronie internetowej Sharpa).
Proszę KIKIego jeżeli to możliwe o porównanie wyświetlanego obrazu tego modelu na matrycy 50 calowej z matrycą 60 calową.
Gdyż moim zdaniem lepiej dopłacić te parę stówek na korzyść 60 calowego.
Aha. Wszystkie modele od 50 cali w dół, czyli 46,42,40,39 i ine nie mają matryc Sharpa , a na dodatek te mniejsze nie są produkowane w Japoni.
Tak więc firma spada na dno. Zamiast ulepszać wersję - zwłaszcza obraz na sprawdzonej przez siebie matrycy UV²A, to wciska ludziom dużo gorsze matryce i na dodatek nie informująć o tym klientów.
A z matrycy Sharpa UV²A da się wycisnąć dużo więcej, tak jak to pokazała firma Philips w swoim Topowym modelu, gdzie czerń jest porównywalna z plazmą.
Widzę, że wszystkie firmy cofają się o krok do tyłu albo więcej i idą na łatwiznę - sprzedają tanie modele z dużo gorszym obrazem zamiast skupić się na polepszeniu obrazu.
Mam Sharpa 40le705 (Full LED)i żałuję obecnie, że nie kupiłem go w wersji 52 calowej.
Ale niestety firma nie produkuje już LEDów z pełnym podświetleniem matrycy poniżej 70 cali.
Nie myślą o klientach mniej zasobnych, a powinni je wyposażać co najmniej od 50 cali.
I jeszcze jedno potwierdzam opis przedmówcy odnośnie modelu le650, gdyż ustawiałem u szwagra 50le750 i menu w moim starym le705 jest DUŻO lepsze niż obecnie i bardziej intuicyjne.
Potwierdza się przełączanie innego źródła przez HDMI w nowym modelu - ręcznie, a na moim starym autoamatycznie.
Nic tylko czekać z 5 lat jak stanieją OLEDy.
 

mikikrzys

New member
Witam ponownie.
Chciałem sprostować nazwę panelu, gdyż nastąpiło przekłamanie podczas kopiowania (z " UV²A " na " UV2A ").

Witam.
Mam następne pytanie do KIKIego. Pogrzebałem trochę na forach internetowych i z tego co piszą, to we wszystkich telewizorach 50 calowych są matryce od jednego producenta - nawet te w SHARPie.
Więc od jakiego producenta są te matryce i jak to ma się do modelu Sharpa 50 le 650/652/750/752?
Może jednak warto dołożyć trochę do modelu 60 calowego 60le752, który na 100% ma matrycę Sharpa X Generacji UV2A ( sprawdzone na stronie internetowej Sharpa).
Proszę KIKIego jeżeli to możliwe o porównanie wyświetlanego obrazu tego modelu na matrycy 50 calowej z matrycą 60 calową.
Gdyż moim zdaniem lepiej dopłacić te parę stówek na korzyść 60 calowego.
Aha. Wszystkie modele od 50 cali w dół, czyli 46,42,40,39 i ine nie mają matryc Sharpa , a na dodatek te mniejsze nie są produkowane w Japoni.
Tak więc firma spada na dno. Zamiast ulepszać wersję - zwłaszcza obraz na sprawdzonej przez siebie matrycy UV2A, to wciska ludziom dużo gorsze matryce i na dodatek nie informująć o tym klientów.
A z matrycy Sharpa UV²A da się wycisnąć dużo więcej, tak jak to pokazała firma Philips w swoim Topowym modelu, gdzie czerń jest porównywalna z plazmą.
Widzę, że wszystkie firmy cofają się o krok do tyłu albo więcej i idą na łatwiznę - sprzedają tanie modele z dużo gorszym obrazem zamiast skupić się na polepszeniu obrazu.
Mam Sharpa 40le705 (Full LED)i żałuję obecnie, że nie kupiłem go w wersji 52 calowej.
Ale niestety firma nie produkuje już LEDów z pełnym podświetleniem matrycy poniżej 70 cali.
Nie myślą o klientach mniej zasobnych, a powinni je wyposażać co najmniej od 50 cali.
I jeszcze jedno potwierdzam opis przedmówcy odnośnie modelu le650, gdyż ustawiałem u szwagra 50le750 i menu w moim starym le705 jest DUŻO lepsze niż obecnie i bardziej intuicyjne.
Potwierdza się przełączanie innego źródła przez HDMI w nowym modelu - ręcznie, a na moim starym autoamatycznie.
Nic tylko czekać z 5 lat jak stanieją OLEDy.
 

Dudziek

New member
W tej chwili 50LE750 kosztuje 2400zł w sklepie dla idiotów. Wydaje mi się, że w tej cenie nie znajdę niczego lepszego? Chyba nie. Do Toshiby 50L7335DG chyba nie warto dopłacać dla dwóch par okularów 3d (i tak nie będziemy korzystać z tego)?
Zależy mi na jak największym obrazie, ale oczywiście przy akceptowalnej jeszcze jakości obrazu. Daje radę ten Sharp? Tv w 95% używana do NC+, w 5% do filmów BD. Kwota do wydania max 2500zł. Nie chciałbym niczego mniejszego, bo salon jest duży... :(
 

Dudziek

New member
Odległość 3-3,5 metra. Sęk w tym, że to nie odległość jest dla mnie najważniejsza tylko przestrzeń między meblami. W tej chwili tak to wygląda z telewizorem 40 cali:

20140426_110122.jpg


Dlatego myślę o 50 calach a nie np 46. Jakoś chcę to zapełnić, bo tymczasowy telewizor (potem pójdzie do pokoju z komputerem) wygląda tutaj... maciupeńko :p Domyślam się, że nie będzie idealnie, ale na większy TV raczej mnie już nie stać.
 

Panocek

New member
Jak masz do wydania 2500zł, to bym się długo nie zastanawiał. Za tą cenę nic lepszego się nie dostanie, a zwłaszcza w tym rozmiarze. Też zastanawiałem się nad Toshibą, ale taka oferta cenowa (ja kupiłem za 2,5k, widzę że możesz kupić jeszcze taniej) jest bezkonkurencyjna. Kupiłem wczoraj ten model i jestem zadowolony. Ma swoje wady i zalety, ale jako urządzenie do oglądania telewizji (też mam nc+) z odległości ok. 3 metrów spisuje się bardzo dobrze.
Tutaj trochę napisałem o pierwszych wrażeniach: http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/109577-46-50-cali-do-3000-zl-samsung-czy-sharp.html#post1039446
 

firekage

New member
Bez reklam
W tej chwili 50LE750 kosztuje 2400zł w sklepie dla idiotów. Wydaje mi się, że w tej cenie nie znajdę niczego lepszego? Chyba nie. Do Toshiby 50L7335DG chyba nie warto dopłacać dla dwóch par okularów 3d (i tak nie będziemy korzystać z tego)?
Zależy mi na jak największym obrazie, ale oczywiście przy akceptowalnej jeszcze jakości obrazu. Daje radę ten Sharp? Tv w 95% używana do NC+, w 5% do filmów BD. Kwota do wydania max 2500zł. Nie chciałbym niczego mniejszego, bo salon jest duży... :(

Z tego co pisano to 50 Tośhiba ma ponoć bardzo dobrą czerń. Ciekaw jednak jestem co z cloudingiem bo w 40 jest. Jednocześnie, z tego co pamiętam to Sharp ma problem z 3D, o czym tutaj też pisano, Toshiba nie .Podobno też ta 50 lepiej skaluje sygnał SD, gdy na Sharpach jest nieostry, poszarpany, gdy nie jest to material FHD.
 

dag

New member
Jak masz do wydania 2500zł, to bym się długo nie zastanawiał. Za tą cenę nic lepszego się nie dostanie, a zwłaszcza w tym rozmiarze. Też zastanawiałem się nad Toshibą, ale taka oferta cenowa (ja kupiłem za 2,5k, widzę że możesz kupić jeszcze taniej) jest bezkonkurencyjna. Kupiłem wczoraj ten model i jestem zadowolony. Ma swoje wady i zalety, ale jako urządzenie do oglądania telewizji (też mam nc+) z odległości ok. 3 metrów spisuje się bardzo dobrze.
Tutaj trochę napisałem o pierwszych wrażeniach: http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/109577-46-50-cali-do-3000-zl-samsung-czy-sharp.html#post1039446
A co w przypadku zastosowania tylko do filmów i seriali z kompa czy DVD/blu-ray? Miał być projektor ale akurat na nowym mieszkaniu jest uchwyt na TV, a nie ma jak zamontować ekranu :)

Może coś innego polecicie, najlepiej do 3000. Min.50 cali raczej.
 
Ostatnia edycja:

Dudziek

New member
Zastanawiam się, czy z moim modelem jest wszystko w porządku :(
Odpaliłem na nim z pendrive trailer Wiedźmina 3 - przez pierwsze kilka sekund wszystko działało jak trzeba, po czym jak na ekranie zaczęło się coś dziać, film... zaczął klatkować :O Pomyślałem, że może to wina tego, że ma on bitrate około 40MBs, ale potem włączyłem go na Toshibie 40L7335 i obraz płynny...
Następnie spróbowałem odpalić na nim z dysku twardego jeden film w .mkv - film się odpalił, lecz bez dźwięku (chociaż jest w AC3...) I znowu - na Toshibie nie robił on wrażenia (chociaż dźwięku w DTS nie przyjmuje).
Lewa sztuka, czy te Sharpy po prostu są antymultimedialne? :(

EDIT: O i jeszcze jedna kwestia. Czy to normalne, że okulary 3d od konkurencji nie działają? Myślałem, że to bez różnicy bo i tak wszystkie są na podczerwień...
 
Ostatnia edycja:
Do góry