Który model Sharpa: LE630/730/830 ?

el_magnifico

New member
Zdecydowałem się już na wybór marki ale Sharp ma tyle interesujących modeli, że nie wiem który z nich będzie najlepszy. Zastanawiam się nad trzema modelami jak w temacie. Przekątna 40 cali. W specyfikacji widzę tyle, co można stamtąd wyczytać ale od Was chciałbym usłyszeć, w którym modelu obraz będzie lepszy? Nie znam się na matrycach, wszelkich tych numerkach, kątach itp. Chcę, żeby obraz był bez zarzutu. Dodam, że TV będzie wisiał wysoko na ścianie (dolna krawędź na wys. ok 2m) i oglądany będzie z odległości ok 5m. Przeznaczenie to filmy, seriale i to do czego TV został wynaleziony. Od internetu są komputery a na 3D idzie się do kin 3D. Jako, że mam wiele filmów na laptopie a TV będzie wisiał bezpośrednio nad biurkiem to dobrze byłoby, gdyby ładnie komunikował się podpięty do laptopa. Proszę o uzasadnione odpowiedzi.
 

Pips

New member
Jak na 5M odległości to 40" jest za małe, lepiej dozbierać/kupić na raty i wziąć 60"+.

830 jest najnowszy więc stawiam na niego, ja sam mam 840.
 

sebol81

New member
40 cali z 5m? Lol... Czy Ty zamierzasz oglądać tv przez lornetkę?
Zbieraj na 60 cali. Ja z 2.5m oglądam 80 cali i twierdzę, że dla mnie to już za mało :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mają rację - przy tej odległości nie będzie zadowolony z 40".
Napisz proszę do jakiej kwoty ma być ?
 

el_magnifico

New member
Ale większego nie potrzebuję. Nie mam potrzeby chwalić się jakiego ja mam dużego .... LED'a. Żonie więcej nie potrzeba, poza tym większy się nie zmieści. Na ścianie, gdzie ma wisieć pozostaje ok 70cm od górnej krawędzi półki do sufitu. Po przeciwnej stronie skos od wysokości 1.5m, z lewej okno a na przeciwko okna telewizora nad łóżeczkiem córki nie powieszę. Do tej pory oglądamy wszystko na 17 calowym wyświetlaczu laptopa. Skończę budowę domu z salonem 30m2 to i nawet 100calowy sobie kupię. Teraz pytałem tylko o jakość wizji a ta, jak na oglądaną dzisiaj 730tkę była bardzo dobra.
 

el_magnifico

New member
To nie jest dobry pomysł powiesić 40" tv pod sufitem i oglądać z 5 metrów.

Możesz wyjaśnić dlaczego? U moich rodzicow w salonie 25m stoi plazma Panasonic 42'' i oglada się ją z 5m w najdalszym punkcie. Oczywiscie powiecie, że pasowało by mieć 60'' ale pytam w jakim celu skoro ogląda sie super? Niektórzy chodzą jeszcze do kina a nie chwalą sie calami w domu. Panowie, widzę że większość z Was poddała sie maksymie "im większy tym lepszy". To tak jak w przypadku ciemnoskórych Amerykanów, którzy już nawet do aut pakują sobie 40'' monitory. Niestety tylko w tym przypadku moga sie pochwalić.
Wracając do mojego postu... zostawiam cale w spokoju. Pytałem o model a nie prosiłem o pomoc w wyborze wielkości.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Myślałem, że telewizor powinien być na wysokości wzroku. Oglądanie tv z zadartą do góry głową jest niekomfortowe ... chyba, że stojąc na drabinie.
 

el_magnifico

New member
Przyznaję rację. To może być męczące ale widzisz, nie mam innej możliwości, jak na chwile obecną, umieszczenia TV w innym miejscu. Jedyna ściana gdzie może znajdować się TV to ściana z biurkiem nad którym na wysokości 160cm jest długa półka na książki a nad nią 70cm miejsca do sufitu. Jest to bezpośrednio na przeciwko łóżka. Myślałem też o umieszczeniu TV bezpośrednio nad biurkiem ale wtedy pracując, zasłaniałbym swoją osobą telewizor żonie, która mogłaby w tym czasie oglądać jakieś swoje seriale. A jak poprzednio już pisałem, po lewej stronie jest okno a po prawej łóżeczko dziecka, gdzie w żadnym wypadku nie powieszę 20kg telewizora. Więc jak widzicie, chcąc mieć telewizor muszę go gdzieś "wcisnąć" co nie jest łatwe, więc odpuśćcie sobie mowę o 60''.
 

Pips

New member
Mógłbyś zrobić parę zdjęć tego pokoju i oznaczyć miejsce w którym planujesz wstawić TV? Warto nawet przemeblować pokój i przystosować go do nowego TV.

XbyHtCt.jpg


Nie chodzi tu o chwalenie się ile człowiek posiada cali w domu a o komfort oglądania bo kupić możesz nawet i już, co z tego że komfort w oglądaniu będzie mniejszy?
 

el_magnifico

New member
Nie będę przesyłał zdjęć pokoju, szukał TV o większych rozmiarach, gdyż w temacie postu zadałem pytanie o konkretny model a nie rozmiar. Nie lubię się powtarzać. Poza tym, udając się do sklepu RTV z myślą zakupu modelu Sharpa 730, spotkałem tam pracującego kolegę, który odradził mi ten model i zaproponował Toshibę TL938G. I tutaj Was Panowie zaskoczę - rozmiar 46''. Obraz tej Toshiby naprawdę godny uwagi. Jako, że pomagał mi kolega, mogłem spokojnie pobawić się tym TV i przyznam szczerze, że zacząłem się zastanawiać nad tą Toshibą 46TL938G. Powiedzcie mi, teraz bez dyskusji na temat rozmiaru bo i tak uległ zwiększeniu z 40'' do 46'' i więcej nie będzie, czy polecacie ten model w porównaniu do Sharpa LE730E?
 

astw

New member
"odradził mi ten model". Z jakiej przyczyny? Jakie podał powody? Za tym TV przemawiają: ECOLABEL (czyli dostępność części przez min. 6 lat), matowy ekran, produkcja w Polsce z japońskim panelem, panel sterowania z przodu TV, przeciwko - chyba dźwięk (syczący) i szybkość włączania..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybierz jak uważasz dla siebie.
Sharp lepiej skaluje obraz , ma lepszą ostrość i wyrazistość.
Multimedia bez rewelacji i TU i TU.
Jeśli mieści się 47" -to sprawdź :
Panasonica 47ET60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
Thomsona 47FU8765
http://www.hdtv.com.pl/forum/thomso...tyl-nowy-desing-nowa-jakosc-niech-piekno.html
Philipsa 47 PFL 5008
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97665-philips-seria-pfl-5008-nowosci-2013-a.html
Samsunga 46F5500
 

el_magnifico

New member
"odradził mi ten model". Z jakiej przyczyny? Jakie podał powody? Za tym TV przemawiają: ECOLABEL (czyli dostępność części przez min. 6 lat), matowy ekran, produkcja w Polsce z japońskim panelem, panel sterowania z przodu TV, przeciwko - chyba dźwięk (syczący) i szybkość włączania..
Przyczyna odradzenia mi tego modelu była taka, iż powiedział mi, że sprzedali w ostatnim tygodniu 5 tych modeli (wyprzedaże z powodu końcówek magazynowych) i 3 do nich wróciły z wadami. Poza tym, są to końcówki modelu, który już jest wypierany przez nowe (mowa o 730).
Zakupiłem już Toshibę 46TL938G, która została mi polecona. To ona składana jest w Polsce a to co jest w środku, z jakiego jest kraju to już nie ma najmniejszego znaczenia. Obecnie wszystko jest tak przemieszane, że słowa "Sharp jest japoński" czy "Volvo szwedzkie" to już swego rodzaju stereotypy.
Powiem Wam tyle - oglądałem już na nim Avatara, mecz siatkówki kobiet, wyścigi F1, Olimp w Ogniu i jestem totalnie zadowolony. Oprócz filmów, które oglądałem z pendrive wszystko przesyłane było przez kabel hdmi z dekodera nc+ HD. Obraz bajka, bez widocznych większych smużeń o jakich czasem mowa (oczywiście przy tym samym sygnale i antenie, obraz na plazmie u rodziców jest lepszy). Kolory rzeczywiste a nie jak w Sonym czy Samsungu, są kilka razy żywsze niż w rzeczywistości. Dźwięk wystarczający jak na małe głośniczki standardowe. Jedyna wada to dojście do bocznego usb kiedy TV zawieszony jest na ścianie ale idzie przeżyć.
 

marcinkoleksl

New member
posiadam le730 i jest ok. oczywiście obraz, bo pilot, multimedia czy dojście do gniazd to parodia telewizora. ale ciesze się obrazem, nie bajerami. właśnie leci do mnie 39LE650 do drugiego pokoju. będę miał porównanie. najważniejsze, abyś ty był zadowolony, a nie forumowicze. przeszkadza mi jednak szarość czerni już po 20:30, gdy zachodzi słońce. a tryb eco dla mnie to porażka.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Do autora wątku:

Tak jak koledzy pisali, za mały tv do tej odległości. Ale... masz rację, że to Twój zakup, Twój wybór i powinniśmy go uszanować. Natomiast odpowiedź na tak sformułowane przez Ciebie pytanie, brzmi następująco:

Skoro TV chcesz oglądać z 5m i ma on mieć wielkość 40-46 cali, kup DOWOLNY TV z bieżącego roku modelowego od wiodących poducentów (Samsung, LG, Sharp, Philips, Panasonic, Sony, Toshiba, itd). Odpuść sobie tylko najniższe/najtańsze modele. A tak jest, gdyż przy tej odległości nie ma znaczenia czy będzie to 3ci, 4ty czy 5ty cenowo model danego producenta. Z 5m zobaczysz dokładnie to samo. Aha... ewentualnie półka cenowa mieć znaczenie jedynie przy funkcjonalnościach: np. ilość gniazd HDMI, funkcje, 3D, internet, wifi, ambilight, itd.

Ale skoro już kupiłeś i jesteś zadowolony, to ok :)
 
Do góry