Sharp seria Ra1 - recenzje, testy, opinie. (LC-32RA1E, LC-37RA1E) Czytać 1 post!

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Z tego co widac to obudowa prawie jak w XD1. Róznia sie chyba tylko kolorem podstawy. Mam nadzieje ze nie bedzie miał tych denerwujących defektów jak XD1.
 

warum

New member
sharp 32RA1E czyżby następca 32BV9E?

Od jakiegoś czasu śledzę forum i prawie się zdecydowałem na 32BV9E, aż w końcu znalazlem na stronie nowy model sharpa 32RA1E. Jest to jakas nowość, czy ktoś z forumowiczów miał go okazje testować? Jak się ma do wychwalanego 32BV9E? Proszę o opinie.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Obawiam się że jeszce nikt. Niby juz jest w Polsce a w internecie tylko nieliczne sklepy mają go na swoich stronach. Kiki go ma i mówi, że bedą testy tylko kiedy?
 

Radek0

New member
Wczoraj porównywałem ten tv i jvc 32x70bu od Kikiego.
Sharp ma ładniejszą czerń, jvc za to bardziej kształtne postacie :)
JVC ładniej skaluje, w sharpie ludzie byli "spuchnięci". W porównaniu to irytowało.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Zastanawiałem sie czy brac go na prezentacje ale kiki twierdzi ze od Ga9 rózni sie w sumie obudową, wiec chyba nie ma sensu przepłacac i lepiej kupic Ga9.
 

arktom1

New member
dostepnosc sharpa ga9 w pazdzierniku 2007.

Tomek Koko napisał:
Zastanawiałem sie czy brac go na prezentacje ale kiki twierdzi ze od Ga9 rózni sie w sumie obudową, wiec chyba nie ma sensu przepłacac i lepiej kupic Ga9.​
Hej, witajcie.
A ja troche z innej beczki - mam w planach zakup lcdka ale bedzie to najwczesniej we wrzesniu lub pazdzierniku 2007. Czy myslicie, ze sharp ga9 bedzie jeszcze wtedy dostepny? (na taki sie zdecydowalem,a wlasciwie moja zona;) ). Niestety nastepcy dobrych tv nie zawsze sa na tym samym poziomie, a obawiam sie ze tak moze byc z seria "r" sharpa (niepokojace komentarze tejze serii sa dostepne i na tym forum).

Pozdrawiam
arktom1
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Witam,

Czekam na egzemplarz do testów, jeżeli wszystko będzie ok to jutro powinien się zjawić.

Pozdrawiam.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ar2 napisał:
Witam,

Czekam na egzemplarz do testów, jeżeli wszystko będzie ok to jutro powinien się zjawić.

Pozdrawiam.
Czekam, że tak powiem z utesknieniem bo za tydzien chcę zamówic prezentację i nie wiem czy warto go brać.
 

ryan77

New member
Witam. Na skąpcu pojawiła się nowa cena tego modelu 4399 zł. Czy ktoś porównywał ten model z panasem lx600? Pozdrawiam.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Przeglądalem strony Sharpa w krajach Europy i nie znajduję modelu RA1E 42" ,są jak w Polsce tylko modele RD1E 42 .Zastanawia mnie czy wersja bez tunera będzie dostępna, KIKI wsomniał ze będa u nas w sprzedazy.Może Ktoś ma wiadomości odnośnie tego modelu i je przekaze.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

j.jacek

New member
dla niecierpliwych !

Witam
W dniu dzisiejszym po długich oczekiwaniach odebrałem 32ra1 [wcześniej posiadałem Samsunga 32n71] i chciałbym podzielić się pierwszymi wrażeniami.Pierwszym miłym zaskoczeniem jest to że ten telewizorek wyprodukowano w Japoni,Po rozpakowaniu zauważyłem dość dużą naklejkę ku mojemu zaskoczeniu widniał napis kontrast 3000:1 co mnie bardzo zdziwiło bo Sharp na swoich stronach podaje 5000;1[taki mały szczegół].Po podłączeniu i zestrojeniu przeszedłem do zabawy z regulacją obrazu i dźwięku.
Menu dość rozbudowane,ale po paru wejściach nie powinno sprawić kłopotu.Pilot bardzo mały z małą ilością klawiszy[nareszcie],używając go przy zgaszonym świetle nie mamy żadnego problemu ze znalezieniem potrzebnych nam ustwień.Co do walorów samego lcd na plus zasługuje dość bogata możliwość regulacji parametrów obrazu i dźwięku[niestety brak korektora dźwięku].Co do obrazu: przy sygnale z dvd,N-ki [nie podłączyłem jeszcze Xboxa] obraz bardzo ładny[nie zauważyłem jeszcze żadnych podbarwień] kolory bardzo soczyste ,ostrość dość duża[troszkę trzeba poświęcić czasu zeby to wszystko fajnie poustawiać].Niestety obraz z kablówki i z ferdka nie zachwyca ,jest rozmyty i mało ostry widoczne są efekty ciągnięcia[efekt ducha]
.Formatowanie obrazu: czegoś tu brakuje [za bardzo to wszystko porozciągane]
Co do dźwięku: porównując go z posiadanym do niedawna Samsungiem to bajka[nic dodać nic ująć]
Reasumując :wszyscy zainteresowani zakupem tego lcd powinni sami na własne oczy zobaczyć jak odbiera ten telewizorek [nie tylko przez hdmi na reklamówce puszczanej z płyty w markecie ,ale także na normalnym sygnale antenowym]
pozdrawiam zainteresowanych

ps.Kiki miałeś racje!
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
j.jacek piszesz że posiadasz n-kę więc chce Ciebie zapytac czy są jakieś trudności w odbiorze programów po kablu hdmi , przerywanie dzwieku,obrazu ?
Pozdrawiam
 

j.jacek

New member
Witam Diana
Co do dźwięku klasyka zanika na moment z częstotliwością 3min,obraz dośc czesto przechodzi w pikselozę ale to raczej wina N-ki a nie tv.Natomiast ciekawostką są pasy pionowe na programach z Astry -pro7,sat1. Najbardziej jednak denerwujące jest podwójne zanikanie obrazu przy zmianie kanału[raz podczas zmiany,drugi to auto format].Brak możliwości zmiany formatu po hdmi.
pozdrawiam
 
Do góry