Philips 32PF9966 usterka dzwięku?

kkomisy

New member
Po kilku godzinach eksploatacji włącza mi się szum (taki jak przed rozpoczęciem emisji programów telewizyjnych).Serwis mówi że to wina przegrzewania i po miesiącu ustąpi.mineły 2 i d.....
 

bildex

New member
Witam!
Mam to samo w 42pf9967d. Kiedy mam podłączony DVD przez RGB i jest właczone słychąc szum,trzaski, w głośnikach, kiedy podgłaśniam TV to pukanie w głośnikach.
Mi nic nie powiedzieli ale chyba nie wiedzą co jest ,bo już 4 raz w serwisie.
Więc wystąpiłem do phila o wymianę TV.Spróbuj podłączyć pod listwę antyprzepięciową , w niektórych przypadkach pomaga.

Pozdrawiam
 

kkomisy

New member
Dzięki za podpowiedz.
U mnie jest taka różnica jesli chodzi o dzwięk,że jest on o stałym natężeniu (taki jak przed rozpoczęciem programu kiedy jest obraz kontrolny).
Rozpoczyna się zazwyczaj jak telewizor parę godzin pogra.
Dziś testuję telewizor bez włączenia ambilighta- na razie bez szumów,zobaczę co bedzie dalej.
Pozdrawiam
 

kkomisy

New member
Niestety pomimo wyłączonego ambilighta, szum znowu się włączył.
Spróbuję jeszcze raz porozmawiać z serwisami philipsa.
Dajcie znać jak udało wam się usunąć podobny problem.
Pozdrawiam
 

kkomisy

New member
Wczoraj podłączyłem listwę i długo było ok. Ale niestety koło 21 znów się szum włączył.
Wyłączyłem ambilighta i po 10 minutach było w porzadku.
Chyba to wina lamp od ambilighta?
 

bildex

New member
Witam!
Jedną z przyczyn dla którek kupiłem Philipsa był ambilight, wiec nie wiem czemu miałbym nie oglądać TV bez tego bajeru.
Ja na twoim miejscu jak i na swoim...hehehe.... oddałem do serwisu.
No i w poniedziałek będzie chyba już cosik wiadomo co z moim sprzetem.
Pozdrawiam
 

kkomisy

New member
Dziś zauważyłem następną rzecz.
Jesli oglądam film przez kino domowe to nic nie szumi(obejrzałem 2 pod rzad),natomiast to co leci z kablówki (multimedia) szumi.
Zgłupiałem do reszty.
Moze to jednak wina sygnału kablówki?
Nie wiem - oddawać do serwisu czy też nie?
 

bildex

New member
Witam!
Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i rozmawiałem z technikiem.
Co sie okazało.
Po piatkowej konwersacji z tym samym specem i rzetelnym przedstawieniem mu usterki coś zaowocowało.
Dzisiaj dowiedziałem sie że plazma jest już zrobiona i jutro będzie u mnie w domciu. Przyczyną usterki był zasilacz plazmy. Doszli do tego jak dokładnie opisałem im problem. ALE.... plazma do mnie jeszcze nie dojechała więc może serwis mówić że już naprawione ....Ja sam sprawdzę czy naprawione czy nie.
Jutro się odezwę i powiem jak to działa.
Pozdrawiam
 

kkomisy

New member
Współczuję bildex walki z serwisem. Myślę ze czeka mnie to samo.Na razie mam inny kłopot- sklep intrnetowy w którym kupiłem tv w zastraszajacym tempie dosyła mi gwarancję.Jak kupić to szybko załatwili,ale coś od nich dostać teraz to makabra. Aż się boję myśleć co będzie jesli okaże się że tv jest do wymiany. Pozdrowienia
 
Do góry