Problem z Fonią w Philipsie 42pf9967d ..Pomocy ...!!! Dajcie jakies pomysły/

bildex

New member
Witam!
Jestem użytkownikiem Plazmy Philipsa 42pf9967d.Do tego mam podłączony dekoder cyfry tez Philipsa i DVD Philipsa DVP9000s.
Problem polega na tym że:
- po włączeniu TV i np DVD(DVD jest bez płytki w środku), dekodera; słychac w głośnikach TV, szum i trzaski.
I to już na 1/5 działki głośności.
Następnie kiedy podgłaśniam TV to słychać Pukanie w głośnikach (tak jakby potencjometr był zepsuty) , ale przecież jest tam jakiś układ cyfrowy zamiast potencjometra. Gdy wezme podkręce głośność na 3/4 działki to szum jesdt tak wysoki jakby za oknem TIRy jeździły.
Plazma była w serwisie i nadal to samo. POMOCY macie jakieś pomysły?
Bo już nie wiem co robić?


PoZdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Też mam podłączony 9000S po HDMI a u Ciebie jak jest podłączony?
Czy uaktywniałeś sound po HDMI w menu telewizora?

Spróbuj odłączyć dekoder cyfry i sprawdź z samym DVD.
Jeżeli nie pomoże to z powrotem do serwisu.
 

bildex

New member
Witam!
DVD podłączone jest po COmponencie+2x chinch lub sprawdzałem tez na RGB kabel Profigold. Zaraz sprawdze po HDMI.
Pozdrawiam
 

jurkuc

New member
problem z fonią w Philipsie 42pf9967d

Witam!
Jestem posiadaczem modelu 42pf9966 ( to samo co Twój tylko bez dodatkowego tunera dvb) i zaraz po zakupie w sierpniu 2005 r miałem dokładnie to samo. Jedyne wyjście jakie wówczas miałem to odłączenie tv z sieci zasilającej (włącznie z wyciągnięciem kabla zasilającego) na jakieś 1-2 h. Po tym czasie tv działał jakieś parę dni i sytuacja sie powtarzała.
Serwis stwierdził, iż blokuje się procesor fonii typu MSP, wymiana nie pomogła - poskutkowała listwa przeciwzakłóceniowa. Swoją drogą dziwię się, że w samym tv niema odpowiednich filtrów.
Od tego czasu aż do dzisiaj zero problemów.

Jurkuc
 

bildex

New member
Witam!
Dzięki za podpowiedź.
Mam podpięty teraz TV pod listwę przeciwnapięciową , i dalej to samo tylko że może w mniejszym stopniu.
Rozmawiałem z serwisem MIK w radomiu. I coś było robione z tym procesorem ale dalej to samo.
Wystąpiłem więc do Philipsa o wymianę TV na nowy, zobczymy co się wyjaśni , w poniedziłek plazma wraca do serwisu.

A jeszcze jedno jak podgłaśniam to mam pukanie w głośnikach ...też to miałeś?
Trochę dziwne.. też to im zgłosiłem , co do tego to bardzo sie zdziwili że coś takiego występuje.

Docierałeś swoją plazmę??
Może wiesz jak sprawdzić ilośc przepracowanyvh godzin?
Podłączałeś może tą plazmę przez Component?

pozdrawiam
 

jurkuc

New member
1. Owszem możesz odczytać ilość przepracowanych godzin wchodząc do menu serwisowego( pilotem podczs ogladania np zwyklych kanalow
wcisnij na pilocie pokolei 062596i "i" na pilocie po wpisaniu cyfr pokolei trzeba chwile przytrzymac)
2. Jeżeli chodzi o docieranie to nic specjalnego w tym zakresie nie robiłem oprócz ustawienia kontrastu na poziomie ok 37% i od czasu do czasu włączałem na tzw "pole ryżowe" przez ok 10 minut. Brak jakichkolwiek duszków!
 

bildex

New member
Witam!
Ja docierałem swój na kontrascie 45, na jasnosci 45 i kolorze 50.
I test jest wszystko OK.
Dobra dzwonie do serwisu co z moja plazmą.
Pozdrawiam Przemek
 
Do góry