SCART na COMPONENT nie dziala?

flash55

New member
mam taki maly problem - zakupilem wlasnie kablowke ale w domu nie mam telewizora - mam tylko projektor (rzucam sobie to na ekran do projektora)

problem polega na tym, iz posylam sygnal z urzadzenia kablowki do wzmacniacza (scart => component) - a ze wzmacniacza dalej do projektora (tez component). czyli teoretycznie powinno dzialac - bo jest taki sam sygnal na wejsciu jak na wyjsci. no niestety - cos jest nie tak, i nie mam obrazu

co najdziwniejsze - jak wchodze w setup na wzmacniaczu i zaczynam sie bawic definiowaniem sygnalow na wejscie/wyjscie (component) - to TYLKO wtedy lapie mi sygnal i projektor optymalizuje sie pod sygnal component (niestety ja nie widze nic, bo wtedy mam na ekranie menu). jak tylko opuszcze setup to znowu sygnal znika i projektor nie znajduje niczego...

czy ktos ma jakies pomysly co moze byc nie tak albo co i jak powienienem zrobic, zeby to zaczelo hulac? bede bardzo wdzieczny za wszelkie wskazowki bo mecze sie juz z tym drugi tydzien i nie wiem co robie zle...

z gory wielkie dzieki
 

Mazoku

New member
Twój problem jest bardzo prosty.

Kable SCART standardowo nie przesyłają sygnału komponent (YPrPb). Są nieliczne urządzenia (do których najwyraźniej twój dekoder kablówki się nie zalicza), które potrafią go wysłać "na dziko" używając pinów sygnału RGB i tylko z takimi będą działać przejściówki. OSD amplitunera działa, bo ten wysyła je prawidłowo jako YPrPb.

Rozwiązaniem twojego problemu będzie użycie kabli koaksjalnych albo S-Video (w zależności od tego, jakie wyjścia ma dekoder).
 

bildex

New member
Jaki TV i jakie DVD?? Co ma byc tym podłączone.
Są specjalne kable które taki sygnał mogą przesyłać. Jaki masz kabel?
Pozdrawiam
 
Do góry