plamy na ekranie GRUNDIG LENARO

fizolof

New member
Witam zakupiłem niedawno Grundiga Lenaro 32 cale, i mam pewien problem. W ciemnym pomieszczeniu, na czarnym tle pojawiają sie lekkie przebarwienia, widoczne jako jasne plamy. Jest to juz drugi telewizor, pierwszy mial podobny problem i go wymieniłem.
Stąd moje pytanie: czy jest to zjawisko normalne?
 

LordKszyh

New member
Witam !
W których miejscach ekranu występują te plamy? Czy są widoczne cały czas, czy może znikają po kilkunastu minutach po włączeniu ?
 

bildex

New member
OK. Powiem tak, jeśli są to plamy, przebarwienia w okolicach 10-15 centymetrów od krawędzi panelu to jest OK. Jeśli plamy są w środkowych partiach panelu to już jest coś nie tak z panelem.
Czy docierałeś tą plazmę tak jak jest to zalecane na forum?
Najlepiej jakbyś przysłał jakieś zdjęcie tych plam, to by wiele wyjaśniło.
Pozdrawiam
 

kowal510

Member
Koledzy piszą o LCD .Miałem to samo w LG 26" jakby światło ze świetlówek uciekało poza ekran i to po ok 30min od włączenia, jedna lewy dolny róg duża, druga mniejsza w prawym górnym rogu.Wymieniłem w sklepie na nowy i ten juz jest wolny od plam dla mnie to wada fabryczna.
 

xmiki

New member
Witam,

Rozmawialem z serwisem Grundiga. Odpowiedz: normalne zjawisko w telewizorach LCD. De facto na czarnym tle przebijaja swietlowki, ktore podswietlaja ekran. Wobec tego jest to calkowicie normalne, ze na czarnym ekranie pojawia sie jasniejsze przebarwienia. Szczegolnie w przypadku gdy oglada sie TV w ciemnym pomieszczeniu. Poroblem jest wtedy gdy plamy zmieniaja kolor...

Odpowiedz dotyczyla telewizora Xentia 42 cale. Pan z serwisu stwierdzil, ze ten problem wystepuje we wszystkich TV LCD.

Ciekawe czy to prawda, czy pan mnie spuscil na drzewo. U mnie plamy pojawiaja sie z lewej i prawej strony (odleglosc ok. 10cm od krawedzi)+ srodek ekranu. Wyglada to jak "jasniejsze placki". Kumpel ma dokladnie ten sam TV i jest tak samo.
 

LordKszyh

New member
xmiki napisał:
Ciekawe czy to prawda, czy pan mnie spuscil na drzewo.
Chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Myślę że pan w serwisie ściemnia. Dla mnie to też jest ewidentna wada fabryczna. Niestety ciężko to serwisować. Zależy od serwisu. Ja mam jaśniejsze górne rogi ekranu, ale tylko do czasu aż panel się porządnie rozgrzeje. Później już jest dobrze ale i tak mnie to wkurza nie mówiąc już o smużeniu które też ustępuje po jakimś czasie.
 

Roy1

New member
Witam ja kupiłem samsunga le40n71b wszystko było super z tv przez trzy tygodnie,potem plamy ogarneły prawie cały panel z wyjątkiem środka.W scenach czarno-białych wszystko jest zielone a normalnie w kolorach tam gdzie są owe plamy wszystko jest jakby za mgłą,tv traił do serwisu i katastrofa.Dostałem spowrotem taki sam tv + porysowany i podniszczony,nawet opakowanie zniszczyli.Partactwo!!!!!!!Jestem taki wk......,że postanowiłem oddać sprawę do sądu, tak się wk......,że wydam na prawników tyle samo kasy ile wydałem na tv.NAPRAWDE SĄ LUDZIE CO SIE NA TYM ZNAJĄ!!!!! Mam samsunga le40m51b prawie dwa lata i nie ma na panelu ani jdenej plamki, a na tym 40n71b wystąpiły dopiero po trzech tygodniach.
Napewno nie jest to zjawisko normalne czy jak kto woli norma.
 
Do góry