Dolby Digital z satelity - problem

jarmalik

Member
Bez reklam
Mam zestaw: HUMAX HDCI 2000 oraz AV DENON 4306 - połączenie HDMI - poprawnie skonfigurowane.
Gdy włączam film z DVD z dźwiękiem Dolby Digital lub dts - nie ma problemu - ampli od razu się przestawia i "gra muzyka". Gdy oglądam program z satelity i wyświetla mi się że nadawany jest z dźwiękiem Dolby Digital - ampli to zupełnie ignoruje i nie widzi. Dzźwięk jest zawsze dukanałowy i nie wyświetlają się żadne informacje na temat sygnału DD. Czy problem jest w ampli, w Humaxie (w menu jest ustawiony DD na automatyczny czyli załączony) czy też jest jakiś "przekręt" w stacjach nadawczych?
 

arsenal

Moderator
VIP
Dolby Digital to nie tylko 5.1. To moze być nawet Dolby Digital 1.0 czyli mono. Dla pewności podłącz tuner z amplitunerem cyfrowo SPDIF by wyeliminować błędne przesyłanie dźwięku przez HDMI. Ale zapewne przyczyna jest bardziej prozaiczna.
Większość stacji z dźwiękiem DD nadaje przez większość czasu w 2.0 a tylko podczas wybranych filmów czy programów nadaje 5.1. Jeśłi chcesz sprawdzić jak twój amplituner radzi sobie z DD5.1 z tvsat włącz kanał NRG12HQ. Jest to niekodowany francuski kanał muzyczno-filmowy, nadający z HotBirda. Dźwięk jest non stop w DD5.1 a obraz w formacie 16/9.
 

marcintgr

New member
W tunerze powinienes miec funkcje zmiany foni (wybór języka) i jak jest nadawany sygnał Dolby Digital to jest przewarznie fonia zwykła i DD ja mam to pod guzikiem audio.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
arsenal napisał:
Dla pewności podłącz tuner z amplitunerem cyfrowo SPDIF by wyeliminować błędne przesyłanie dźwięku przez HDMI. Ale zapewne przyczyna jest bardziej prozaiczna.

A jednak! Połączyłem poprzez optyczne wejście SPDIF i wszystko gra! Czyżby wada dekodera? Warto go reklamować?
 
Do góry