Sony KLV-s32A10E zacina się z HDMI

dawid

New member
Mam LCD Sony KLV-S32A10E oraz odtwarzacz Harman Kardon dvd47.

Problem polega na tym, że :

1. jeśli obraz idzie po HDMI to przynajmniej raz na każdej płycie pojawia się pixeloza lub chwilowe zacięcie obrazu po czym pokazuje się na ekranie info OSD o aktywnym kanale AV telewizora - tak jakby pojawił się na nowo sygnał.

2. jeśli odtwarzacz połączony jest z telewizorem kablem HDMI a oglądam poprzez któreś analogowe złącze to obraz zacina przynajmnie raz w ciągu oglądania płyty na 2-3 sekundy po czym idze dalej.

Zaczałem od wysłania odtwarzacza do serwisu - wrócił z info, że przez 5 dni testów problem się nie pokazał.
Dałem więc odtwarzacz do kumpla na weekend i ani przez analog ani przez HDMI (też z sony tylko tylnoprojekcyjnym) nic się nie wieszało (obejrzane 5 filmów)

Podsumowując - u mnie kiedy telewizor jest spięty po HDMI z DVD - obraz się przycina nie zależnie czy ogląda się po HDMI czy po analogu.
Po rozpięciu HDMI jest OK.
Sprawdziłem na 2 kablach HDMI - na pewno dobrych.
Odtwarzacz jest OK - sprawdzony w serwisie i osobiście z innym TV.

Wychodzi na to, że to problem z HDMI w moim LCD.

Problem polega na tym, że byłem dzisiaj w Centrum Sony zapytać co o tym sądzą i koleś powiedział, że taka możliwość jest nie możliwa :)

Więc zanim zacznę bujać się tym razem z serwisem Sony chciałem zapytać, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?
Problem występuje na każdej płycie ale zwykle po ok 1 godzinie odtwarzania - jak mam przekonać technika że mam taki problem ? Przecież nie będę z nim oglądał godzinę filmu.
Czy w moim Sony HDMI to jest jakiś wymienny moduł ?

Czy jeśli połączenie HDMI jest aktywne między urządzeniami to telewizor może przycinać odtwarzacz jeśli coś jest nie tak HDMI w TV ?

z góry dzięki za pomoc,
D.
 

wlodek

New member
- objawy są chyba takie same z tym, że na początku zacinał się obraz kilka razy (po czym pokazuje się na ekranie info OSD o aktywnym kanale AV telewizora - tak jakby pojawił się na nowo sygnał)a teraz "pochodzi" powiedzmy przez 2 - 3 filmy i obraz znika i nie zawsze ale czasami przycina sie dźwięk.
- z tym objawem trafił odtw. DVD do serwisu, i tu numer zresetowali ustawienia - uwaga: problem nie wystąpił a po przywiezieniu do domu, po kilku dniach to samo !!! - reset nie usunął bazy płyt w DVD (RESUME)
- ponownie odwiozłem do serwisu , tym razem już trafił do Gdyni, tam wgrano NOWY firmware, po odb. i ok. 3 filmach znowu to samo, zacząłem eksperymanty:
próbowałem 2 rodzaje kabli HDMI Vivanco Prowire i jakiś "zwykły"
po SCART-cie obraz był zawsze
po KOMPONENT był pod warunkiem , że kabel HDMI był podł.
po HDMI brak obrazu
- ponownie (już 3 raz) trafił do Gdyni a tam mają pytać serwis producenta w Belgii co z tym zrobić, u nich problem nie występuje
CO CIEKAWE: przed oddaniem 3 raz do serwisu DVD wieczirem odłączyłem zasilanie (kabel) a rano przed udaniem się do serwisu wyk. próbę - podł. kabel i wł. LCD + DVD i po HDMI obraz był !!!
- nie chciałbym uprzedzać ale rzeczywiście wyglada na niekompatabilność połączeń HDMI Pioneer DV 696 AV a Sony KLV -S32A10E lub (znalazłem to jakimś forum) protokół zabezpieczenia przed kopiowanie czyli HDCP !!! i to chyba w LCD !!!
 

Pitsy

New member
Problem Dawida ma specyfikę krótkotrwałej przerwy podczas zmiany warstwy na płycie DVD (piszesz ze tylko raz i to przewaznie po 1 godzinie), dziwne, jeżeli problem nie jest z tym związany to nie powinien występować podczas odtwarzania płyty jenowarstwowej (dvd-r).
Łatwo to sprawdzić, znajdź tem moment na płycie, kiedy masz ten efekt, cofnij i sprawdż jeszcze raz.
Można jeszcze podłączyć inne dvd...
 

wlodek

New member
o co "chodzi", treść kompletnie nie na temat i nie koreluje w żaden sposób z poprzednimi uwagami !
oczekuję TYLKO uwag , które są n.t. !
to znaczy współpraca urządzeń zewnętrznych z Sony KLV-s32A10E podłączonych po HDMI.
 

Pitsy

New member
Włodek, chyba nie czytałeś swojego poprzednika:


"przynajmniej raz na każdej płycie pojawia się pixeloza lub chwilowe zacięcie obrazu po czym pokazuje się na ekranie info OSD o aktywnym kanale AV telewizora - tak jakby pojawił się na nowo sygnał.

Problem występuje na każdej płycie ale zwykle po ok 1 godzinie odtwarzania - jak mam przekonać technika że mam taki problem ? Przecież nie będę z nim oglądał godzinę filmu."

Moja odpowiedz nie była do Ciebie.
 

wlodek

New member
czytałem i to bardzo dokłanie !

dalej podtrzymuję swoje zdanie , że wypowiedź była nie na temat.

bardzo proszę nie podpowiadaj źle !!! - UWAGA: do Pitsy
ludzie mają problemy i oczekują rzetelnych wypowiedzi i podpowiedzi !
to nie przełączanie warstw na płycie a protokół HDCP !!!

ja mam ten sam problem (o którym pisze: dawid), który dotyczy protokółu HDCP ze wzgl. na niezgodność między TV a DVD (i o tym pisał mój poprzednik tylko nie określił tego a to dlatego, że nie wiedział w czym problem i właśnie oczekiwał pomocy przynajmniej słownej - wyjaśnienia tematu)
tylko nie wiadomo czy wina leży po stronie DVD czy TV,
serwis twierdzi (już 3 raz), że DVD został sprawdzany i jest w pełni sprawny , wgrali nawet nowy Firmware.

wygląda na otwarcie wali z gwarantem / serwise TV.

DLATEGO ZOSTAŁ PORUSZONY TEN TEMAT.
 

wlodek

New member
czytałem i to bardzo dokłanie !

dalej podtrzymuję swoje zdanie , że wypowiedź była nie na temat.

bardzo proszę nie podpowiadaj źle !!! - UWAGA: do Pitsy
ludzie mają problemy i oczekują rzetelnych wypowiedzi i podpowiedzi !
to nie przełączanie warstw na płycie a protokół HDCP !!!

ja mam ten sam problem (o którym pisze: dawid), który dotyczy protokółu HDCP ze wzgl. na niezgodność między TV a DVD (i o tym pisał mój poprzednik tylko nie określił tego a to dlatego, że nie wiedział w czym problem i właśnie oczekiwał pomocy przynajmniej słownej - wyjaśnienia tematu)
tylko nie wiadomo czy wina leży po stronie DVD czy TV,
serwis twierdzi (już 3 raz), że DVD został sprawdzany i jest w pełni sprawny , wgrali nawet nowy Firmware.

wygląda na otwarcie wali z gwarantem / serwise TV.

DLATEGO ZOSTAŁ PORUSZONY TEN TEMAT.
 

wlodek

New member
czytałem i to bardzo dokłanie !

dalej podtrzymuję swoje zdanie , że wypowiedź była nie na temat.

bardzo proszę nie podpowiadaj źle !!! - UWAGA: do Pitsy
ludzie mają problemy i oczekują rzetelnych wypowiedzi i podpowiedzi !
to nie przełączanie warstw na płycie a protokół HDCP !!!

ja mam ten sam problem (o którym pisze: dawid), który dotyczy protokółu HDCP ze wzgl. na niezgodność między TV a DVD (i o tym pisał mój poprzednik tylko nie określił tego a to dlatego, że nie wiedział w czym problem i właśnie oczekiwał pomocy przynajmniej słownej - wyjaśnienia tematu)
tylko nie wiadomo czy wina leży po stronie DVD czy TV,
serwis twierdzi (już 3 raz), że DVD został sprawdzany i jest w pełni sprawny , wgrali nawet nowy Firmware.

wygląda na otwarcie wali z gwarantem / serwise TV.

DLATEGO ZOSTAŁ PORUSZONY TEN TEMAT.
 

TomLi

New member
no a ja teraz mam podobny problem tylko że z sony KDL-32U2000 i podłaczonym kablem HDMI tunerem Cyfry + HD

Co kilka minut obraz na sekundę zanika a jak się pojawi to wyskakuje informacja że port nr 6 czyli u mnie HDMI znów działa...

tak jakby na chwilę brakowało sygnału..
 
Do góry