Samsung LE32R73BD co z tym zrobić????

daszkiet

New member
Witam wszystkich

Jestem posiadaczem LE32R73BD ktory posiada wbudowany dekoder satelitarny CI CAM i z tym mam problem.(Telewizor zakupiony w IRLANDII i tu się znajduje.)
Zakupiłem moduł "Aston crypt" karte Cyfry+,antene z podwujnym konwerterem i po podłączeniu tego wszystkiego okazało sie wielkie zdziwienie (nie działa)
Mimo że antena była sprawdzana pod innym dekoderem (sygnał z satelity doskonały),(dioda sygnalizacyjna w module świeci się na zielono tak jak powinno być).A po podłączeniu tego do telewizora komunikat NO SIGNAL
Czy jesteście mi w stanie udzielić pomocy?:confused:
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
a tak w ogóle to jakiś kanał z satelity odbierasz ? np.FTA ?
co pokazuje ekran LCD ?
czy jest poziom sygnału silny ?

trochę mało wiadomości by Ci pomóc.
 

daszkiet

New member
Poziom sygnału jest silny(ponad cztery) bo sprawdzałem na dekodeże Philipsa do Cyfry+.A jak kabel od anteny sat.podepne pod telewizor to po włączeniu opcji dekodera w telewizoże DTV pokazuje brak sygnału i nie wyszukuje żadnych programów.To wygląda tak jagby nie widział anteny
 

Attachments

  • Fota(405).jpg
    Fota(405).jpg
    32,9 KB · Wyś: 286
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
co prawda nie mam -jeszcze- takiego LCD z tunerem ale wg tego obrazka masz nie skonfigurowany tuner sat
musisz wejsc gdzies w menu i ustawić najpierw satelitę /np.hotbird/ i przydzielić mu disequence - bez tego nie możesz skanowac kanałów na satelicie i dlatego poziom sygnalu (o) i brak wizji
 

daszkiet

New member
No tak, tyklo żebym wiedział jak ten tuner mam skonfigurować to pewnie nie zaczynałbym tego tematu.
Może musze przestawić jakieś opcje w menu serwisowym(typu zasilanie konwertera)sam nie wiem???
Jeśli jest ktoś na tym forum co może mi udzielić pomocy to bardzo proszę:blagam:
Mogę wstawić więcej załączników odnośnie ustawień a także z menu serwisowego jeśli to pomoże.

daszkiet
daszkiet@yahoo.ie
 

jarwisz

New member
Bez reklam
chyba jedynie możesz zapukać do KIKI
spec jakich mało - na pewno Ci dobrze poradzi a już na pewno zna ten model i wie co i jak trzeba ustawić

napisz do niego na priva

pozd
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nasunęło mi się jeszcze jedno podejrzenie
przecież Ty masz tuner TV Cyfrowej ale T - naziemniej - stąd nie masz ustawien sat. i nie możesz mieć obrazu
ale z tego co słyszałem w Irlandii robią coś w tym kierunku.Wejdż na stronę Sat Kurier i wpisz DVB-T a wyskoczy ci temat o TV cyfrowej i tam była zakładka Irlandia

pozd
 

daszkiet

New member
Nikt mi nie doradził ale sam się doszperałem co jest grane.
A więc prosta sprawa telewizor ma dekoder tylko od telewizji cyfrowej naziemnej DVB.W Irlandii i państwach ościennych ta telewizja jest na etapie wdrażania,że nikt na tym forum niewpadł na to, to mnie dziwi??
Dla zainteresowanych -Te modele tv troszeczkę wyprzedzają epokę.Bo po co komu dekoder tv do telewizji ,której jeszcze nie ma.
 
Do góry