Poziome pasy w samsungu S71B

Zmijka

New member
To mój pierwszy post na forum, dlatego witam wszytskich.

Od wczoraj posiadam nowy samsung 32" S71B. Działa bez zarzutów, jednak jeden problem spędza mi sen z powiek: otóż czasem pojawiają się poziome pasy, a raczej cienie, które poruszają się z dołu do góry lub z góry na dół. Widoczne to jest szczególnie przy ciemnym obrazie. Dodam, że obecnie korzystam wyłącznie z naziemnej anteny analogowej.
Proszę o pomoc, bo nie wiem z czego to wynika - czy może to być wpływ anteny? Czy przy podłączeniu do kablówki problem minie?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
witam
jeżeli się nie mylę to ma związek z sygnałem i synchronizacją
nie napisałeś czy to jest na każdym kanale czy tylko na np.TVP1

pozd
 

Zmijka

New member
Niestety pasy są na każdym kanale (no może z wyjątkiem TV4 gdzie obraz i tak jest bardzo słaby, ale to na pewno wina anteny).

pozdr
 

jarwisz

New member
Bez reklam
w takim razie to wina sygnału - po prostu twój LCD nie obrabia go gdyż ma za słaby sygnał.Choć to trochę dziwne.Taki pasek może być też wynikiem przebicia innego sygnału lub pola magnetycznego
dobrze by było byś cyknął zjęcie - wtedy trochę więcej można zobaczyć gdyż pas pasowi nie równy

a jaki jest obraz z innego żródła - np dvd vhs ?

pozd
 
Ostatnia edycja:

sadaman

New member
Pasy

Witam
Kolega "jarwisz" ma rację.
Masz zbyt słaby lub zbyt silny sygnał docierający z anteny.
Jeżeli posiadasz regulowany zasilacz "wzmacniacz" spróbuj wyregulować.
Ja obecnie korzystam wyłącznie z SAT pomimo tego że nadal mam pełny pakiet z UPC - niestety ale muszę czekać jeszcze miesiąc by móc rozwiązać z nimi umowe bez umownej kary.
I dokładnie taka sytuacja o której piszesz występuje także umnie podczas oglądania kablówki ale wyłącznie wtedy gdy pada deszcz i jest wilgotono...przy dobrej pogodzie wszystko jest OK.
Niestety wskazuje to na źle wykonaną instalacje kalową UPC.

Zatem nie masz się czym martwić...twój LCD działa prawidłowo i nie ma powodu do zmartwień.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
ponieważ nie zmieniłeś rodzaju źródła , nie można wykluczyć że to LCD jest nie uszkodzony. Podłącz cokolwiek innego pod telewizor , jeśli nie ustapi to szybko wymienaj na nowy egzemplarz.
Mozesz włączyć kawałek drutu zamiast anteny i też bedziesz wiedział
pozdrawiam
 

Zmijka

New member
Witam ponownie,
spieszę donieść, że podłączyliśmy telewizor do dvd i pasy zniknęły :)
Telewizorek jest więc jak najbardziej sprawny.
Dzięki wielkie za pomoc!
 
Do góry