Martwe Pixele w Panasonic 32LX60

speeder

New member
Witam,

wczoraj zlokalizowałem aż 2 martwe piksele (kolor czerwony) :D Czy ktoś z posiadaczy tego Panasonica miał już z tym problem? Zastanawiam się czy poczekać aż wyskoczy ich więcej i wtedy zareklamować, w sumie nie bardzo wiem jak jest z reklamowaniem martwych pikseli, czy wogóle gwarancja to obejmuje. Jezeli ktoś coś wie na ten temat to poproszę o poradę.

Pozdrawiam
 

badej

New member
speeder napisał:
Witam,

wczoraj zlokalizowałem aż 2 martwe piksele (kolor czerwony) :D Czy ktoś z posiadaczy tego Panasonica miał już z tym problem? Zastanawiam się czy poczekać aż wyskoczy ich więcej i wtedy zareklamować, w sumie nie bardzo wiem jak jest z reklamowaniem martwych pikseli, czy wogóle gwarancja to obejmuje. Jezeli ktoś coś wie na ten temat to poproszę o poradę.

Pozdrawiam

Nie wiem dokłądnie jak jest z ilością, od któej uznawana jest reklamacja, ale na pewno przy 2 i to nie martwych tylko uszkodzonych pikselach nikt gwarancji nie uzna ( ta ilość jest wliczona w margines i nie można uznać matrycy za uszkodzoną). Swoją drogą słyszałem o dwóch sposobach, które mogą (ale nie muszą!) naprawić uszkodzone piksele. Jednym z nich jest puszczenie zapętlonego filmku, który będzie zawierał szybko zmieniające się kolorowe plansze, co ma zmusić piksele do zaskoczenia i prawidłowej pracy. Drugim sposobem jest masowanie takiego uszkodzonego piksela przez kilka minut przy włączonym ekranie, co też może przyczynić się to naprawy. Jednakże nie ponoszę odpowiedzialności za te metody, ani nie nakłaniam nikogo do ich wypróbowania. Jeśłi ktoś zechce spróbować to robi to na własną odpowiedzialność.
 

abees

New member
I co odpowiedzieli?

speeder napisał:
Dziękuję za odpowiedź i poradę, napisałem jeszcze do serwisu Panasonica zobaczymy co odpiszą.
Jeszcze raz dzięki.
Dowiedziałeś się może jaką gwarancje na piksele daje Panasonic?
 

fiaam

New member
Ja bym spróbował jednak tego numeru ze zmieniającym się planszami. Zapodaj z DVD jakis program do testowania matryc LCD.
 

michaelius

New member
abees napisał:
Dowiedziałeś się może jaką gwarancje na piksele daje Panasonic?

Jak dzwonilem niedawno na infolinie to poinformowali mnie , ze zgodna z norma czyli 2 martwe na kazdy milion (a HD ready ma ponad mlion wiec juz 3).
 
Do góry