Sharp lcd 32" P55

new

New member
Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum i juz żałuje ze nie znalazłem tego forum wcześniej pewnie bym teraz nie żałował ze kupiłem tego Sharpa.
Dobra do rzeczy , na matrycy widac pionowe odbicia mniej wiecej co 20cm od krawedzi mocne i co 3do 4 cm mniejsze te odbicia przypominaja ciemne pasy cos w rodzaju żle ustawionej anteny naziemnej,problem ten wystepuje po antenie naziemnej na sat i na dvd cały ten sprzet jest podlaczony prawidlowo . Najbardziej widoczne i zarazem denerwujące jest przy jednolitych jasnych kolorach i pod lekkim kątem ja wyłapałem ten problem podczas oglądania mistrzostw świata bo najepiej to widac na zielonej murawie stadionu i jak operator kamery przemieszcza sie za akcja .;) ..........i tu moje pytanie czy ktos z użytkowników tego modelu miał taki problem ? moze serwis pomoze bo zgłosiłem sprawe do serwisu i maja jutro kogoś podesłac zeby to zobaczył. to w sumie tyle co chciałem napisać. Prosze o jakieś propozcje , uwagi i pomoc co mozna zrobic jeszcze :wink:
 

pionio

New member
ja mam 32 p70, ale to w zasadzie ten sam telewizor i żadnych odbić na stałe nie zauważyłem mimo że bardzo dokładnie sie przyglądałem. Owszem zdarzaja mi si etakowe, ale zauważyłem że jest to związane z sygnałem z mojej kablówki - po prostu na niektórych programach wygląda to tak jakby inny program był "za blisko" i nachodził na ten oglądany. Kiedy miałem podłączone dvd kiepskim kablem źle ekranowanym to też pojawiały si etaki problemy.
Napisz koniecznie co odpowie Ci serwis.
.., a tak z innej beczki...
widzisz "ziarno" na swoim tv czy obraz jest czysty i płynny?
no i czy masz "mrówki" np dookoła pikarzy ?
u mnie mrówki niestety widoczne w ruchu, kiedy kamera się zatrzyma (albo piłkarz) mrówki uciekają :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Najpierw sprawdź przewody.
Jeśli nie pomoże zanieś telewizor do sąsiada i sprawdź na jego sygnale.
Jaśli nie ustąpią wady poproś o wizytę serwisu lub o wymianę.
pozdrawiam
 

new

New member
Witam ponownie, jestem po wizycie serwisanta .
Pan z serwisu powiedzieł ze mam zwidy i ze on nic nie widzi ale kiedy pusciłem film z dvd i (wybrałem dzien wcześniej jeden moment z filmu kiedy samolot wzbija sie w niebo na jasnym niebie) pokazałem mu te odbicia bo akurat na jasnych kolorach jednolitych jest to widoczne to Pan z serwisu juz nie był taki pewny siebie i zaczoł mi wmawiać ze i tu cyt " to jest lcd " i za każdym razem kiedy sie go pytałem to on mi odp. to samo " to jest lcd " to ja mu mówie ze na innych tego nie ma a on na to ze trzeba zabrać do serwisu i tyle odnosnie Pana z serwisu (zabrał telewizor )


pionio - widze ziarno ale z bliska ale po odejsciu 2 m juz sie traci ale to mnie nie drazni tylko te pasy uuufff

kiki - przewody mam ok bo Pan z serwisu testował na swoim testerku i na jego tez to było widać i nadodatek jeszcze lepiej bo zmieniał kolory i tak jak mówiłem na ciemnych kolorach np. czerwony niebieski tego nie widać ale na jasnych juz tak

No tak telewizor pojechał i teraz bede busial czekac co wymyślą w naszej stolicy
 
Ostatnia edycja:

new

New member
Witam. Moja sprawa zakończyła sie tzw. pomyślnie dla mnie ,serwis uznał wade tej usterki wysłał pismo do sklepu i do mnie o zwrocie gotówki lub wymianie na nowy. I tu ukłony dla serwisu Sharpa bo naprawde nie dało sie oglądać obrazu na tym moim P55:)
 

czeslawkubies

New member
Sharp-37xl8e

czy może mi ktos powiedzieć do czego jest wejscie na kartę CA z tyłu telewizora i dlaczego jak ustawiam 100 Hz to w informacij na ekranie pokazuje mi 50 Hz pozatym jakwcisnę na pilocie przycisk DTV to na ekranie pokazuje w tej sieci nie ma usługi telewizyjnej proszę o poradę
 
Do góry