Sony KDF 50" problem w 720p

Patrick Bateman

New member
Poblem polega na tym, ze po podaniu sygnalu 720p z konsoli x360 przez kabel komponent pojawiaja sie na ekranie malutkie poziome drgajace paseczki...wszystko robi sie lekko postrzepione.
Gdy przelacze sygnal na 480p lub 1080i obraz jest bez zastrzezen.
Nie ma znaczenia czy ustawione jest pal 50 czy 60 w konsoli....w trybie 720p zawsze na ekranie sa te przeklete ruszajace sie krotkie poziome paseczki.....
Sprawdzlem u znajomego ...na tych samych kablach i z ta sama konsola obraz jest idealny.

Co sie dzieje....mam dzwonic po serwis?
TV ma jeden dzien.

Pomocy
 

arsenal

Moderator
VIP
Najlepiej sprawdzić inne źródło sygnału podające 720p po componencie i DVI/HDMI np. w miarę nowa karta graficzna w PC. Jeśli nadal będą te zakłócenia to pozostaje dzwonić do serwisu Sony.
 

Patrick Bateman

New member
Niestety ...dvd mam bez hdmi, lapa Asusa mam tez bez hdmi lub innego wyjscia HD....pozostaje tylko x360.
Do tej pory uzywalem kabla RGB i TV32"..testy na TV kolegi robilismy jakies 3 tyg temu...moze komponent popsul sie od lezenia
Duzego wyboru nie ma ..albo nowka TV ma jakas wade, konsola lub kabel.
Bede staral sie eleiminowac kolejne przypadki.

Jesli ktos ma jakies sugestie to bardzo prosze o podpowiedz.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
pójdź do kogoś lub do jakiegoś sklepu z xboxem i sprawdź kabel i konsolę, kabel od leżenia raczej nie możliwe żeby się zepsuł.

pozdrawiam
 

Patrick Bateman

New member
Zrobilem testy podlaczajac druga konsole nowym kablem.
Niestety mozna nadal "podziwiac" zaklocenia.

Pozostaje mi dzwonic do serwisu i liczyc na przychylnosc. Nowy telewizor a taka porazka.
 

Tanhauser

New member
Patrick Bateman napisał:
Zrobilem testy podlaczajac druga konsole nowym kablem.
Niestety mozna nadal "podziwiac" zaklocenia.

Pozostaje mi dzwonic do serwisu i liczyc na przychylnosc. Nowy telewizor a taka porazka.

O ile dobrze pamiętam, to w którymś z wątków o KDF została poruszona kwestia drżenia obrazu przy 720p. O ile pamiętam to kiki pisał, że jest to typowe dla tylnoprojekcyjnych, że piksele "nie mieszczą się" w obrazie (czy jakoś tak). Usiłowałem tę wypowiedź znaleźć, ale wątki o Bravii są gigantyczne :eek: . Swoją drogą dobrze byłoby tę sprawę wyjaśnić. Ciągle waham się czy kupować KDF-a, a zależy mi właśnie głównie na tym, by doskonale współpracował z X360.
Jeśli (tfu, tfu) serwis uzna, że TTTM (te typy tak mają), to ja sobie odpuszczę :( .
Dlatego prośba - informuj na bieżąco, co z serwisem! No i tyrzymam kciuku, by się wszystko dobrze skończyło.
 

Patrick Bateman

New member
Dziekuje za pomoc.

Zamowilem juz serwis. Bedzie w srode. Zostalem poinformowany, ze TV zostanie zabrany do glownego punktu serwisowego.

Problem nie polega na drganiu obrazu. Gdy podaje przez komponent sygnal 720p wszystkie elementy obrazu sa lekko postrzepione przez drgajace poziome paseczki..gora obrazu jest znieksztalcona... w 480p i 1080i jest ok. Pan w serwisie podejrzewa uszkodzony przetwornik obrazu.

Swoja konsole testowalem u kolegi na takim samym TV i bylo ok.
Wczoraj podlaczylem takze do swojego TV konsole kumpla...niestety znieksztalcenia/zklocenia sa nadal.

Dodatkowo przez przypadek znalazlem niedzialajacy punkt swietlny :-(

Jesli chodzi o uwagi dotyczace wspolpracy z x360 to obraz wyglada bardzo fajnie. Trzeba siedziec od TV w odleglosci 3-3,5 metra bo inaczej widac powloke antyrefleksyjna ekranu co bardzo przeszkadza gdy chcemy podziwiac detale. Mimo, ze obecnie gram podajac sygnal 1080i to obraz nie jest z tego powodu przeskalowany lub niewyrazny.

TV ma niska cene ale jak widac po moim przypadku takze niska jakosc wykonania....plastiki i pilot to takze maksymalna oszczednosc.

Pozdrawiam,
 

Tanhauser

New member
Patrick Bateman napisał:
Dziekuje za pomoc.

Jesli chodzi o uwagi dotyczace wspolpracy z x360 to obraz wyglada bardzo fajnie. Trzeba siedziec od TV w odleglosci 3-3,5 metra bo inaczej widac powloke antyrefleksyjna ekranu co bardzo przeszkadza gdy chcemy podziwiac detale.
Pozdrawiam,

Czy możesz dokładnie zmierzyć odległość do TV, bo u mnie jest dokładnie 320-330 cm i obawiam się, ze to troszkę zbyt blisko? Z oględzin w MM, najbardziej niepokoiła mnie właśnie ta powłoka. :confused:
 

Patrick Bateman

New member
Jutro wizyta serwisu natomiast juz dzisiaj wiem, ze TV trafi do glownego serwisu na okres od 2 do 4 tygodni :-(
Pertraktuje ze skalepem zeby wynegocjowac wymiane TV....ten padniety piksel takze mnie dobija.

W moim wypadku odleglosc do TV wynos rowno 2,5 metra.
Powloka antyrefleksyjna przeszkadza w podziwianiu detali tekstur...poniewaz po prostu ja widac i wzrok skupiamy wlasnie na niej.
Natomiast nie widac samych pikseli co jest plusem w stosunku do takiej samej wielkosci ekranow plazmowych. Ogladane filmy maja posmak kinowy glownie dzieki atmosferze jaka wprowadza obraz.

Polecam rozwiazanie z x360 chocby dlatego, ze istnieje mozliwosc ogladania materialu HD przez polaczenie z Win XP Media Center...x ciagnie bez problemu 720p -1080p
Gierki wygladaja ladnie choc musze przyznac, ze brak zaawansowanego fsaa dla 1280x720 powoduje, ze schodki na krawedziach sa bardzo widoczne.

Tutaj o HD / x360 /Media Center :

http://**********.com/Xbox_360_jako_odtwarzacz_filmow_HD_TAK_-t762.html

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

cles

New member
Hej
Możesz powiedzieć jak znalazłeś ten martwy pixel? Jestem tuż przed zakupem KDFki i chciałbym mu dobrze się przyjrzeć w sklepie. To drganie na 720p to tylko z konsoli było widoczne, czy także przy innym źródle?
 

Patrick Bateman

New member
To nie jest zwykle drganie obrazu...obraz jest znieksztalcony w jego gornej czesci a wszystkie elementy obrazu maja postrzepione krawedzie.
W 1080i puszczanym z x360 jest wszystko ok..stabilne i sliczne.
Nie mam innego zrodla sygnalu HD oprocz x360.

Jak znalazlem piksel? Wycieralem kurz z ekranu :) przy czym TV byl wlaczony wiec panel byl lekko podswietlony a do TV nie dochodzil zaden sygnal. Uszkodzony piksel jest koloru niebieskiego i jest jasniejszy od tla.

Wydaje mi sie, ze nalezaloby szukac martwych pikseli z np:
z wlaczonym TV bez podawania sygnalu...wtedy wylapiesz takie przypadki jak moj uszkodzony piksel i dodatkowo wyswietlajac biale tlo na ekranie.

Pozdrawiam,
 
Do góry