SHARP P50 a telegazeta

Jupiter

New member
Wiatma tak jak w tytule .psiadam model P50E sygnałz UPC .nigdy nie byłem wielkim fanem tego "wynalazku" ale zuważyłem że na tym modelu w porownaniu do poprzenigo odbiornika ztraciłem na neiktórych kanałach telegazetę.
Najbardziej jest to uciązliwe na kanale Eurosportu- wyświetla ze brak funkcji teletekst a to jedyny kanał na któryym często korzystałem z telegazety.
Czy kto ma podobny problem , czytałem o nie wgraniu telegazety do odbiorniak ale u nie na kanałach np .TVP 1,2,3 TVN, POLSAT ta funcja działa szybko i sprawnie.
 

xroma

New member
Wydaje mi się, że najlepiej byłoby to sprawdzic na innym telewizorze. U mnie było bardzo podobnie i winnym okazał się "tuner" mediasat ( celowo pisze cudzysłów gdyż to co daje cyfra+ cięzko nazwać prawdziwym tunerem )
Po zakupie własnego tunera sat. problem przestał istnieć.
 

krzkop

New member
Witam,
Podobny problem zauważyłem w moim P50 ale to olałem bo myślałem, że te kanały nie mają telegazety. Już brak mi słów na tego parcha. Ciekawe jakie wytłumaczenie ma Serwis Shapra, w tym przypadku pewnie temat oleje bo przecież już wchodzą nowe fajowskie modele i pojechali na szkolenie jak tłumaczyć klientom, że te nowe to całkiem nowe technologie nie tak wadliwe jak poprzednie. A największa ich zaleta to sposób pakowania.

Czekamy na bajerę Serwis Shapra. Pewnie znów trzeba będzie wyłączyć jakąś funkcje w TV, żeby telegazetę oglądać.

Dodatkowe info:
Na starym Philips-ie telegazeta jest na super Sharp P-50 NIE! Sygnał UPC.
Nie jestem pracownikiem konkurencyjnej firmy. Moja nędzna opinia o tej firmie bierze się z stąd, że kupiłem ten syf Sharpa i wychodzą coraz to nowe kwiatki.
 
Ostatnia edycja:

HSV

New member
A Ja też mam Sharpa P50 i z telegazetą mam wszystko ok.
Właśnie sprawdzałem telegazetę po przeczytaniu waszych postów i działa mi super - mam tuner DVB-S i DVB-T.


Pozdrawiam

ps. Nie jestem pracownikiem Sharp i nic mi nie obiecali za chwalenie tego LCD !
 

Brokulis

New member
mam to samo - Sharp P50E - na osiedlowej kablówce wszystkie telegazety były ok - po przejściu na UPC tvn i polsat (innych nie sprawdzalem jeszcze) nie ma telegazety (tvp1 działa bez problemu) - sygnał też ok jest bo na drugim lcd od komputera - LG z tunerem tv ( L193ST) telegazeta na tvn i polsacie odpala sie bez problemów......... ciekawe co z tym fantem...
 

arsenal

Moderator
VIP
Pomyślał ktoś z was, że to wina UPC. Po prostu niektóre tunery przez nich używane nie mają lub źle odbierają i przetwarzają telegazetę. To raczej oni olewają sprawę a nie producent tv. Mam LG i pamiętam, że na mediasacie od C+ było podobnie. Ten problem istnieje od początku transmisji DVB-S. Pierwsze tunery wogóle nie odbierały telegazety.
 

Jupiter

New member
Ja jeszcze nie byłem ze swoim w serwisie brak czasu ,ale co do UPC .Czy oni są winni ,ja miałem wszytko ok na starym CRT, a teraz po zmianie na ten LCD brakuj mi telegazety na Eurosportcie
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie dowiesz się póki tego nie sprawdzisz. Zadzwoń do UPC, może coś zmienili a sami nie wiedzą bo w tych czasach mało kto korzysta z teletextu. Jeśli wszystko będzie u nich o.k. to reklamuj telewizor.
 
Do góry