Problem z dzwiekiem

agaw

New member
Jestem nieszczesliwym uzytkownikiem telewizoraLCD SHARP LC-32P55E niby wszystko jest fajnie ale przy sygnale z telewizji kablowej Vectra tylko na 3 lub 4 programach mam normalny dzwiek a na pozostalych dzwiek jest harczacy i zgrzytajacy nie da sie tego ogladac, fachowiec sprawdzal moc sygnaly i jest niby ok. Jak przepuszcze ten sygnal przez glowice telewizyjna video to dzwiek jest normalny ale obraz gorszy. W czym jest problem w telewizorze czy w kablowce? Czy ktos jest w stanie mi pomoc???? Agaw
 

SerwisSharp

New member
Witam,
Potrzebuję paru dodatkowych informacji:

1. Pytanie jakie jest wyjście z VCR - anteną czy po niskiej częstotliwoci (np. EURO)
2. Pytanie czy "charczenie" jest tylko na kanałach mono czy nicam czy też bez różnicy
3. Ustawienia kanałów - B/G czy D/K (w ustawieniach ręcznych kanałów) czy zmiana coś daje
4. Jak się zachowuje TV na normalnej antenie

Pozdrawiam
SS
 

agaw

New member
Dziekuje z reakcje
ad.1 Wyjscie z VCR bylo przez EURO
ad.2 Charczenie bylo na kanalach z dzwiekiem momo i stereo nie wystepowalo tylko na tych kanalach, ktore meldowaly sie z dzwiekiem NICAM, czyli 1,2 TVN
ad.3 Przestawianie reczne kanalow B/G, D/K nic nie dawalo, jak przelaczalem na B/G to wogole znikal dzwiek.
ad.4 Normalnej anteny nie posiadam tylko kablowke wiec nie jestem w stanie odpowiedziec na o pytanie.
Problem rozwiazany zostal przez wymiane telewizora na inny, Podlaczylem dwa rozne modele LOEWE i JVC i na tych telewizorach ten problem nie wystepowal.

AGAW
 

krzkop

New member
agaw napisał:
Dziekuje z reakcje
ad.1 Wyjscie z VCR bylo przez EURO
ad.2 Charczenie bylo na kanalach z dzwiekiem momo i stereo nie wystepowalo tylko na tych kanalach, ktore meldowaly sie z dzwiekiem NICAM, czyli 1,2 TVN
ad.3 Przestawianie reczne kanalow B/G, D/K nic nie dawalo, jak przelaczalem na B/G to wogole znikal dzwiek.
ad.4 Normalnej anteny nie posiadam tylko kablowke wiec nie jestem w stanie odpowiedziec na o pytanie.
Problem rozwiazany zostal przez wymiane telewizora na inny, Podlaczylem dwa rozne modele LOEWE i JVC i na tych telewizorach ten problem nie wystepowal.

AGAW

Czy to oznacza, że Kolega wymienił egzemplarz tego LCD czy zmienił firmę. Jak widać te nowe modele P55 nie są wolne od wad, a tak ładnie o nich pisał serwis SHAPR. Nowa myśl techniczna a stary problem - kiepska jakość.
 
Do góry