lcd 40M61 - co to jest?

wlodek1956

New member
Witam ! może mi ktoś poradzi co to jest jak w obrazie widać dynamicznie zmieniające się niebieskie smugi (kwadraciki) ? Moze ktoś się spotkał z takim zjawiskiem ? Niestety chciałem załączyć fotki ale mi melduje o jakimś błędzie.
 

wlodek1956

New member
co to jest?

załączniki.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    11,9 KB · Wyś: 186
  • 2.JPG
    2.JPG
    21,2 KB · Wyś: 147

wlodek1956

New member
co to jest?

to napewno nie kabel - z płyty dvd nagranej na kamerce dv po hdmi to samo, na cyfrze+ po rgb to samo i na kabl. vektra to samo , jest to zjawisko dynamiczne i zmienia się ? co to może być ?
Czy ktoś ma pomysł co to może być ?
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Domyslne ustawienia

A może spróbuj przywrócić ustawienia domyślne obrazu. Nie wiem od kiedy Ci się te plamki pojawiają. Czy od jakiegoś momentu czy dopiero np. od dzisiaj? Jesli pojawiają Ci się od poczatku jego uzytkowania moze warto by się zwrócić do serwisu Samsunga.
 

wlodek1956

New member
co to jest?

ja zauważyłem kilkanaście dni temu ale to jest teraz większe bardziej przeszkadza co do ustawień fabrycznych to oczywiście sprawdzałem mam 3 ustawienia w tym jeden standard (fabryczny) owszem jest w tym ustawieniu jakby mniejsze ale azuważyłem że zależy od sceny a ustawienia nie są do liwkidacji wad obrazu tylko do dopasowania do własnych potrzeb? o ile się nie mylę. Widzę , że mam problem i to poważny zdjęcia w pełnym wymiarze wysłałem do samsunga i zobaczymy co mi odpowiedzą to już 2 sztuka PRZESTRZEGAM PRZED MODELEM 40M61!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
myslę ,ze póki Samsung staje na wysokosci zadania - nie ma problemu. Pewnie troche się człowiek denerwuje , ale każdy sprzet moze sie zepsuc.Ważniejsze jest jak szybko serwis potrafi usunąć problem .
To pierwsze zgłoszenie tego typu. Myślę ,ze w skali kraju moze to nie siegać nawet promila napraw .
Zgłosiłbym do serwisu .
Podaj jaki bedzie skutek
pozdrawiam
 

wlodek1956

New member
co to jest?

Witam Panie kiki cieszę się że Pan zabrał głos - jako Pana klient myślę tak jak za pierwszym razem Pan stanie na wysokości zadania i podejmie wyzwanie nr2 i zaproponuje rozwiązanie bez wielu telefonów i nerwowych oczekiwań a na stronie sklepu proszę obejrzeć co się dzieje z wymienionym telewizorkiem fotki w pełnym wymiarze. Pozdrawiam pełen optymizmu na dalszą współpracę wlodek.
Oczywiście napiszę na forum jak zakończył się mój problem.
 

wlodek1956

New member
co to jest

Witam wszystkich i pragnę poinformować , że Pan kiki przy pierwszej usterce zareagował i bez problemu wymienił lcd-eka w ramach rękojmi na nowy !jednak mając pecha mam ponownie problem i liczę , że nie odeśle mnie Pan kiki do serwisu i podejmie oczekiwane kroki w celu załatwienia i tym razem ku mojej radości i Pana kiki spokoju. Pozdrawiam wlodek.
 

szarp

New member
wlodek1956 napisał:

Wydaje mi się że są to problemy z reprodukcją bardzo jasnych elementów kadru. Jest tam intensywny niebieski i słaby czerwony i zielony kolor a powinny być wszystkie na maxa. Przypuszczam że jest to błąd oprogramowania DNIe, które poprawiając obraz zrobiło to za "dobrze".

Wylącz wszystkie cuda, dynamiczny kontrast i inne dynamiczne. Czy dalej jest tak samo?
 

wlodek1956

New member
co to jest

Witam oczywiście zaliczyłem teścik z wyłączonym DNi i tym podobne niestety b.zmian. Błedy są szczeg. widoczne przy wyświetlaniu bieli i jej przejścia np. na kanale N.Geografik wyświetliło się na chwilę idealne kółko ? - przejścia bieli. Wygląda to tak jakby "problem był z wyświetlaniem bieli zbalansowanej" i jej przejściami tonalnymi jak szarości itp. w ruchu , choć nie tylko bo i w studio - jasne tło.
 

szarp

New member
wlodek1956 napisał:
Witam oczywiście zaliczyłem teścik z wyłączonym DNi i tym podobne niestety b.zmian. Błedy są szczeg. widoczne przy wyświetlaniu bieli i jej przejścia np. na kanale N.Geografik wyświetliło się na chwilę idealne kółko ? - przejścia bieli. Wygląda to tak jakby "problem był z wyświetlaniem bieli zbalansowanej" i jej przejściami tonalnymi jak szarości itp. w ruchu , choć nie tylko bo i w studio - jasne tło.

Jak by nie było ... TV chyba jest zwalony.
 

ytsejam

New member
witam
posiadam 32m61 i mialem dokladnie ten sam problem, tv na razie jest w serwisie w bielsku-białej .. rzekomo padła płyta główna, tv ma do mnie przyjechać pojutrze .. ciekaw jestem czy juz bedzie ok.. mam nadzieje ze tak
pozdro
 
Do góry