Problem z nagrywaniem

K

kinga23

Guest
Witam,

Moja ciocia ma taki oto problem, mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać.

Kupiła nagrywarkę DVD z HDD Panasonica. Ma TV LCD samsunga LE32R71B oraz Dekoder Polsatu model Samsung DSB - S305G.

Posiada nastepujące połączenia powyzszego sprzętu:

Do dekodera wchodzi kabel z anteny satelitarnej, dekoder połączony jest również kablem SCART z TV oraz z DVD-R. DVD-R jest połączony z TV LCD kablem SCART oraz HDMI.

Problem polega na tym, że jak się programuje nagrywanie nie da sie ustawić kanału jaki ma byc nagrywany. Jeśli włączy sie ręcznie nagrywanie kanału, który sie ogląda to w przypadku przełączenia kanału w nagrywaniu rónież się on przełącza czyli nagrywa się to co się ogląda.

jako, że całkiem lewa nie jestem z elektroniki, ale równiez nie jestem specjalistką :) , przypuszczam co może być przyczyna ale potrzebuje waszej pomocy, poparcia, potwierdzenia.

Ten dekoder ma tylko wejście antenowe a moim zdaniem powinien mieć wejscie i wyjście tak aby z wyjscia kabel mógł wejśc do DVD-R a z niego wyjść i wejść do TV.

Tylko dlaczego w programowaniu nagrywania czasowego nie ma możliwości wybrania kanału TV??? Tego kompletnie nie rozumie.
 

timbot

New member
Bez reklam
kolego, kolego,
masz jedno, jedyne źródło sygnału - dekoder i tylko on wysyła sygnał do nagrywarki.
na nagrywarce nie masz podłączonej zwykłej anteny naziemnej, a wiec nie masz zaprogramowanych zadnych kanałów, a jedyne źródło to dekoder po eurozłączu (czyli wejcie AV1 lub AV2 na nagrywace) - wiec nie mozesz zaprogramowac nagrywania czegokolwiek, niz tego co aktualnie wysyła dekoder.
wyjcie z anteny satelitarnej do nagrywarki nic by nie dało, bo nagrywaki maja jedynie tunery telewizji naziemnej, a nie mają przeciez wbudowanego dekodera satelitarnego.

Jedynym sposobem nagwywania czegos innego niz sie oglada w twoim przypadku to dwa dekodery (jeden do nagrywarki, drugi do tv), byc moze tez dekoder twin - nie wiem, moze one moga wysylac po dwóch wejsciach róźne progamamy

i jeszcze jedno rozwiazanie - zaopatrzenie sie w antene naziemną, wtedy bedziesz mogl chociaz przelaczac te 6 kanałów naziemnych
 
K

kinga23

Guest
Hmmmm....

No to jest problem, bo po to ciocia kupiła satelite bo mieszka koło kościoła - jakieś 50m - i z anteny naziemnej obraz nawet na TV CRT jest okropny a co dopiero na 32 calowym LCD.

Ale dziekuję bardzo za radę, zatem potrzebny drugi dekoder.
 

timbot

New member
Bez reklam
poczytaj na forum jak ogladac dwa programy z jednego talerza (zeby podlaczyc dwa dekodery, lub jeden podwojny chyba potrzebujesz konwerter podwojny "zeza" i poprowadzic drugi kabel z talerza, moze sa tez jakies rozdzielacze), ja sie w tym nie bardzo orietnuje, a jest kilka zywych wątków o tym
 
Do góry