Sharp 42XL2E

piolec

New member
Witajcie, do niedawna byłem szczęsliwym posiadaczem Sharpa j.w. Aż tu w sobotę coś jakby siadło w jakości obrazu. Teoretycznie nie zmieniane były ustawienia. Czy zauważyliści zmianę jakości nadawanego sygnału? Ja używam platformy Cyfra + więc chyba mało prawdopodobne... Czy jest możliwośc "przedserwisowej" diagnozy czy wszystko jest Ok z odbiornikiem? Możed jakieś inne sugestie?
Efekty są takie ze kolory są nieco blade jakby pastelowe ale to można wyregulowac ale pojawiają się jakieś "slady" za poruszajacymi sie postaciami, albo linie owalne są wyrażnie ząbkowane czego do tej pory na pewno nie było!!! To samo z liniami prosymi ale wyświetlanymi pod kątem innym niż pionowe i poziome... NO jestem "z letka wqu...wiony" :???:
 

martiso

New member
ehhh nie wiem jak sharp ale ja walczyłem z sony (pasek pionowy opisamy w poście niżej) i jest to walka z wiatrakami oni mi twierdzą że jest widoczna wada ale sprzęt jest zgodny ze specyfikacją ! hehe ciekawe jaką specyfikacją bardzo mnie to interesuje :) Powiem takie wady jak moja i penie Twoja sa dla serwisów małe i nie wystarczające naprawy sprzętu (matrycy) smutne ale prawdziwe. pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp nikogo nie pozostawia bez opieki. Wiec się uśmiechnij :D . Napisz na priw gdzie kupiłeś telewizor i z jaką gwarancją.
 

Gericom

New member
piolec napisał:
Witajcie, do niedawna byłem szczęsliwym posiadaczem Sharpa j.w. Aż tu w sobotę coś jakby siadło w jakości obrazu..........

Witam..........troche mało informacji podałś , jaki tuner? , jak podpięty? czy sygnał podany z innego nadajnika (dvd , blu-ray itd.) tez zle odbierany?
Ja miałem podobny efek sladów za poruszajacymi sie postaciami po kablu HDMI a winne było ustawienie " DNR " w LCD (Menu / Opcja / DNR / wysoka/niska/wył.)
Po wyłączeniu DNR-a wszysko OK.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19084

Pozdrawiam................Gericom
 
Ostatnia edycja:

piolec

New member
@Gericom

Dzięki za informację. Rzeczywiście nie podałem wszystkich informacji...
LC 42XL2E podłaczony do tunera Cyfry + Philips HD przez HDMI lub anteny naziemnej lub DVD przez DVI - HDMI. BTW odbietam też DTV z anteny naziemnej pod Warszawą oczywicie tylko mpeg-2.... lepiej niz naziemna (bez odbić). Niestety źródlo nie ma większego wpływu na przykre drgania np. tła wokół poruszającej się postaci , szczególnie jak tło zmienia znacznie kolor lub jasność w czasie ruchu postaci na pierwszym planie. A przy odborze full hd wygląda jakby lepiej.... I jeszcze denerwują mnie np. cienie na twarzach postaci, tak jakby nie nadązały za mianami mimiki lub ruchu twarzy....

Info dotycząca DNR może byc cenna bo ja mam chyba właczone na wysoką...
BTW opisy dziłąnia funkcji w manualu są słabe... DNR miałby raczej eleminować taki efekt niż go pogłebiac... Chyba że nie zrozumiałem o co chodzi :D
 

Gericom

New member
Witam............objaw podobny do mojego , ale u mnie wystepował tylko po kablu HDMI.
Na componencie czy euro było idealnie.
Funkcja DNR w moim TV poprawia ostrość obrazu przy sygnale podanym po componencie/euro a przy sygnale podanym po HDMI pogarsza obraz dodajac cienie do postaci poruszajacych sie.
Bardzo było to widoczne przy przejsciach ze sceny jasnej w ciemna.
Walczyłem z ustaleniem przyczyny tydzien czasu (zmiana kabli / aktualizacja softu).
Podpowiedz dostałem telefonicznie od serwisanta SHARP z Poznania ,
miły pan kazał w pierwszej kolejności pozmieniac ustawienia na stand. gdyby nie pomogło to wyłanczac wszystkie ulepszacze/dodatki i obserwowac zmiany.
I w ten sposób trafiłem na funkcje DNR która załaczona była na wysoki po wyłaczeniu obraz idealny.
Serwis Sharpa bardzo przyjazny klientowi , gdyby w/w nie pomogło to przyjechali by zabrac TV do serwisu , lub mogłem sam dostarczyc TV wtedy diagnoza/naprawa odbyła by sie na miejscu.

Pozdrawiam........................Gericom
 

fikol55

New member
Cześć Gericom,

Mam pytanie, przymierzam się do tego modelu co go masz. Mógłbyś mi powiedzieć jak tam z ostrością obrazu i smurzeniem? Sprawdzałeś go na szybkich grach z PC? Z jakikej odległości oglądasz?

Z góry dzięki za odpowiedź!!

Pozdro
 

Gericom

New member
fikol55 napisał:
Mam pytanie, przymierzam się do tego modelu co go masz. Mógłbyś mi powiedzieć jak tam z ostrością obrazu i smurzeniem? Sprawdzałeś go na szybkich grach z PC? Z jakikej odległości oglądasz?

Witam
Odległośc 2-3 metry
Obraz jak dla mnie idealny , oczywiście na sygnale z Blu-Raya i kilku kanałach HD z Fergusona.
Smurzenie - ja nie widze.
W gry nie gram to nie wiem jak z grami , były tu gdzieś na forum fotki z gier na tym modelu robione.
Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego TV , prawdopodobnie lepszego w tym przedziale cenowym sie nie znajdzie.

Pozdrawiam.................Gericom
 

piolec

New member
dzięki wydaj się ze jest lepiej

W pełni sie zgadzam z Gericom-em ze dla Sharpa najlepsze ustawienai są ... fabryczne. ale przy resecie np. obrazu nie resetują sie opcje wiec trzeba uważac :D . No coż człowiek uczy się całe życie ...
Jeszcze raz dzięki.
W weekend sprawdzę na grach... Np. CoD lub NFS :)
w CoD-a gram ja w NFS jeżdzą dziciaki... Zobaczymy jak to jest na 42 calach :twisted:
 

p0is0n

New member
Gericom napisał:
Witam
Odległośc 2-3 metry
Obraz jak dla mnie idealny , oczywiście na sygnale z Blu-Raya i kilku kanałach HD z Fergusona.
Smurzenie - ja nie widze.
W gry nie gram to nie wiem jak z grami , były tu gdzieś na forum fotki z gier na tym modelu robione.
Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego TV , prawdopodobnie lepszego w tym przedziale cenowym sie nie znajdzie.

Pozdrawiam.................Gericom

a moglbys cos powiedziec jak sobie radzi z sygnalem analogowym PAL (SD)?
zanim sie doczekam na DVB-C z kablowki, to troce wody w Wisle uplynie...
 

brystol

New member
Gericom: napisał:
Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego TV , prawdopodobnie lepszego w tym przedziale cenowym sie nie znajdzie.
Zgadzam się z każdym słowem przedmówcy:D .
p0is0n: napisał:
a moglbys cos powiedziec jak sobie radzi z sygnalem analogowym PAL (SD)?
Tak naprawdę, żaden TV LCD sobie doskonale nie radzi. To są telewizory do odbioru telewizji wysokiej jakości, jak mu podasz b. dobry sygnał to odwdzięczy się świetnymi efektami na ekranie:eek:k: .
 

p0is0n

New member
brystol napisał:
Zgadzam się z każdym słowem przedmówcy:D .
Tak naprawdę, żaden TV LCD sobie doskonale nie radzi. To są telewizory do odbioru telewizji wysokiej jakości, jak mu podasz b. dobry sygnał to odwdzięczy się świetnymi efektami na ekranie:eek:k: .

tyle to ja wiem ;-) wiadomo jednak, ze sa pod tym wzgledem gorsze i lepsze modele. Szkoda, ze nikt nie powie :( W takim razie jeszcze zapytam o tzw "red push" na ktory cierpia Sharpy - czy przeczerwienienie jest znaczne czy ok?
 

sawk

New member
428 XD pioneer
42 V 80 JVC
42 XL2 sharp

Sporo dobrego naczytałem się o sharpie i postanowiłem go kupić. Kiedy zamówiłem prezenetacje u KIKIego to niestety (dla mojej kieszeni) zmieniłem zdanie. Poszedłem pożyczyć pieniądze i kupiłem plazme KURO 428. Każdy z wymienionych tv podłączony osobno grał bardzo dobrze (tak myślałem). Kiedy były podłączone razem to różnice były spore. Wszystkie na ustawieniach standardowych. Na jvc i sharpie zmniejszyłem jasnośc i bylo o wiele lepiej, próbowałem jeszcze grzebać w kolorach, żeby zbliżyć się do lepszego obrazu na kuro, ale różnica była zauważalna. 428 było podłączone na końcu, jednak kiedy podłączyłem bezpośrednio pod antenę obraz wydawał się jeszcze lepszy. Najważniejszym dla mnie kryterium była jakość odbioru sygnału sd z mojej kablówki.

Dlatego polecam prezentację!!!

Najlepiej moim zdaniem wypadła plazma następnie jvc i sharp.
XL2 - miał najsłabsze kąty i lekko zaróżowiony obraz.
JVC - nieco lepsze kąty i obraz bardziej zbliżony do kuro.
428 kuro oprócz czerni zachwycał rzucającą się w oczy głębią obrazu (nic nie zmieniałem w ustawieniach).

Gdyby obraz był profesjonalnie skalibrowany, to rezultat moich odczuć byłby może inny.
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, kierowałem się jedynie odczuciami własnego wzroku.
pozdrawiam
 

brystol

New member
sawk napisał:
Najlepiej moim zdaniem wypadła plazma następnie jvc i sharp. XL2 - miał najsłabsze kąty i lekko zaróżowiony obraz.
JVC - nieco lepsze kąty i obraz bardziej zbliżony do kuro.
428 kuro oprócz czerni zachwycał rzucającą się w oczy głębią obrazu (nic nie zmieniałem w ustawieniach).
Wszystko pięknie ale róznica cenowa między kuro a pozostałymi wymienionymi przez ciebie modelami jest znaczna. Też bym chciał kuro ale to jednak drożej i to nie 1000 zł ale znacznie więcej. Z drugiej strony to nie żona (na całe życie:D ) tylko TV na góra 5-7 lat. Kto wie może kiedyś kupię kuro.....
 

p0is0n

New member
sawk napisał:
428 XD pioneer
42 V 80 JVC
42 XL2 sharp

Sporo dobrego naczytałem się o sharpie i postanowiłem go kupić. Kiedy zamówiłem prezenetacje u KIKIego to niestety (dla mojej kieszeni) zmieniłem zdanie. Poszedłem pożyczyć pieniądze i kupiłem plazme KURO 428. Każdy z wymienionych tv podłączony osobno grał bardzo dobrze (tak myślałem). Kiedy były podłączone razem to różnice były spore. Wszystkie na ustawieniach standardowych. Na jvc i sharpie zmniejszyłem jasnośc i bylo o wiele lepiej, próbowałem jeszcze grzebać w kolorach, żeby zbliżyć się do lepszego obrazu na kuro, ale różnica była zauważalna. 428 było podłączone na końcu, jednak kiedy podłączyłem bezpośrednio pod antenę obraz wydawał się jeszcze lepszy. Najważniejszym dla mnie kryterium była jakość odbioru sygnału sd z mojej kablówki.

Dlatego polecam prezentację!!!

Najlepiej moim zdaniem wypadła plazma następnie jvc i sharp.
XL2 - miał najsłabsze kąty i lekko zaróżowiony obraz.
JVC - nieco lepsze kąty i obraz bardziej zbliżony do kuro.
428 kuro oprócz czerni zachwycał rzucającą się w oczy głębią obrazu (nic nie zmieniałem w ustawieniach).

Gdyby obraz był profesjonalnie skalibrowany, to rezultat moich odczuć byłby może inny.
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, kierowałem się jedynie odczuciami własnego wzroku.
pozdrawiam

zaraz zaraz, ten Pioneer ma rozdzielczosc 1024x768...
o czym my tutaj mowimy...kupowanie plazmy o takiej rozdzielczosci jest IMHO obecnie lekkim nieporozumieniem.W ten sposob moge powiedziec, ze na moim 29" SONY CRT 1024x768 telewizja SD tez wyglada extra.
Myslalem, ze porownasz tego Sharpa z jakas plazma fullHD, np z tym nowym 42 Panasem
 
Do góry