Migotanie obrazu HD w ruchu czy to normalne ?

martins

New member
Czy to normlane ze na canal + hd w tv samsungle40n87bd podczas przemieszczania sie kamery caly 2 i 3 plany migocze i przestaje dopiero gdy kamera staje ?
 

regan21

New member
Witam, mam podobny problem z projektorem hitachi pj-tx300 podpietym do N-ki. podpinajac go do komputera problem w zasadzie znika. mam wrazenie ze w dekoderze jest za slaby procek i nie radzi sobie z dekodowaniem obrazu hd.. szczegolnie jesli sceny sa szybkie. zastanawiam sie jeszcze czy nie jest to problem zwiazany z technologia LCD ktorej uzywam ja i Ty.

Prosze o jakies głosy. problem jest tak dobijający że do ligi mistrzów w HD musze wypic o kilka piw wiecej zeby zniwelowac ten efekt :)
 

andsie

New member
Witam,
Czy chodzi o migotanie obrazu, czy o drżenie krawędzi obiektów. Możesz dokładnie opisać ten problem. Mam plazmę Pionieera i przy szybkim ruch kamery krawędzie drżą tak jakby się rozczepiały, ale ten problem jest widoczny na wszystkich panelach, nawet 100 Hz. Wg mnie nic do tego nie ma czas reakcji matrycy.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

 
Ostatnia edycja:

mirecore

New member
tak się wtrące bo też na innych TV (z 100Hz i bez) widziałem takie miganie, najczęściej na jasnych obiektach to widać.

i tak sie zastanawiam czy może mieć z tym coś wspólnego procesor który obrabia obraz, ponieważ to przypomina znane z gier skrobanie
 

michalgti

New member
Judder

Witam.Zjawisko zacinania sie obrazu podczas szybkiego ruchu kamery w poziomie to o ile sie nie mylę "judder".Szczególnie nasila sie podczas oglądania materiału hd.Mam nadzieje że pomogłem. Pozdrawiam .Michał.
 

martins

New member
Racja ot jest judder

Mam samsung le40n87 bd i ten efekt jest bardzo widoczny i podobno efekt ten jest zalatwiony w nowym firmware, tylko jak go teraz wgrac ?
 
Do góry