tylne głośniki Sorround niema podziału.

daro-driver

New member
Jak w tytule przy teście podłączenia głośników tylne kanały sorround nie dzielą się na RS i LS sygnał leci z dwóch naraz niewiem co jest przyczyną wszystko sprawdzałem z kablami itd jest ok w ustawieniach ampli próbowałem już chyba wszystkiego i nic nadal ampli to pioneer VSX-516 może ktoś wie o co chodzi w czym może być problem proszę o pomoc:( .
 

Deimos

Banned
Co Ci szkodzi - spróbuj - oby pomogło:) No i tak przy okazji to piszemy surround i nie ma w ten spsób... Pozdrawiam;)
 
Ostatnia edycja:

daro-driver

New member
Deimos napisał:
Co Ci szkodzi - spróbuj - oby pomogło:) No i tak przy okazji to piszemy surround i nie ma w ten spsób... Pozdrawiam;)

Napewno sprawdze ale jutro gdyż druga połowa już śpi i dopiero by mi dała sygnały testowe:D lecz niewiem czy to pomoże jak nie to chyba pozostaje serwis niestety niemam już pomysłów czyżby zły przewód coaxialny raczej niesądze.
 

daro-driver

New member
Otóż odwiedziłem serwis i gość znający się na ampli pioneera stwierdził że napewno jest walnięta płyta cyfrowa,po prostu dostał jakiś sygnał tak zwaną szpile i coś walneło,jestem jeszcze ciekaw gdyż go niespytałem jak by było gdybym połączył dvd z ampli sygnałem analogowym to znaczy cinch 5.1 może wtedy omija on sygnał dekoderów wmontowanych i wspominaną płyte cyfrową może ktoś ma wiedze w tym względzie,nie ulega jednak wątpliwości że sprzęt muszę oddać do naprawy i tak wysyłają go do gdyni bo podobno te ostatnie serie pioneera są strasznie awaryjne i niechcą się ich tykać nawet tylko odrazu wysyłają ale zrobie to po świętach gdyż bym został bez jakiegokolwiek pieca,zastanawia mnie bardzo co by było po podłączeniu jak pisałem wyżej 5.1:(
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprawdź w jakim trybie ampli dajesz test tones, niektóre ampli rozróżniają to i różnie puszczają
 

daro-driver

New member
ar2 napisał:
Sprawdź w jakim trybie ampli dajesz test tones, niektóre ampli rozróżniają to i różnie puszczają

Daje w trybie auto surrond to chyba dobrze jak puszczam płyte testową to wyświetla dolby digital sprawdzałem też gotowe ustawienia i to samo,jedynie test z płyty dolby surrond (nie 5.1) pokazuje na ekranie że dzwięk tylnych głośników powinien isć razem.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprawdź powoli...

1. czy dobrze podłączyłeś kolumny ponieważ jest to zestaw 6.1 mogłeś pomylić jedno z wyjść.

2. Jak już sprawdzisz połączenie to czy jak wciskasz test tones to grają oba tyły?
 

daro-driver

New member
ar2 napisał:
Sprawdź powoli...

1. czy dobrze podłączyłeś kolumny ponieważ jest to zestaw 6.1 mogłeś pomylić jedno z wyjść.

2. Jak już sprawdzisz połączenie to czy jak wciskasz test tones to grają oba tyły?

Podłączenie jest ok sprawdzane na różne strony surrond back tzn ten 6-ty tylny nie podłączony ponieważ niemam,sygnał testowy nadal idzie naraz z obydwóch surrondów,ciekaw jestem jeszcze połączenia analogowego 5.1 jak by to szło odtwarzacz dvd mam panasonica dvd S-75 ma wbudowane dekodery DD DTS tylko niewiem czy to by niepogorszyło jakości dzwięku a cd słuchałbym przez coaxialne wejście czy to by było optymalnym rozwiązaniem?:confused:
 

daro-driver

New member
daro-driver napisał:
Podłączenie jest ok sprawdzane na różne strony surrond back tzn ten 6-ty tylny nie podłączony ponieważ niemam,sygnał testowy nadal idzie naraz z obydwóch surrondów,ciekaw jestem jeszcze połączenia analogowego 5.1 jak by to szło odtwarzacz dvd mam panasonica dvd S-75 ma wbudowane dekodery DD DTS tylko niewiem czy to by niepogorszyło jakości dzwięku a cd słuchałbym przez coaxialne wejście czy to by było optymalnym rozwiązaniem?:confused:

Czyżby niebyło specjalisty który by coś doradził????:(
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Cały czas do końca nie jestem pewien jak sprawdzasz separację tylnych kanałów, masz jakąś płytę dvd, czy może używasz test tones lub może jeszcze inaczej ?
 

daro-driver

New member
ar2 napisał:
Cały czas do końca nie jestem pewien jak sprawdzasz separację tylnych kanałów, masz jakąś płytę dvd, czy może używasz test tones lub może jeszcze inaczej ?

Używam i test tones w ustawieniach sp setup lub płyta dvd i wszędzie jest to samo dzwięk z obydwóch kanałów równocześnie leci ls i ps podłączenia na bank są dobre ręcze za to no chyba pionieer niema tak na stałe podział głośników musi być z tego co się orientuje a troche już w KD siedze więc niejestem laikiem niewiem może jest ktoś na forum co posiada vsx-516 i mógłby sprawdzić jak jemu to idzie setup-sp setup ch level i enter niewiem czy jest sens sprawdzić połączenie analog 5.1 i dać wtedy płyte dvd z testem,bo narazie jak wchodzę w ustawienia dvd i daje jego ustawienia głośników w teście to grają tylko lewy i prawy niewidzi centrala surrondów i suba połączony dvd z pionkiem jest coaxialem niewiem co już o tym myśleć:confused:
 

daro-driver

New member
blackninja napisał:
Jak masz podłączone coaxialem to ustawianie glosnikow w dvd nic nie da.
Bawe się amplitunerem. Masz instrukcję po polsku?

Mam instrukcje ale problem polega na tym że jak daje test głośników to surrondy grają razem,specjalista sugerował że walneła płyta w pionku,natomiast chciałbym wiedzieć co by było jak bym podłączył to analogowo 5.1 z dvd panasonic S-75 to może wtedy omija się tą płyte cyfrową w ampli i test z odtwarzacza z płyty dvd przebiegłby pomyślnie z dobrym podziałem surrondów na LS PS,natomiast obawiam się czy niepogorszy to jakości dzwięku bo niestety niewiem jakiej jakości są te przetworniki C/A w panasoniku wiem tylko tyle że 24/96 ale jakiej firmy to niewiem ale chyba niewiele gorze od tych w pionku vsx-516 może ktoś się orientuje?????
 
Do góry