Problem z audio

hendrix

New member
Od kilku dni jestem użytkownikiem dekodera "nbox" w konfiguracji z telewizorem LCD Samsung LE37R82B i kinem domowym Samsung HT-XQ100. Łącząc kablem optycznym dekoder z tunerem kina (złącze SPDIF) nie ma jakiegokolwiek głosu (a powinien być przestrzenny). Próbowałem wszystkich ustawień dekodera - bez efektu.

Jestem laikiem i proszę o w miarę proste odpowiedzi i pomoc w tej sprawie :).
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
witam
Spytam tak z ciekawosci czy po wejsciu - setup-ustawienia-telewizor-dzwiek D.D. ustawiłes na TAK .Pamiętaj też że jest bardzo mało dzwięku w 5.1 nadawanego przez Nkę, przeważnie dają DD 2.0 .
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Czy kabel jest napewno dobry , czy nie był załamany?Mając kabel podłączony do nki sprawdz czy na drugim końcu kabelka widac czerwone światełko.Jeszcze jedno czy w ustawieni stereo masz dzwięk z nki?
 

hendrix

New member
Kabel kupiony w fabrycznym opakowaniu, światełko po podłączeniu do nboxa jest widoczne. W ustawieniu stereo przy połączeniu kablem optycznym nie ma w kinie żadnego dźwięku.
Kino jest nowe, do tej pory wejście optyczne nie było używane.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Pozostaje sprawdzic Twoje urządzenia przy podłączeniu innych , może kumpel , lub sąsiad udostępni Tobie sprawdzenie Nboxa i kina ze swoim sprzętem.Pozostaje również sklep w którym zakupiłeś RTV.
 
Do góry