Radeon 9600 -> Panasonic TX-26LE7P - ciemność

kekacz

New member
Witam

Wczoraj tandem Radeon 9600Pro i Panasonic TX-26LE7P, po dwutygodniowej, bardzo owocnej współpracy (połączenie dvi->hdmi) najwyrazniej postanowił zastrajkować i TV przestał wyswietlać obraz z komputera. Ciemność widać.

Przy podłączonych kablem sprzętach i włączeniu telewizora, obraz na kompie znika aby pojawić się po chwili, znaczy grafika rozpoznaje, ze na drugim koncu kabla ma coś podłączone. Problem w tym, ze do wczoraj, we właściwościach sterowników pojawiał sie automagicznie, z nazwy i modelu wymieniony, wykryty TV. Obraz puszczony w 1280x720 z kompa świetnie się sprawdzał. Teraz nie ma nic.
W poszukiwaniu rozwiązania problemu zaktualizowałem stery na nowsze catalysty, przywróciłem nawet system do stanu sprzed tygodnia, pozniej wyczysciłem system ze sterownikow ati i zainstalowalem je od nowa, i tak dwa razy. Nic. Reinstalować systemu mi sie jeszcze nie chce
jezyk2.gif

Obawiam sie awarii:
- grafiki, czesci odpowiedzialnej za DVI, aczkolwiek współpraca monitora CRT i D-SUB przebiega wzorowo,
- złącza HDMI w TV, z drugiej strony Panasonic nie wykazuje żadnych innych oznak awarii.

Dodam tylko, ze na 5 minut, przed tym jak komp całkowicie zaczął ignorowac fakt podłączenia TV, Panasonic nawet wyswietlil obraz pulpitu windy, ale z przekreconymi kolorami, z dominantą czerwieni. Kilka minut później, po restarcie systemu, ciemność.

Jakieś pomysły? Zdarzają się awarie części odpowiedzialnej za sygnał HDMI w TV po współpracy z komputerem? (Co prawda instrukcja do TV nie zachęca do podłączania komputera, ale i jednoznacznie nie zabrania).
 
Do góry