HDMI i Komputer Acer Idea

KrisKrisowy

New member
Witam wszystkich :)

Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora 42x2000. Dziś przyjechał wspomniany wcześniej komputer z windows MC. Można podłączyć go do telewizora przez złącze DVI lub HDMI. Przez DVI(Acer) - VGA(Bravia) wszystko śmiga tzn. jest obraz + dźwięk(dźwięk jest podłączony przez 2x Chinch - Acer, minijack Bravia) - tylko obraz nie jest Full HD.
Po próbach podłączenia komputera przez HDMI - obraz jest przepiękny -1080p natomiast zupełnie nie słychać dźwięku a wygląda to tak:

AV5 - Acer (HDMI)
AV6 - N-TV(HDMI)

W przypadku N'ki jest ok mam fonię i wizje (Na panelu wejściowym TV AV6 to tylko HDMI)

W przypadku Acera jak już wspomniałem mam wizje bez fonii (Na panelu TV jest HDMI oraz 2x Chinch) zastanawiam się dlaczego bo przecież po HDMI śmiga obraz i dźwięk, ale podłączyłem Acera Z wyjścia stereo out do AV5 stereo in i nic - cisza, zamieniłem złącza i podłączyłem Acera do AV6 a n'ke do AV 5 i odwrotna sytuacja na AV5 z n'ki mam dźwięk i obraz, a na AV6 (Acer) tylko obraz. Test dźwięku robiłem w ten sposób, że puściłem płytkę z muzą w trybie PC jest dźwięk w HDMI nie ma. Próbowałem na ustawić kartę muzyczną na wszelkie sposoby 5.1, 7.1, stereo i nic.
Karta muzyczna to realtek HD.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
 
Do góry