Naprawa matrycy w TV Toshiba ZL1 (55")

khad

New member
Witam, bardzo o proszę o informację, gdzie w Warszawie można naprawić obraz w 55-calowej Toshibie ZL1 (produkcja z polskiej fabryki z 2011 roku). Infolinia Toshiby skierowała mnie do centralnego serwisu tv marki Toshiba w Radomiu, ale ten mnie spławił, twierdząc że mają części do telewizorów produkowanych tylko do 5 lat wstecz.
 

khad

New member
Czy ktoś może zna jaką przejściówką można podpiąć do innego TV soundbar onkyo z tej Toshiby (bo ma bardzo dziwne złącze)?
Jeśli matrycy nie da się wymienić/uratować (była to matryca FHD z aktywnym 3D, i z 512 strefami wygaszania) to może udałoby się chociaż uratować soundbara onkyo, który był na szczęście odkręcaną częścią wyposażenia tego genialnego tv.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cięzko będzie Ci coś zdziałać. Takie czasy Twój TV ma ponad 10 lat...koledzy na forum opisywali problemy z naprawą dużo młodszych telewizorów. Tak jak u Ciebie - problem brak części.
 

khad

New member
Objaw był następujący: nagle od prawej do lewej obraz zaczął powoli gasnąć. Dźwięk działa, z pilota można "na ślepo" przełączać między źródłami, itp. ale obrazu brak :(
Może to jakiś bezpiecznik?
Czy znacie w Wawie jakiś kompetentny serwis, który mógłby na to rzucić okiem? Większość nie wie nawet o jakim modelu mówię...

Niezależnie od tego, czy ten tv uda się uratować, szukam jakiejś dobrej 55".
 

khad

New member
To właśnie Vestel odesłał mnie do Radom, a Radom na Berdyczów.



Czy ktoś może zna jaką przejściówką można podpiąć do innego TV soundbar onkyo z tej Toshiby (bo ma bardzo dziwne złącze)?
Jeśli matrycy nie da się wymienić/uratować (była to matryca FHD z aktywnym 3D, i z 512 strefami wygaszania) to może udałoby się chociaż uratować soundbara onkyo, który był na szczęście odkręcaną częścią wyposażenia tego genialnego tv.


Wrzucam zdjęcia złącza tego soundbara - może ktoś podpowie czym to ewentualnie dalej podpiąć?
 

Attachments

  • 20220301_135154.jpg
    20220301_135154.jpg
    74,5 KB · Wyś: 15
  • 20220301_135306.jpg
    20220301_135306.jpg
    65,9 KB · Wyś: 17

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Radom nie robi Toshiby.
Przypomnij się jutro dopytam Vestela - kto robi teraz Toshibę.
Był to serwis z Warszawy, nie Radom.
 

khad

New member
Dzięki - przypominam się :)

A czy to łącze znane jest komukolwiek? Czy jest może jakaś przejściówka na hdmi lub usb?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, teraz robi Mik Radom.
Jak ja korzystałem z serwisu Toshiby poprzednia dwa lata temu - to serwis był w Warszawie.
To że Mik teraz robi to akurat znacznie lepiej.
 

khad

New member
Ale przecież cały wątek zaczął się od tego, że dzwoniłem do Radomia i mnie delikatnie mówiąc z 11-letnim telewizorem wyśmiali, bo części mają do maksymalnie 5-letnich TV (pisałem już o tym).
Nic ich nie interesuje, że to był ówcześnie high end-owy sprzęt, że produkcja polska i że jest szansa, że to jednak nie jest matryca, tylko np. zwykły bezpiecznik.

Podobnie z soundbarem Onkyo (standardowe wyposażenie tego telewizora) i tajemniczą końcówką - nikt nic nie wie i nawet nie che wiedzieć, bo to ich nie interesuje!
Zachowują się dokładnie tak jakbym zadzwonił ze sprzętem innej firmy (prawdziwej japońskiej Toshiby, a nie tureckiego Vestela).

Japońskie firmy tak nie działają - w serwisie Toyota obsłużą Ci nawet 20-letnie auto swoich marek, a już szczególnie jak było kupione (a tu jeszcze na dodatek złożone) w Polsce.
Tym bardziej, że moje ZL1 to nie rozlatujący się rzęch z przekręconym licznikiem, tylko wymuskany 11-letni ówcześnie topowy Lexus od pierwszego właściciela.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
dzwoniłem do Radomia i mnie delikatnie mówiąc z 11-letnim telewizorem wyśmiali, bo części mają do maksymalnie 5-letnich TV (...) Zachowują się dokładnie tak jakbym zadzwonił ze sprzętem innej firmy (prawdziwej japońskiej Toshiby, a nie tureckiego Vestela).
Koncern Vestel kupił prawa do produkcji i przyklejania na telewizory znaczków: Toshiba, Hitachi oraz JVC.
Ten ostatni znaczek (JVC) przestał się sprzedawać i po 2018 roku już nie pojawiają się na rynku żadne modele tej "marki".
Z awarią twej Toshiby (w dniu premiery w Polsce ten model kosztował solidne 20 tys. PLN) to - jak już pisano - musisz się niestety pogodzić.
Ewentualna naprawa - jeśli nawet możliwa - byłaby nieopłacalna albo "nie do ogarnięcia" umysłowo przez obecny serwis.
I to nie dotyczy tylko Toshiby, ale generalnie wszystkich producentów TV na świecie.
Czasy bezproblemowych i opłacalnych napraw 5 - 10 - 20 letnich TV już minęły. Pazerne koncerny o to zadbały.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takie jest prawo rynku.
Każdy może kupić licencje, jeśli ma kasę i wie co z tym robić i mu się opłaci.
Nie ma tu nic z pazerności.
Żadna firma nie produkuje części zamiennych przez 20 lat.
Tak to był świetny telewizor. Ale owa świetna Toshiba japońska nie wytrzymała konkurencji rynkowej i padła.
Nie słuchali porad, podpowiedzi.
Pycha kroczy przed upadkiem.
Nic na to nie poradzisz , takie są prawa buszu.

Ale swoją drogę miliony osób dały by dużo , żeby ich telewizor wytrzymał tyle co Twoja Toshiba !
 

khad

New member
Pycha to niezwykle rzadko spotykana cecha u Japończyków.
Odnośnie rynku: jak dla mnie zadziałało prawo Kopernika - zły pieniądz wyparł dobry.

Trudno, z bólem serca, oddaję zatem mą Tosię na złom. Sajonara!

A co do bicia rekordów użytkowania dobrej klasy japońskiego sprzętu, to dodam tylko, że drugi taki sam egzemplarz (oba były kupione w tym samym czasie) działa nadal bez zarzutu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tą pychą niestety nie masz racji, wiem bo byłem blisko przy wielu firmach japońskich. To było jak w starych firmach japońskich.
 
Do góry