AVCHD + procesor czterordzeniowy

boletz

New member
Posiadam kamerę Sony HDR-SR8E. Mam 2 systemy operacyjne XP i Viste. Od tygodnia mam nowy procek Q6600. Zmieniałem także płytę, więc przeinstalowałem oba systemy. Wszystko działa poprawnie, zgranie filmu i authoring. Natomiast nie jest możliwe odpalenie żadnego filmiku. W programie Picture Motion Browser widzę pierwszą klatkę filmu, po kliknięciu odpala się program AVCHD PLayer gdzie zamiast obrazu mam znaczek rozbitego kawałka szkła, po prostu się nie odpala. Przeszukałem fora, poinstalowałem przeróżne kodeki, programy. Udało mi się odpalić filmiki przez program Mplayer z pakietu KLite ale działa bez dźwięku. Błąd występuje na obydwu windowsach. Zainstalowałem całe oprogramowanie na laptopie z XP i działa !!!! Wtedy przyszło mi do głowy że może problemem jest procek. Skombinowałem C2D czyli dwurdzeniowca. No i kuchnia działa. Wierzyć mi się nie chce. Absurd, absurd, absurd. Co teraz ??? Nie udało mi się uzyskać jakichkolwiek informacji ze strony SONY. Pomoc techniczna, albo jakiekolwiek aktualizacje oprogramowania dla tego modelu nie istnieją !!! Może ktoś ma tą kamerę ?? Na jakim komputerze ?? Proszę o jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam.
 

TTom

New member
U mnie na poczatku bylo ok (WinXP, TabletPC HP tc4200), natomiast po zainstalowaniu K-Lite pojawily sie objawy ktore opisujesz. To "szkielko" oznacza ze pliki nie zostaly "przeanalizowane - Analyze Video" a wtedy nie mozna ich odtwarzac. Po deintalacji K-Lite znow mozna Analyze wykonac i odtwarzac pliki HD.
Blad jaki mi pozostal to brak mozliwosci po przekodowaniu do MPEG-2 tworzenia klipow w Windows Movie Maker. A wczesniej bylo mozna.
Sadze ze to nie problem procka bo ja jakiegos giganta nie mam
pozdrawiam
TT
 

Gucio50

New member
Bez reklam
TTom napisał:
U mnie na poczatku bylo ok (WinXP, TabletPC HP tc4200), natomiast po zainstalowaniu K-Lite pojawily sie objawy ktore opisujesz. To "szkielko" oznacza ze pliki nie zostaly "przeanalizowane - Analyze Video" a wtedy nie mozna ich odtwarzac. Po deintalacji K-Lite znow mozna Analyze wykonac i odtwarzac pliki HD.
Blad jaki mi pozostal to brak mozliwosci po przekodowaniu do MPEG-2 tworzenia klipow w Windows Movie Maker. A wczesniej bylo mozna.
Sadze ze to nie problem procka bo ja jakiegos giganta nie mam
pozdrawiam
TT

Polecam mój watek o PowerDVD 7 w sekcji "Kamery" :)

Wasze przygody mam już za sobą :(
 

TTom

New member
Mozesz podac link? Albo dokladny tytul watku? Jest kilka w ktoryh sie mocno udzielasz... ciezko znalezc.
Niemniej dociekiwosc i krytycznosc Twoja jest godna podziwu:)

pozdro
TT
 
Do góry