SONY XR65X93JAEP problem z odbiorem telewizji kabl.

Brat_Pete

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam wszystkich serdecznie.

Zakupiłem kilka miesięcy temu SONY XR65X93JAEP. Od kablówki dostaliśmy kartę do dekodera wsuwaną w gniazdo telewizora. Niestety telewizor nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu, są smugi, zakłócenia itp. Serwis powiedział że sobie z tym nie może poradzić i czeka na aktualizację oprogramowania od sony - w połowie stycznia.
Czy ktoś może podpowiedzieć co robić? Mamy telewizor od kilku miesięcy na którym nie da się odbierać kablówki...
Pozdrawiam,
P.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najprościej niech wymienią Ci na tuner zewnętrzny. Podłączysz i po kłopocie,
nie musisz czekać na update.
Masz spokój na lata.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tuner zewnętrzny nie jest rozwiązaniem - kolejne zasilanie, kolejny pilot. Złącze CI i moduł CAM w TV jest standardem i powinno wszystko działać poprawnie przecież to nie jakaś nowość. Sprawdź czy problem nie leży po stronie kablówki, wymień kartę, a jeśli to nie pomoże reklamuj.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie zwrot odbiornika na podstawie karty nie certyfikowanej przez LG - nie jest podstawą .
 

tom4sz

Member
Witam wszystkich serdecznie.

Zakupiłem kilka miesięcy temu SONY XR65X93JAEP. Od kablówki dostaliśmy kartę do dekodera wsuwaną w gniazdo telewizora. Niestety telewizor nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu, są smugi, zakłócenia itp. Serwis powiedział że sobie z tym nie może poradzić i czeka na aktualizację oprogramowania od sony - w połowie stycznia.
Czy ktoś może podpowiedzieć co robić? Mamy telewizor od kilku miesięcy na którym nie da się odbierać kablówki...
Pozdrawiam,
P.
Witam z jaka kablówką masz problem? zastanawiam się również nad tym modelem i mam UPC z kartą dekodującą.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Sony ma duży problem z modułami CAM i nie jest to tylko w tym modelu. Wystarczy poczytać fora, gdzie ludzie piszą że serwisy wymieniają płyty główne w tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś wybrałbym mini led C825.
Masz lepszy obraz, więcej stref, lepszy kontrast, znacznie lepszy dźwięk.
Został wybrany jako najlepszy w Europie w klasie cena do jakości.
Masz dla niebieskich w specjalnej ofercie z pakietem dodatkowym.
Masz dwa razy większą pamięć, kamera , łatwiejsza obsługa, większa wydajność.
 

Cycuś44

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam problem z kablówką,mianowicie kupiłem telewizor Sony55xr90j i co jakiś czas znika obraz na 1-2sek.Tak dzieje się tylko podczas oglądania z kablówki.Z innych źródeł jest wszystko wporzadku.Kablówkę odbieram przez moduł CI.Czy problemem może być moduł?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Może, Sony ma (miało) spory problem z modułami w swoich telewizorach więc bardzo prawdopodobne że u Ciebie nadal coś szwankuje...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Cycuś44

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałem zrobić powrót do ustawień fabrycznych jednak nie wiem czy to coś zmieni.Trochę został niesmak po zakupie tego telewizora.Mam też wrażenie jakby obraz czasami szarpał przy obracaniu kamery.Nie jest to zjawisko rażące i np.mój kolega tego nie widzi,a ja widzę.Zastanawiam się już czy mam zbyt wielkie oczekiwania od tego telewizora 120hz czy jestem zbyt przewrażliwiony.:grin:
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zapewne po trochu jedno i drugie, ale nie przejmuj się bo nie tylko ty tak masz... Reset napewno nie zaszkodzi ale będziesz musiał na nowo wszystko konfigurować...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Brat_Pete

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teściów i mój Sony też miały spore problemy z modułem do kablówki.
Po aktualizacji oprogramowania zaczeło hulać normalnie.
 

Cycuś44

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie mimo tej aktualizacji dotyczącej modułu CI nadal podczas oglądania kanałów z kablówki obraz znika na chwilę.Moduł też nie jest pierwszej młodości bo ma 10lat,może trzeba wymienić na nowy.Teraz są moduły CI+1.3 i więcej.
 
Do góry